16 Nisan Salı 2024

Ekrem İmamoğlu gemi azıya aldı! Uluslararası toplantıda yaptığı açılış konuşmasında Türkiye’yi kötüledi

Ekrem İmamoğlu gemi azıya aldı! Uluslararası toplantıda yaptığı açılış konuşmasında Türkiye’yi kötüledi

HDP ve marjinal örgütlerin desteğiyle İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ni kazanan ve her fırsatta onlara diyet borcunu ödeyen Ekrem İmamoğlu, tatilden fırsat buldukça ülkesini kötülemeye devam ediyor.

 

Daha önce de Fransa'nın Strasbourg kentinde düzenlenen Avrupa Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresi Genel Kurulu'nda yaptığı konuşmada terör iltisakları nedeniyle görevden alınan HDP'li belediye başkanlarını savunan İmamoğlu, Türkiye'yi Avrupa'ya şikayet etmişti.

 

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Uluslararası Siyasi Danışmanlar Derneği'nin (IAPC) 9-10 Kasım 2020'de sanal olarak düzenlenen 53. Dünya Konferansı'nda yaptığı açılış konuşmasında kötü ingilizcesiyle, Türkiye’yi dışarıya şikayet etme huyunu devam ettirdi.

 

"DEMOKRASİDEN SÖZ EDİLİP EDİLMEYECEĞİ SORGULANIR HALDE..."

 

İmamoğlu, "Demokrasinin kurumları yerinde duruyor. Demokratik işleyiş hüküm sürüyor gibi görünüyor. Ama gerçek hayat bunun tam tersi bir yönde akıyor. Denge ve denetleme mekanizmaları fiilen işlevsizleştiriliyor. Demokrasinin temel gereklilikleri, bir temenniye dönüşüyor. Siyasi iktidarın elinde toplanan güç ve yetkiler o kadar artabiliyor ki bir demokrasiden söz edilip edilemeyeceği sorgulanır hale geliyor" ifadeleriyle Türkiye'yi dünyaya şikayet etti.

 

Ekrem İmamoğlu'nun kullandığı ifadeler tepkilere neden olurken, İngilizce yaptığı konuşma da gündem oldu.

 

Karşısındaki ekrandan hazırlanan şikayet metnini okuyan İmamoğlu'nun İngilizce konuşmakta güçlük çektiği görüldü.

 

İmamoğlu’nun geçen sene de “2019 Yılı Demokrasi Madalyası” aldığı IAPC’nin yönetim kurulunda, İmamoğlu'nun seçim kampanyasının sorumlusu Necati Özkan'ın olduğu öğrenildi.

Yeni Yorum