17 Ağustos Çarşamba 2022

Ekşi Sözlük'te CHP dışındaki fikirlere izin yok! AK Parti'yi öven yazılara baskı yapılıyor

Ekşi Sözlük'te CHP dışındaki fikirlere izin yok! AK Parti'yi öven yazılara baskı yapılıyor

Sosyal medyada en çok tepki çeken platformlardan biri olan Ekşi Sözlük'ün farklı fikirleri nasıl baskıladığı bir kez daha ortaya çıktı. Sözlük yazarlığını bıraktığını açıklayan bir kullanıcı, AK Partili hesapların bir operasyonla "çaylak yazar" statüsüne düşürüldüğünü anlattı. Ekşi Sözlük'ün CHP'nin "özerk bölgesi" haline geldiğinin altını çizen kullanıcı, "Bu faşist uygulamanın sahipleri de ülkede diktatörlük olduğunu iddia ediyor" ifadelerini kullandı.

 

Sadece CHP'ye yakın fikirlerin egemen olduğu ve farklı görüşlerin lince ve sansüre uğraması nedeniyle tepkilerin odağında olan Ekşi Sözlük'ün geldiği durum bir sözlük yazarının yaptığı son paylaşımla gözler önüne serildi. "Poker player" adlı sözlük yazarı 15 yıllık sözlük yazarlığını bıraktığını açıkladığı paylaşımda Ekşi Sözlük yönetiminin AK Partili yazarları bir operasyonla "çaylak yazar" statüsüne düşürdüğünü söyledi. Sözlükte AK Partili yazarların tek kelime yazamadığının altının çizildiği paylaşımda "Bu faşist uygulamanın sahipleri de ülkede diktatörlük olduğunu iddia ediyor" dedi.

 

"Poker player" adlı kullanıcının paylaşımında şu ifadeler yer aldı:

 

Yaklaşık 15 senelik Ekşi Sözlük yazarıyım. Bugün itibari ile Ekşi Sözlük yazarlığını bırakıyorum. Başak Purut dün sözlükte aktif olarak yazan bütün AK Partili yazarları bir operasyon ile çaylak yaptı ve sözlügü yalnızca radikal muhalefetin fikirlerinin konuşulabildiği bir platforma dönüştürdü. AK Partililer olarak Ekşi Sözlük'ü terk ediyoruz. 2022 yılında fikirlerin açıklanmasına getirilen bu ölçekte bir engellemenin siyasi sonuçları olacaktır. Başak Purut da bu bedelden kendisine düşen payı ödeyecektir. Artık sözlükte bir AK Partili tek kelime bile yazamıyor. Bu faşist uygulamanın sahipleri de ülkede diktatörlük olduğunu iddia ediyor.

 

"Vettini Vezzeytuni" , "Fuxx", "Putları Yeniden Deviren Nesil", "Örgütlü Direniş" gibi pek çok hesabın sahibiyim (birden fazla hesap sahibi olmak yasak değildir, aynı başlığa yazmak yasaktır). Son beş senede tek kelime küfür ve hakaret etmeden yazmama rağmen, Ekşi Sözlük'ün baskı ve sansür uygulamalarına maruz kaldığım için, aldığım onlarca çaylak hesabının zaman içinde yazar olmasıyla sürekli olarak yazmayı başarabildim. o yüzden CHP'nin algı operasyon merkezi olarak kullandığı Ekşi Sözlük'te CHP trollerinin sürekli hedefi oldum. Hiç kimsenin formatı umursamadığı bu platformda, seneler boyunca formata uyarak yazmak zorunda kalan AK Partili bir yazarım. Evet, CHP'nin olduğu hiçbir yerde fikir özgürlüğünün olmayacağının kanıtıdır Ekşi Sözlük. Ekşi Sözlük'te Allah'a, Kitap'a, Peygamber'e küfür edebilirsiniz ve ceza almazsınız. Türk halkına, Kürt halkına, Arap halkına küfredebilirsiniz. Ülkenin cumhurbaşkanına, bakanlarına, milletvekillerine küfredebilirsiniz. CHP'nin hakim olduğu ve devletin dokunamadığı bu mecrada CHP dışında her şeye küfretmek serbesttir. Şu anda bile diktatör denilen Recep Tayyip Erdoğan başlığında ana avrat küfürleri görebilirsiniz. Yukarıdaki hesaplarımdan birisi ise Kemal Kılıçdaroğlu'na "Meclis bahçesindeki etkisi bir sincap kadar" dediğim için kapatıldı. Evet CHP'nin vadettiği fikir özgürlüğü işte bu kadardır.

 

"BURASI CHP'NİN ÖZERK BÖLGESİ"

 

Sözlükteki CHP trolleri beni hep, Atatürk'e hakaret etmekle ve halkı tahrik etmekle itham ettiler. Halbuki 15 sene boyunca yazdığım hiçbir entry 5816 sayılı kanuna muhalefet ettiği için silinmedi. (Atatürk öldü dediğim için bir tanesi silindi ancak CHP'lilerin savcılığa yaptığı başvuru kabul edilmedi. Düşünsenize adamlar savcıya Atatürk'ün ölmediği üzerinden şikayette bulundu, savcı da bunları azarlayıp gönderdi) Ekşi Sözlük'te CHP trolleri AK Partililerin çocuklarını öldürüp kireç kuyularına atmakla tehdit ederken bile, halkı tahrik etmiş sayılıp ceza almadılar. CHP'nin gözünde Müslümanlar halk değildir çünkü. Onlara istediğiniz her şeyi söyleyebilirsiniz.

 

Burası CHP'nin özerk bölgesi ve burada yalnızca CHP'nin ideolojisi, yalanları ve iftiraları paylaşılabilir. Muhtemelen arkamdan yine yüzlerce küfür ve hakaret okuyacaksınız. Küfretmeden başladığım Ekşi Sözlük macerasını yine küfretmeden tamamlıyorum. Siz zaten kendinize CHP'li ismini uygun görmüşsünüz. Ben bundan daha ağır bir küfür zaten bilmiyorum. Hangi küfrü etsem CHP'li olmanın yarısı kadar ederinde. Size giderken de küfretmeyeceğim, bu da aramızdaki fark olsun.

 

"FARKLI FİKİRLERE İZİN VERMİYORSUNUZ"

 

Sözlükte AK Parti fikirlerini göremeyince 20 seneden beri olduğu gibi yine ülkede çoğunluk ve tek ses olduğunuzu düşünecek seçimlerden sonra da kim veriyor AKP'ye bu kadar oyu diye şaşıracaksınız. Göremiyorsunuz çünkü, farklı fikirlere izin vermiyorsunuz. Benim temsil ettiğim fikirlerin bu ülkedeki gücünü ve çoğunluk olduğunu anlamak istemiyorsunuz. 

 

Kaybedeceksiniz. Gerçeklerden kaçtığınız için neden kaybettiğinizi de yine anlamayacaksınız.
Fikirlerimiz farklı olsa da pek çok muhalif yazarla seviyeli tartışmalarımız da oldu. Hepsine selam ederim. Saygılar, hürmetler..

 Yeni Yorum