26 Eylül Pazartesi 2022
8 saat önce

İBB Kartal'da üst geçidi onarmayı unuttu...

AK Parti Meclis Üyesi Nizamettin Altıntaş, İBB'nin Kartal'da bir üst geçidin onarımını unuttuğunu, inşaat sahasının halen orada durduğunu ancak yapılan hiçbir çalışmanın olmadığını söyledi. İBB yönetiminin 6 ayı aşkın bir süredir bir çivi bile çakmadığını ifade eden Altıntaş, çökme tehlikesine karşı herhangi bir önlem alınmayan üst geçidin halen vatandaşlar tarafından kullanıldığını vurguladı. Sosyal medya hesabından bir paylaşım yapan Altıntaş, "Sevgili İstanbullular... Burası Kartal E-5 karayolu üzerinde bulunan bir üst geçit. İBB 6 ayı aşkın bir süredir üst geçidin bakımını yaptığını iddia ediyor ancak hiçbir şekilde ne bakım ne onarım ne de tadilat... Hiçbir hareket yok." ifadelerini kullandı. Söz konusu üst geçidin vatandaşlar tarafından hala kullanıldığını ifade eden Altıntaş sözlerini "Yolun bir şeridi bu şekilde kapatılmış ve böylece bekletilmekte. Hem trafik sorunu artarak devam etmekte hem de riskli durumdaki bir üst geçidi insanlar bu şekilde kullanmaya devam etmektedir." şeklinde sürdürdü. İBB yönetiminin önlem almadığını da vurgulayan Altıntaş, söz konusu alanın unutulduğunu, adeta terk edildiğini dile getirdi. Üst geçidin merdivenlerinin içler acısı halde durduğuna dikkat çeken Altıntaş, İBB'nin hala ilgilenmediğine dikkat çekti.

18 saat önce

Emekçiye tehdit, akrabaya kıyak! CHP’li Hayri Türkyılmaz yeğeni Müge Türkyılmaz’ı belediyede müdür yaptı

Mudanya Belediye Başkanı CHP’li Hayri Türkyılmaz, geçtiğimiz ay kendilerine yapılan maaş zammını az bulan sendikalı işçileri, akıl almaz bir yöntemle tehdit etmişti. İşçileri bir salonda toplayan ve verilen maaş zammını yeterli bulup bulmadıklarını sorarak el kaldırıp oylamalarını isteyen Türkyılmaz, salona kurdurduğu kamera ile el kaldırmayanları tespit edip işten atmakla tehdit etmiş ve kameralar olduğu için el kaldırmak zorunda kalan işçiler, yapılan zammı kabul edip sözleşme imzalamak zorunda kalmıştı. Sabah’taki habere göre kamuoyunda büyük yankı bulan ve tepki çeken olayın ardından CHP’li Türkyılmaz bu kez yakın akrabaya kıyakla gündeme geldi. ÖZ YEĞENİNİ MÜDÜR YAPTI Kentte hizmet üretmemekle eleştirilen ve Bursa Büyükşehir Belediyesinin hizmetlerini de çürümeye terk ettiği için tepki toplayan Başkan Türkyılmaz, emekçilere yaptığı kameralı tehdit olayının ardından bu kez yakın akrabasını müdür yaptı. CHP’li Türkyılmaz’ın ağabeyinin kızı Müge Türkyılmaz’ı Belediyenin kreşi olan Agah Bursalı Kreşine Müdür yaptığı ortaya çıktı. SOSYAL MEDYADAN TEPKİ YAĞIYOR Öz yeğenini belediyede kıyak yapan CHP’li Başkan Hayri Türkyılmaz’a sosyal medyadan da tepkiler yağıyor. Birçoğu Mudanyalı olan ve kentin sorunlarının paylaşıldığı sayfadan skandalı gören vatandaşlar, yaptıkları yorumlarla Türkyılmaz’a ateş püskürüyor. CHP’nin geçtiğimiz seçimlerde kullandığı “herşey güzel olacak” sloganı üzerinden yazılan yorumlarda, CHP’nin hak ve adalet anlayışının sadece dilde kaldığına vurgu yapılıyor.

