22 Nisan Pazartesi 2024

Ekrem İmamoğlu'nun yüzüne bakarak söyledi: Atatürk’e ve büyük Türk milletine hakaret ettiniz

Ekrem İmamoğlu'nun yüzüne bakarak söyledi: Atatürk’e ve büyük Türk milletine hakaret ettiniz

İstanbul Büyükşehir Belediyesi yönetimi kurumsal sosyal medya hesabından dünyaca ünlü futbolcu Cristiano Ronaldo'nun uçak içerisinde İBB iştiraki Kültür A.Ş. tarafından yayına hazırlanan 'Hatıralarla Karşılaştırmalı Nutuk' kitabını okuduğuna dair bir fotoğraf paylaşması tartışılmaya devam ediyor. Silivri Belediye Başkanı ve MHP Grup Başkanvekili Volkan Yılmaz ve Ümraniye Belediye Başkan Yardımcısı ve AK Partili İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Yavuz Selim Tuncer, İBB Meclisinin kasım ayı toplantısında İBB’nin kurumsal hesabının Cristiano Ronaldo'nun gerçek olmayan fotoğraf paylaşmasını eleştirdi.

 

Yavuz Selim Tuncer, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nu eleştirerek, "Sizin bu sosyal medya anlayışınız Erzurumlu Teyo pehlivana rahmet okutturuyor. Bu nedir böyle? Koskoca İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin hesabını ne hale getirdiniz?" diye sordu.

 

"GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK'E VE BÜYÜK TÜRK MİLLETİNE HAKARET ETTİNİZ"

 

Volkan Yılmaz da; Nutuk'u şakaya ve tiye ana fikir ve özne olarak kattıkları için İstanbul Büyükşehir Belediyesi yönetimini kınadı ve "Kuva-i Milliye'ye, İstiklal Savaşı'nın kahraman askerlerine ve şehitlerine, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e ve büyük Türk milletine hakaret ettiniz. Bu en basit ifadeyle hayasızlıktır" dedi.

Yeni Yorum