21 Mayıs Salı 2024

Kemal Kılıçdaroğlu'ndan sporseverlere oy rüşveti: 'Lig maçlarını şifresiz yayınlayacağım' diyerek ülke futbolunu batırmayı vaadetti

Kemal Kılıçdaroğlu'ndan sporseverlere oy rüşveti: 'Lig maçlarını şifresiz yayınlayacağım' diyerek ülke futbolunu batırmayı vaadetti

Sekizli koalisyonun cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, seçimi kazanması halinde yapacağı ilk işlerden birinin maçların TRT'den şifresiz yayınlanmasının sağlayacağını ifade etti. Sosyal medyada 'Cem Uzan-vari söylemler' denilerek alay konusu olan bu vaat, 'futbolseverlere oy rüşveti' olarak yorumlandı. Birçok sosyal medya kullanıcısı, Kılıçdaroğlu'na 'kulüplerin yayın gelirleri ne olacak' şeklinde bir dizi soru ve eleştiri yağdırdı.

 

Cumhurbaşkanı Seçimi ikinci tur oylaması için oy verme işlemi, yarın saat 08.00 itibarıyla başlayacak.

 

14 Mayıs'ta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan 5 puan fark yiyen Kemal Kılıçdaroğlu, seçmenleri etkilemek için verdiği vaatlere futbolu da ekledi.

 

Ücretsiz elektrik, bayram ikramiyesi ve maaş sözlerini hesap kitap yapmadan vereceğini vaadeden Kılıçdaroğlu, kulüplerin en büyük gelir kaynağı olan yayın ihalesine göz dikti.

'Maçlar artık şifresiz olacak'

 

Sosyal medya hesabından paylaşım yapan Kılıçdaroğlu, şu ifadeleri kullandı:

 

"Seçimi kazandıktan sonra, ilk imzalayacağım kararnamelerden biri, maçların artık şifresiz olarak TRT’de yayınlanmasını sağlamak. Milletin küçücük zevklerini bile çaldılar. Böylece milleti TRT’yle de barıştıracağım ve TRT gerçekten milletin kanalı olacak."

 

Vaadi alay konusu oldu

 

Sosyal medyada alay konusu olan bu vaad, 'futbolseverlere oy rüşveti' olarak yorumlandı.

Birçok sosyal medya kullanıcısı, Kılıçdaroğlu'na 'kulüplerin yayın gelirleri ne olacak' şeklinde bir dizi soru ve eleştiri yağdırdı.

 

TFF ile yayıncı kuruluş beIN Sports arasında yapılan anlaşmaya göre 2 yıllık 2,2 milyar TL kulüplere aktarılacak. TRT'nin 2022 yılın geliri ise 10.9 milyar TL olurken, net karı 2022 yılında 2.4 milyar TL olarak kayıtlara geçti.

Yeni Yorum