25 Nisan Perşembe 2024

CHP’li belediyelerde sular durulmuyor! Bakırköy Belediyesi emekçileri toplu sözleşme eylemlerine devam etti

CHP’li belediyelerde sular durulmuyor! Bakırköy Belediyesi emekçileri toplu sözleşme eylemlerine devam etti

Bakırköy Belediyesi'nde toplu iş sözleşmelerinin yapılmadığını belirten sendika üyesi kamu emekçileri Özgürlük Meydanı'nda bir araya gelerek eylem yaptı.

 

Sendika üyesi İstanbul Bakırköy Belediyesi emekçileri, belediye yönetiminin toplu iş sözleşmesi (TİS) görüşmeleri sürecini uzattığını, koronavirüs salgını döneminde arkadaşlarının ücretsiz izne çıkartıldığını belirterek, Bakırköy Özgürlük Meydanı'nda eylem yaptı. Yapılan açıklamada, toplu sözleşme hakkından vazgeçilmeyeceği vurgulandı ve “İşçi arkadaşlarımız 1100TL ile açlığa sefalete mahkum edildiler” denildi.

 

Bu hafta 14’üncüsünü düzenlendikleri eylemlere haklarını alana kadar devam edeceklerini belirten Sendika Başkanı Adem Erdem, “İki işçi arkadaşımız işten çıkarılmıştır. Bu iki arkadaşımızın işlerine iadesini talep ediyoruz. 20 aydır memurların, 31 aydır işçilerin toplu sözleşmeleri yapılmamaktadır. Acilen haklarımızın gaspına yeltenmeyi değil, asgari olan taleplerimizin karşılanmasını toplu sözleşmelerimizin neticelenmesini talep ediyoruz. Aynı zamanda 400’ye yakın işçi arkadaşımız 4 aylığına kısa çalışma ödeneğine ayrılmışlardır. Bu 400 arkadaşımızın da hak kayıplarının giderilmesini talep ediyorum. Eylemlerimiz ısrarla artarak devam edecektir” diye konuştu.

 

Yeni Yorum