1 gün önce

Akşener'in son çıkışı Kılıçdaroğlu'nun adaylık ihtimalini güçlendirdi! "Sülaleme vasiyet ettim"

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun, "Artık bilmek zorundayım. Siz gerçekten benimle birlikte misiniz?" çıkışı CHP'yi hareketlendirdi. İMAMOĞLU VE YAVAŞ'TAN KILIÇDAROĞLU'NA DESTEK Partililer, sosyal medyada Kılıçdaroğlu ile çekilmiş fotoğraflarını "Yanınızdayım" etiketiyle paylaşırken ilk destek mesajlarının adları sık sık cumhurbaşkanlığı adaylığı için gündeme gelen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'tan gelmesi dikkat çekti. AKŞENER: SÜLALEME VASİYET ETTİM Kılıçdaroğlu'nun bu çıkışına 6'lı masada oturan liderlerin ne tepki vereceği ise merak konusu oldu. Siyaset gündemini hareketlendiren konunun hemen ardından İYİ Parti lideri Meral Akşener'den dikkat çeken bir çıkış geldi. Akşener," Ben sülaleme 'Sayın Kılıçdaroğlu'nu çocuklarıyla beraber' vasiyet ettim. Başlarına bir şey gelirse bendedir, bizdedir." ifadelerini kullandı. "DESTEK" ŞEKLİNDE DEĞERLENDİRİLDİ Meral Akşener'in bu söylemleri, Kemal Kılıçdaroğlu'nun adaylık ihtimalini güçlendirdiği ve kendisine bu konuda destek verdiği şeklinde yorumlandı. Şimdi gözler, 6'lı masadaki diğer liderlerin yapacağı açıklamalara ve 2 Ekim'de gerçekleştirilecek toplantıya çevrildi.

1 gün önce

İzmir'de Hülya öldü acılı aileden Tunç Soyer'e tepki! 'Bir tuvalet yapmak bu kadar mı zor, 2 çocuk annesiz kaldı’

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin 2017'de hizmete açtığı ancak güvenlik görevlileri için tuvalet yapmayı unuttuğu Konak tramvayında görevli güvenlik görevlisi Hülya Onaylı, ihmal yüzünden önceki gün canından oldu. İstasyonlarda tek başına görev yapan bazı kadın güvenlik görevlileri, görev yerlerinden ayrılamadıkları için altlarına bez bağlamak zorunda kaldı. Bazıları da tuvalet ihtiyaçlarını çevredeki işyerlerinden sağlamaya başladı. Geçtiğimiz yıl özellikle kadın güvenlik görevlilerinin karşı karşıya kaldığı durum haberlere konu olmuştu. Ancak İzmir Büyükşehir Belediyesine bağlı METRO A.Ş Yönetimi çalışanların bu taleplerini geri çevirmesi bir cana mal oldu. Konak Köprü durağında görev yapan kadın güvenlik görevlisi Hülya Onaylı (40) tuvalet ihtiyacını gidermek için yolun karşısına geçmek isterken bir aracın çarpması sonucu yaşamını yitirdi. Yakınları Tunç Soyer'e tepki gösterdi İhmal yüzünden canından ölen Hülya Onaylı'nın cenaze töreninde gözyaşı ve öfke vardı. Eşrefpaşa Çinili Cami'de düzenlenen törende eşinin tabutunu sırtında taşıyan Erkan Onaylı, ayakta durmakta güçlük çekti. İki çocuk annesi Hülya Onaylı'nın yakınları cenazeye katılan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'e büyük tepki gösterdi. "Bir tuvalet yapmak bu kadar mı zor?" Onaylı'nın ikizi Derya Karaca, Soyer'e, "Benim kardeşim tuvalete giderken öldü. Geride iki tane yetim bıraktı. Bir tuvalet yapmak bu kadar mı zor. Allah katında bunun hesabını kim verecek? Belki sizin odanızda özel tuvaletleriniz var. Bu insanlar altlarına bez bağlayarak tramvay istasyonlarında görev yapıyorlar. Yazık değil mi?" diyerek tepki gösterdi. "İhmaliniz yüzünden 2 çocuk annesiz kaldı" Abla Semra Şengül de; "5 senedir oraya bir tuvalet yapılsın diye yalvarıp yakarıyorlar. Siz bunu hiç duymadınız mı? Sizin ihmaliniz yüzünden iki tane küçücük çocuk anasız kaldı. Ne yapacağız biz şimdi? Tramvay istasyonlarında çalışanlar tuvalet yapılsın diye belediyeye dilekçe vermiş, gazeteler haber yapmış. Hiç görmediniz mi, verdikleri dilekçeleri okumadınız mı? Niye duyarsız kaldınız. Bu nasıl vicdansızlık. O idarecilerin özel tuvaletleri var. Bu nasıl bir ayrımcılık. İşçiyiz diye ölelim mi?" diye bağırdı. "Altlarına bez bağlıyorlardı" Hülya Onaylı'nın diğer bir ablası Berna Özen de kardeşinin ağzından defalarca tramvay istasyonlarında görev yapan kadın güvenlik personelinin altlarına bez bağladıklarını duyduğunu belirtip "Benim kardeşim trafik kazasında değil iş cinayetinde öldü" dedi. Çocuklarının yaşları... Özen haklarını sonuna kadar arayacaklarını belirterek büyükşehir belediyesine dava açacaklarını söyledi. Kılınan cenaze namazının ardından Hülya Onaylı, gözyaşları arasında Karşıyaka Örnekköy Mezarlığında toprağa verildi. Talihsiz kadının ölümüyle birlikte 1.5 yaşındaki Umay ile 3 yaşında Utku yetim kaldı.

