13 Temmuz Cumartesi 2024

Türkiye'nin 26 Eylül koronavirüs tablosu açıklandı: Vefat sayısı yine yükseldi

Türkiye'nin 26 Eylül koronavirüs tablosu açıklandı: Vefat sayısı yine yükseldi

Sağlık Bakanlığı'nın sitesindeki Koronavirüs Bilgilendirme Sayfası'nda 26 Eylül koronavirüs tablosu yayınlandı. Dün 200'ün altına gerileyen ve 193 olarak açıklanan vefat sayısının bugün 228'e yükseldiği görüldü. 

 

Sağlık Bakanlığınca Günlük Koronavirüs Tablosu, "covid19.saglik.gov.tr" adresinden paylaşıldı.

 

Tabloya göre son 24 saatte 228 kişi koronavirüsten hayatını kaybetti, 25 bin 861 kişinin ise koronavirüs testi pozitif çıktı.

 

18 yaş üstü nüfusta ikinci doz aşı uygulananların oranı yüzde 70,18, birinci doz aşı yapılanların oranı yüzde 86,10 olarak kayıtlara geçti.

 

Türkiye'de bugüne kadar uygulanan toplam aşı sayısı 107 milyon 840 bin 404'e yükseldi. Kovid-19 salgınıyla mücadele kapsamında son 24 saatte 198 bin 481 doz aşı uygulandı.

 

En az iki doz aşı uygulananların oranı en yüksek 10 il Kırklareli, Amasya, Muğla, Eskişehir, Çanakkale, Ordu, Edirne, Balıkesir, Burdur ve İzmir oldu.

 

En az iki doz aşı yapılanların oranı en düşük iller ise Şanlıurfa, Mardin, Bitlis, Batman, Muş, Diyarbakır, Siirt, Ağrı, Bingöl ve Şırnak olarak sıralandı.

 

Bakan Koca: Kararlılıkla üzerimize düşeni yapalım

 

Vaka tablosunu sosyal medya hesabından paylaşan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Maske takanların sayısı? Sosyal mesafe kuralına dikkat edenlerin sayısı? Tam doz aşı olanların sayısı? Salgınla mücadelenin gereklerini yapanlar arttıkça, yeni vaka sayılarımız ve ona bağlı olarak vefat sayılarımız azalacak. Hep birlikte, kararlılıkla, üzerimize düşeni yapalım." ifadelerini kullandı.

 

Yeni Yorum