24 Mayıs Cuma 2024
4 hafta önce

Türkiye’nin hava savunma sistemi projesi: "Gök Kubbe"

“Gök Kubbe” adı altında toplanan hava savunma sistemini anlatan ASELSAN Genel Müdürü Mehmet Akyol, “Hava savunma döngüsünde radarlar, komuta kontrol sistemleri, haberleşme sistemleri, atıcı platformlar gibi birçok büyük sistem birlikte çalışıyor” dedi.

2 ay önce

Savunma sanayiinde ihracat rekoru

Savunma ve havacılık sanayii, yılın ilk iki ayında ihracat rekoru kırarak 632 milyon 783 bin dolarlık ihracata ulaştı.

2 ay önce

Milli uçuş simülatörü 40 bin saati tamamladı

Yerli ve milli kaynaklar kullanılarak geliştirilen, Hava Kuvvetleri Komutanlığı'nın envanterine katılan ilk uçuş simülasyon cihazı olan "CN-235 Uçak Simülasyon Sistemi", 40 bin saatin üzerinde uçuş süresi başarısına ulaştı.

2 ay önce

Selçuk Bayraktar paylaştı! Gökyüzünün AKINCI’larına Yeni Güç

Selçuk Bayraktar AKINCI C'nin yeni motoru ile ilk uçuş testini başarıyla tamamladığını açıkladı.

3 ay önce

Müjdeyi Selçuk Bayraktar duyurdu: Bir başarı daha sağlandı

BAYKAR Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar, yerli ve milli silahlı insansız hava aracı (SİHA) BAYRAKTAR TB3'ün on sekizinci uçuş testini de başarıyla tamamladığını duyurdu.

3 ay önce

KAAN gökyüzüyle buluştu

Türkiye'nin önemli teknoloji projelerinden biri olan Milli Muharip Uçak Kaan, bugün sabah saatlerinde ilk uçuşunu başarıyla gerçekleştirdi. Gururlandıran o anlar saniye saniye kameralara işte böyle yansıdı.

4 ay önce

KAAN, ANKA ve HÜRJET'in başarısı küresel pazarda ses getirdi

Türk savunma sanayisi bünyesinde geliştirilen milli hava araçları, 2023'te ürün geliştirme ve ihracat anlamında başarılı bir yılı geride bıraktı. Milli muharip uçak KAAN'ın ilk taksisini gerçekleştirmesi, ATAK II, ANKA III ve HÜRJET'in başarıyla ilk uçuşunu gerçekleştirmesi küresel pazarda ses getirdi.

4 ay önce

Savunma Sanayii İcra Komitesi toplantısında yeni projeler karara bağlandı

İletişim Başkanlığı, Savunma Sanayi İcra Komitesi Toplantısı'nda, Türk savunma sanayiinin eriştiği seviye, gelecek hedefleri ve kritik projelere ilişkin değerlendirmelerde bulunulduğunu duyurdu.

1 2 3 4 5 6 7 8