1 gün önce

Halk TV'de bir İsmail Küçükkaya depremi daha! Küçükkaya'yı topa tutmuştu! İstifa ettiğini duyurdu

Yeni yayın dönemi öncesi İsmail Küçükkaya'nın transfer olduğu Halk TV'de istifaların ardı arkası kesilmiyor. Halk TV'de Açıkça programını sunan Gökmen Karadağ, kısa bir süre önce kanalla yollarını ayırmıştı. Karadağ'ın ayrılığından hemen sonra da genel yayın yönetmeni Suat Toktaş istifa etmişti.   BİR İSTİFA DAHA!  Şimdi de, Gökmen Karadağ'ın sunduğu Açıkça programının daimi konuğu olan Hukukçu Salim Şen, twitter hesabından yaptığı paylaşım ile Halk TV'den ayrıldığını duyurdu. Salim Şen paylaşımında şu ifadelere yer verdi; 
“Bazen ayrılık kaçınılmazdır. İçinizden gelen ses artık gitmeniz gerektiğini söyler ki o vicdanınızın sesidir. Öz saygınızı korumak adına ilkelerinize daha bir sarılırsınız. Tüm izleyenlere, kanal emekçilerine, herkese çok çok teşekkürler. Hoşçakal Halk TV” İSİM VERMEDEN İSMAİL KÜÇÜKKAYA’YI ELEŞTİRMİŞTİ Salim Şen, geçtiğimiz günlerde Halk TV’de İpek Özbey’in sunduğu Sansürsüz programında isim vermeden İsmail Küçükkaya’yı eleştirmişti. İsmail Küçükkaya’nın Korkmaz Karaca için çektiği doğum günü videosunu hatırlatan Şen, “Saray’ın iki tane başdanışmanı sıfatı taşıyıp benim vergilerimle maaş alanlar bu rüşvet ağlarının içinde yer alsın. Ama o Korkmaz Karaca’ya yaş günü videoları yayınlayanlar, zekasına hayranlıklarını belirtenler, Efendim sen ne kadar yüce bir insansın seninle tanıştığıma da ne kadar mutluyum, doğum günün kutlu olsun diye yarışa girenler, uzun yıllardır iç içe olduklarını ifşa edenler, makbul birer kişi gibi hala ortalıkta dolanmaya devam etsinler. Bir hesap soran çıkmasın. Biz biliyoruz, savcılar sormuyor, sormayacaklar da” ifadelerini kullanmıştı.

