01 Aralık Cuma 2023

Teknofest gençliğinin hayal dünyası: Milli Uçak Gemisi… Twitch fenomeni Jahrein’in hayal dünyası: LEGO!

Teknofest gençliğinin hayal dünyası: Milli Uçak Gemisi… Twitch fenomeni Jahrein’in hayal dünyası: LEGO!

Ünlü Twitch fenomeni Jahrein, Türkiye’de milli teknolojinin geliştirilmesi konusunda kritik rol oynayan birçok kuruluşun paydaşlığıyla düzenlenen Türkiye'nin ilk ve tek havacılık, uzay ve teknoloji festivali olan Teknofest’te finale kalan iki çocuğun projelerini beğenmeyip logo ile kıyasladı ve dalga geçti. İçişleri’nden tepki gecikmedi.

 

Twitch fenomeni Jahrein, "Teknofest İnsanlık Yararına Teknolojier Yarışması"nda finale kalan ve biri 10, diğeri 11 yaşındaki iki çocuğun projelerini beğenmeyip dalga geçti.

 

Jahrein Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Z kuşağı değilmiş de teknofest kuşağıymış. Siz kim, teknoloji kim? Öğrenciye KYK yurdunda aylık 16 gb internet vererek hangi teknolojiyi üreteceksiniz 2021'de? Teknofest dediğiniz şeyin özetini de aşağıya bırakıyorum. Siz sadece kendinizi kandırırsınız. Beyni olan biliyor... Arkadaşlar bu ucube maket AFAD'ın Teknofest insanlık yararına projelerinde finalist oldu. Çocuklar hafızmış ama. Allah kabul etsin. 6 yaşımdayken legolarımla insanlığa daha yararlı maketler üretiyordum. Çocukların bir suçu yok ya da bu twitle çocukları aşağılamak istemedim. Suç, ülke yararına yapıldığı iddia edilen teknofestte sırf kendi ideolojilerine uygun yetiştirildikleri için bu çocukları pohpohlayan büyüklerde. Bu ayrımı da düzgün yapmak gerekir. Teşekkürler.” dedi.

Paylaşımından sonra sosyal medyada linç edilen Jahrein’e bir tepkide İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı’dan geldi.

 

“Koskoca” bir Twitch şarlatanı

 

10 ile 11 yaşındaki 2 çocuğunun azimlerini takdir eden Çataklı, Jahrein’in tweetini alıntılayarak, 10 yaşında çocukların kurduğu hayal; Afetlerde Sahra Hastanesi olarak da kullanılabilecek, 3’e ayrılabilen uçak gemisi… Onlarla dalga geçmeye çalışan “koskoca” bir Twitch şarlatanının vizyonu ise; “Ama hafızlar…” dedi.

Yeni Yorum