06 Aralık Pazartesi 2021

Türkiye'nin 18 Kasım koronavirüs tablosu açıklandı: Vaka sayısındaki artış sürüyor

Türkiye'nin 18 Kasım koronavirüs tablosu açıklandı: Vaka sayısındaki artış sürüyor

Sağlık Bakanlığı'nın sitesindeki Koronavirüs Bilgilendirme Sayfası'nda 18 Kasım koronavirüs tablosu yayınlandı. Açıklanan veriler vaka sayısındaki artışın devam ettiğini gösteriyor. Bakan Koca tabloya ilişkin sosyal medyadan yaptığı açıklamada 'aşı için birlik çağrısı'nda bulundu. 

 

Sağlık Bakanlığı, Günlük Koronavirüs Tablosu'nu "covid19.saglik.gov.tr" adresinden paylaştı. Buna göre, son 24 saatte 357 bin 223 Kovid-19 testi yapıldı, 22 bin 234 kişinin testi pozitif çıktı, 226 kişi yaşamını yitirdi, iyileşenlerin sayısı ise 29 bin 538 oldu. 18 yaş ve üstü nüfusta ikinci doz aşı uygulananların oranı yüzde 80,40, birinci doz aşı yapılanların oranı yüzde 90,18 olarak kayıtlara geçti.

 

Türkiye'de bugüne kadar uygulanan aşı miktarı 119 milyon 29 bin 798 doza yükseldi. 18 yaş ve üstünde en az iki doz aşı yaptıranların oranının en yüksek olduğu 10 il Ordu, Amasya, Osmaniye, Muğla, Kırklareli, Çanakkale, Eskişehir, Balıkesir, Zonguldak ve Burdur oldu.

 

En az iki doz aşı uygulananların oranının en düşük olduğu iller ise Şanlıurfa, Batman, Diyarbakır, Siirt, Muş, Bingöl, Mardin, Bitlis, Ağrı ve Bayburt olarak sıralandı.

 

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tabloya ilişkin sosyal medya hesabından açıklama yaptı. Koca'nın paylaşımında şu ifadeler yer aldı:

 

"Kararsızları aydınlatmak için sağlık camiamızdan destek istiyoruz"

 

"AŞI İÇİN BİRLİK ÇAĞRISI Halkımızdan salgınla mücadelenin şartlarına uymasını, ertelenen, zamanı gelen dozları hemen yaptırmasını istiyoruz. Sağlık camiamızdan aşı kararsızlarını aydınlatmak için destek, tüm medyadan aşı için kamu iletişimi hizmetinde daha fazla ısrar bekliyoruz."

Yeni Yorum