19 Nisan Cuma 2024

Paul Pogba İslam düşmanı Macron'a patladı: Milli Takım formasını artık giymeyecek

Paul Pogba İslam düşmanı Macron'a patladı: Milli Takım formasını artık giymeyecek

İngiltere Premier Lig takımlarından Manchester United forması giyen Paul Pogba, futbol tarihinin en dikkat çeken kararlarından birine imza attı. İngiliz basınında yer alan haberlere göre dünya yıldızı bundan sonra Fransa Milli Takımı için forma giymeyecek. Bu kararın perde arkasında ise Fransa Cumhurbaşkanı Macron'un İslamiyet üzerine yapmış olduğu skandal açıklamalar var.

 

İslam düşmanı Emmanuel Macron'un terörizmi İslam ile bağdaştıran sözleri sonrasında Fransa'da yaşayan Müslümanlar adeta ayaklandı. Macron'un skandal ifadelerinden geri adım atmamasının ardından Fransa Milli Futbol Takımı oyuncularından Paul Pogba radikal bir karara imza attı.

 

İngiliz basınından The Sun'da yer alan habere göre Pogba, Macron'un İslam üzerine yapmış olduğu açıklamalar sonrasında milli takım kariyerinin sonlandırdı. Konuyla ilgili resmi bir bildirim yapılmazken Pogba'nın bir sonraki milli arada Fransa forması giymeyeceği aktarıldı.

Orta doğu basınında yer alan haberlerde ise Fransa'da yaşanan terör olaylarıyla ilgili olarak İslam'ı suçlama gafletinde bulunan Macron'un bu tutumu sonrasında Pogba'nın da ülkesindeki Müslümanlar adına böyle bir karar aldığı ifade edildi.

 

Müslüman futbolcu Pogba, 2016 yılında 105 milyon euro bonservis bedeliyle Juventus'tan Manchester United'a transfer olmuştu. Pogba, Fransa Milli Takımı ile 2018'de Dünya Kupası kazanma başarısı göstermişti.

Yeni Yorum