24 Haziran Pazartesi 2024

AK Gençlik'ten ilk kez oy kullanacaklara yönelik çalıştay

AK Gençlik'ten ilk kez oy kullanacaklara yönelik çalıştay

AK Parti Genel Merkez Gençlik Kolları Başkanlığı tarafından 35 ilden gelen 75 lise ve üniversiteli gencin katılımıyla Yeni Seçmen Çalıştayı düzenlendi.

 

AK Parti Genel Merkez Gençlik Kolları Başkanlığı tarafından 35 ilden gelen 75 lise ve üniversiteli gencin katılımıyla Yeni Seçmen Çalıştayı düzenlendi. İlk kez oy kullanacak gençlerin bir araya geldiği çalıştayda Türkiye'nin 20 yılda kat ettiği mesafe, yapılan icraat ve 20 yıl öncesindeki Türkiye'nin resmi masaya yatırıldı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun vaatlerinin ne kadar boş olduğunun gündeme geldiği çalıştay faaliyetleri rapor halinde Başkan Recep Tayyip Erdoğan'a sunulacak.

 

Çalıştayda konuşma yapan AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Eyyüp Kadir İnan, "AK Parti, Türkiye'de gençlerin önündeki barikatları kaldıran partidir. Her daim sizlerin görüş, öneri ve taleplerini yerine getirdiğimiz gibi bundan sonra da çalışmalarımızı bu yönde sürdüreceğiz" dedi.

 

REFORMCU GENÇLİK HAREKETİYİZ

 

İnan, Başkan Erdoğan'ın gençlerin fikirlerine önem veren ve gençlere her alanda alan açan bir lider olduğuna işaret ederek, "Türkiye'nin geleceği gençlere söz vermek, Türkiye'nin geleceği ile ilgili gençlere pozisyon vermek, Türkiye'nin geleceği ile ilgili gençlerin önündeki barikatları kaldırmak bizim partimizin çatısı altında gerçekleşti. Sizlerin düşüncelerinden sizlerin taleplerinden sizlerin şikayet ve önerilerinden ak parti genel merkezi her zaman istifade etti. Bundan sonra da istifade etmeye devam edecek. Biz çok uzun tarihi mirasa sahip bir gençlik hareketiyiz. Tarihimizi de esas alarak yeniyi ve önümüzdeki güncel tabloyu da çok iyi bir şekilde okuyan reformcu bir gençlik hareketiyiz" diye konuştu.

 

GENÇLERDEN EN ÇOK OYU BİZ ALACAĞIZ

 

2023'te gençlerden en fazla oyu AK Parti'nin alacağını aktaran İnan, "Bugün birileri 'gençlerin partisi biziz' diye sözüm ona ayakları yere basmayan tanımlamalarda bulunuyor. Ama AK Parti bu tarihi seçimde gençlerden en fazla oyu alacak ve bu seçime imza atacağız" dedi.

 

DERDİMİZ VE GÜNDEMİMİZ ÜLKEMİZ

 

CHP Gençlik Kolları tarafından AK Parti Genel Merkezi'ne gönderilen ve Kemal Kılıçdaroğlu'nun gençlere yönelik vaatlerini içeren broşüre dair de değerlendirmede bulunan İnan, "Gençler, Kılıçdaroğlu'nun da bu vaatleri gerçekleştirecek iradesi olmayan bir siyasetçi olduğunu çok iyi bilmektedir. Bizim gündemimiz böylesi beyhude çabalar değildir" diye konuştu.

 

SİZLERE İHTİYACIMIZ VAR

 

"Türkiye'nin ve AK Partinin geleceği sizlerin omuzlarında saklı" diyen İnan, "Ayağımızda prangalar vardı bu prangaları cumhurbaşkanımız Tayyip Erdoğan teker teker kırdı ve bu noktaya geldik. O nedenle bugünkü kazanımlarımızın kalıcı olarak kalması için 2023 seçimlerinde sizlere çok ihtiyacımız var" ifadelerini kullandı.

 

GENÇLERE ÖZGÜVEN AŞILADI

 

İnan, çalıştay raporunun Başkan Erdoğan'a sunulacağını da belirterek, "Ana muhalefet partisi Cumhuriyet tarihinin en yaşlı partisi. Heyecanını kaybetmiş, bitik. Gençlerin sadece önündeki barikatları oluşturan bir parti. Tayyip Erdoğan ve AK Parti gençlere özgüven aşıladı" ifadelerini kullandı.

Yeni Yorum