10 Aralık Pazar 2023

Elazığ’da deprem! Gaziantep, Diyarbakır ve Malatya’da da hissedildi...

Elazığ’da deprem! Gaziantep, Diyarbakır ve Malatya’da da hissedildi...

AFAD yaptığı son dakika açıklamasında Elazığ’ın Sivrice ilçesinde 4.9 büyüklüğünde bir deprem meydana geldiğini duyurdu. Deprem çevre illerden de hissedildi. Saat 10.02'deki 4,9 büyüklüğündeki depremden yaklaşık 10 dakika sonra 3,8 büyüklüğünde bir deprem daha meydana geldi.

 

Elazığ’ın Sivrice ilçesinde saat 10:02’de 4,9 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Depremin Malatya, Elazığ, Diyarbakır gibi çevre illerden de hissedildiği öğrenildi. Kandilli ise depremin büyüklüğünü 5.1 olarak duyurdu.

Gelen son dakika haberine göre, DHA Muhabiri Mücahit Yolcu ise depremle ilgili şu bilgileri verdi: Depremin Gaziantep, Malatya, Bingöl, Adıyaman, Diyarbakır ve Tunceli'de de şiddetini hissettirdiğini söyleyebiliriz.

 

Ekiplerin Sivrice ilçesinde araştırma yaptıklarını ve AFAD ekiplerinin bölgeye yönlendirdiğini biliyoruz. Şu an için can kaybı ve yaralanma söz konusu değil. 

 

ELAZIĞ VALİSİNDEN İLK AÇIKLAMA

 

Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım depremin ardından yaptığı ilk açıklamada herhangi bir olumsuz durumun olmadığını belirterek şu ifadeleri kullandı:

 

Bütün ekipleri sevk ettik. AFAD, Kızılay, Jandarma sahadalar. Hiçbir olumsuzluk yok çok şükür. Daha önce 5,2 büyüklüğünde deprem olmuştu. Bazı hasarlar olmuştu. Muhtarlarla arkadaşlarımız irtibat halinde, ben de bölgeye geçiyorum.

 

Bu tür depremlerden sonra her zaman artçılar olur. Vatandaşımız sakin olsun. Bütün ekiplerimizi yönlendirdik, köylere geçiyorlar. Merkezde bir sıkıntımız yok. Bütün tedbirleri aldık, gelişmeleri takip ediyoruz.

Yeni Yorum