11 Haziran Pazar 2023

Twitter’ın iki yüzlülüğü: Irkçı Wilders'e özgürlük, Soylu'ya sansür

Twitter’ın iki yüzlülüğü: Irkçı Wilders'e özgürlük, Soylu'ya sansür

Sosyal medya devi Twitter çifte standarda devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun Boğaziçi eylemlerinde Kabe provokasyonu yapan LGBTİ'lilere yönelik mesajını engelleyen Twitter, her daim ırkçı söylemleri ve İslam düşmanlığı ile dikkat çeken Hollandalı siyasetçi Greet Wilders'a karşı ise 3 maymunu oynamaya devam ediyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan'a 'terörist' diyen Wilders'in paylaşımı ne engellendi, ne de kaldırıldı ne de altına uyarıcı bir ifade eklendi.

 

Geçtiğimiz günlerde LGBTİ'liler hakkında ''sapkın'' ifadelerini kullanan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun tweetlerine erişim engeli getiren Twitter, İslam ve Türkiye düşmanlığına ise sessiz kaldı. LGBTİ'lilere 'sapkın' denmesini kabullenemeyen Twitter, Wilders'ın Müslümanlara, Türklere hakeret etmesine, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a 'terörist' denmesinde ise hiçbir mahsur görmedi.

 

Öte yandan, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca, Erdoğan'a yönelik paylaşımı dolayısıyla Hollanda Temsilciler Meclisi Üyesi Wilders hakkında soruşturma başlatıldı.

Yeni Yorum