21 Mayıs Salı 2024

İBB’den öğrencilere bir köstek daha! İndirimli abonman akbilleri iptal oluyordu

İBB’den öğrencilere bir köstek daha! İndirimli abonman akbilleri iptal oluyordu

İBB Meclisinde AK Parti ve MHP'nin desteğiyle 85 TL’den 50 TL’ye inen öğrenci aylık İstanbulkart için CHP yönetimi yeni uygulamayı gündeme getirdi. Kabul edilirse 20 yaş üstü lise, 25 yaş üstü üniversite öğrencilerinin indirimli abonman kartları iptal edilecek.

 

CHP'li İBB yönetimi seçimden önce vaad ettiği ve sonrasında göz boyamak için yaptığı indirimleri tek tek rafa kaldırıyor. Yönetime geldikten sonra toplu ulaşıma yüzde 35, BELTUR'un sosyal tesis kafeteryalarında yüzde 20,  Hamidiye suya yüzde 20 ile yüzde 50, taksiye yüzde 25 ve minibüse yüzde 20 zam furyası kaldığı yerden devam ediyor.

 

AK PARTİLİ MECLİS ÜYELERİ TALEBE KARŞI ÇIKTI

 

PR uğruna indirimler yapan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, hesaplar denkleşmeyince 20 yaş üstü lise, 25 yaş üstü üniversite öğrencilerinin indirimli abonman kartlarını iptal edeceği ve AK Partili meclis üyelerinin talebe karşı çıktığı öğrenildi. 

 

BAZI İNDİRİMLİ ABONMAN KARTLARI İPTAL EDİLECEK!

 

CHP'li İBB'nin çıkarmayı planladığı karar uygulanırsa 20 yaş üstü lise, 25 yaş üstü üniversite öğrencilerinin indirimli abonman kartları iptal edilecek.

 

YÜZDE 35'LİK SU ZAMMINI AK PARTİ VE MHP GRUBU ENGELLEMİŞTİ

 

Temmuz ayınca İSKİ tarafından istenen yüzde 35'lık su zammı kabul edilmemiş bunun yerine AK Parti ve MHP gruplarının teklif ettiği yüzde 12,6'lık zam onaylanmıştı. 

 

Kaynak: Haber7.com

Yeni Yorum