11 Haziran Pazar 2023

EGM: #sessizistila’nın yapımcısı Hande Karacasu ve militer doktrin rumuzlu hesabın yöneticisi gözaltına alındı

EGM: #sessizistila’nın yapımcısı Hande Karacasu ve militer doktrin rumuzlu hesabın yöneticisi gözaltına alındı

Emniyet Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, sığınmacılarla ilgili provokatif paylaşımda bulunan Militer Doktrin rumuzlu hesabın yöneticisinin ve sosyal medyada tepkilere sebep olan ırkçı #Sessizİstila başlıklı videonun yapımcısı Hande Karacasu’yun gözaltına alındığı bildirildi.

 

EGM’den yapılan açıklama şöyle;

 

“Emniyet Genel Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığınca, kanunların verdiği yetki çerçevesinde, suç ve suçlularla mücadele amacıyla, internet ortamında 7/24 esasına göre sanal devriye faaliyetleri yürütülmektedir.

Yürütülen sanal devriye faaliyetleri kapsamında Youtube isimli video paylaşım platformu üzerinde “SESSİZ İSTİLA” başlıklı kısa filmin yayınlandığı görülmüştür.

 

Bahse konu video içeriğinde sığınmacılar ve düzensiz göçmenlerle ilgili bilgileri manipüle edip gerçekleri çarpıtarak yayınlayan H.K. isimli şahıs Sakarya’da, 

 

Ayrıca Suriyeli sığınmacılar ve düzensiz göçmenlerle ilgili provokatif paylaşımlarda bulunan Militer [email protected] isimli/rumuzlu hesabın yöneticisi olduğu değerlendirilen H.D. isimli şahıs ise İstanbul'da yakalanarak adli işlemlere başlanılmıştır.”

Yeni Yorum