2 gün önce

İsmail Saymaz: Bugün itibariyle CHP’de Cumhurbaşkanı adaylığı bahsi kapandı, tek aday, Kılıçdaroğlu

Saymaz, “Bugün itibariyle CHP’de Cumhurbaşkanı adaylığı bahsi kapandı. CHP’nin tek adayı: Kılıçdaroğlu” yorumunda bulundu. Öte yandan Saymaz CHP liderinin bu çağrısını “2 Ekim’de CHP’nin ev sahipliğindeki toplantı öncesi Altılı Masa’ya da bir mesaj” olarak değerlendirdi. Saymaz’ın sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımı şöyle: Kılıçdaroğlu, “Benimle misiniz?” diye sordu. İmamoğlu ve Yavaş, “Yanınızdayız” diye yanıt verdi. Bugün itibariyle CHP’de Cumhurbaşkanı adaylığı bahsi kapandı. CHP’nin tek adayı: Kılıçdaroğlu. Bu, 2 Ekim’de CHP’nin ev sahipliğindeki toplantı öncesi Altılı Masa’ya da bir mesaj. https://twitter.com/ismailsaymaz/status/1573243745386074112?s=46&t=0cAJSb29YhUVq2WQEEKAIw

2 gün önce

Halk TV yayınında skandal: İsmail Küçükkaya, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı tehdit eden FETÖ’cü Gökçe Fırat’ın kitabını paylaştı

Halk TV'de, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı idamla tehdit eden FETÖ hükümlüsü Gökçe Fırat'ın kitabı tanıtıldı. FETÖ'cünün dergisi, Fırat'ın kitabını kameraya gösterip öven İsmail Küçükkaya'ya Twitter'dan teşekkür etti. İsmail Küçükkaya, Halk TV'deki programında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı bir dönem asmakla tehdit eden ve FETÖ'den yargılanan Gökçe Fırat Çulhaoğlu'nun kitabını tanıttı. Küçükkaya, kitabı kameralara göstererek "Gökçe Fırat, kitabıyla bizimle birlikte" diyerek tanıtım yaptı. Akşam gazetesinde yer alan habere göre, Türk Solu dergisinin Twitter hesabından yapılan açıklamada da Küçükkaya'ya teşekkür edilerek, "Gazeteci İsmail Küçükkaya, Halk TV'de bu sabah yayımlanan İsmail Küçükkaya İle Yeni Bir Sabah programında başyazarımız Gökçe Fırat'ın kitabını tanıttı" denildi. Ergenekon-Balyoz kumpas davalarına delil olarak kullanılan ve Cumhuriyet mitinglerinde açılan "Ordu Göreve" pankartını açan grubun başında olan Fırat, FETÖ'nün medya yapılanmasına yönelik soruşturmalar kapsamında tutuklanmıştı. Zaman gazetesine destek için Çağlayan Adliyesi önündeki eyleme katılan Fırat, Bank Asya için de Twitter'dan destek mesajları yayınlamıştı.

2 gün önce

İBB haksız yere işten atmıştı! Mahkeme "işe iade" dedi: İBB o işçiyi geri almamak için tazminat ödedi

superhaber.tv’den Seçil Balık’ın haberine göre; CHP'li Ekrem İmamoğlu'nun İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığını kazanmasının ardından yaşanan skandallara işçilerin haksız yere işten atılması damga vurmuştu. CHP'nin işe aldığı İBB kadrosundaki PKK'nın dağ kadrosundanki kişilerin de deşifre olmasıyla CHP belediyeciliği birkez daha günyüzüne çıkmıştı. MAHKEME İŞE İADE KARARI VERSE DE... Yaşanan skandalların ardından binlerce emekçi işçinin görevine sırf siyasi görüşü nedeniyle son veren Ekrem İmamoğlu, açılan davalar sonucunda da "işe iade" talebine uymayıp tazminat vererek kişileri işten uzaklaştırıyor. "KİMSE İŞİNDEN OLMAYACAK" DEDİLER, NAMUS SÖZÜ VERDİLER Bu işçilerden biri de 5 yıldır çalıştığı İBB Spor İstanbul AŞ'den kovulan Ekrem Yelboğa oldu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile bir karesi bulunduğu gerekçesiyle işten atılan Ekrem Yelboğa, o dönem birçok sosyal medya hesabına da röportaj vererek "Hiç kimse işinden olmayacak" dediler. "Namus sözü" verdiler" ifadelerini kullanmıştı.  İŞE GERİ ALMAMAK İÇİN TAZMİNAT ÖDEMEYİ KABUL ETTİLER Yıllardır süren davasında "işe iade" kararı alan Ekrem Yelboğa'nın, mahkeme kararına rağmen işe geri alınmadığı ve İBB'nin tazminat ödemeyi kabul ettiği ortaya çıktı.

1 2 3 4 5 6 7 8 ... 251 252
Server Error
500
Server Error