03 Şubat Cuma 2023
13 saat önce

Ekrem İmamoğlu’ndan İsmail Saymaz’a 750 bin liralık Gökkubbe harçlığı

İçişleri Bakanlığı tarafından İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne (İBB) yönelik terör soruşturması sürecinde yaşananlar ve sonuçları “Gökkubbe” adıyla belgesel oldu. Gökkubbe haber- belgeselinde İBB’ye yönelik terör soruşturması sürecinde yaşananlar masaya yatırılıyor. İçişleri Bakanlığı’nın Cumhuriyet Savcılığı’na sunulan 578 sayfalık soruşturma raporundan kamuoyuna açıklanan iddialar ve bunlara verilen yanıtlar ile sosyal medya ve basın toplantıları üzerinden gerçekleşen “belediyede işe alınan personelin sayısı, adli sicil belgesi ve güvenlik soruşturması, Anayasa Mahkemesi kararı, geçmişte istihdam edilenlerin belgeleri, belediyenin yetkileri” konularındaki tartışmalara dikkat çekiliyor. BAŞROLDE İSMAİL SAYMAZ İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun iddialara verdiği yanıtların yanı sıra gazeteciler İsmail Saymaz, Melis Alphan, Murat Sabuncu, siyaset bilimci Can Kakışım, hukukçu Turgut Kazan, ceza hukukçusu Prof. Dr. Adem Sözüer, iletişim bilimci Dr. Ali Haydar Fırat’ın süreçte yaşananlarla ilgili değerlendirmeleri ve yorumlarıyla terör soruşturması süreci ele alınıyor. SAYMAZ’A BELGESEL İÇİN 750 BİN TL ÖDEME Senaryosunu ve metinlerini İsmail Saymaz’ın yazdığı iddia edilen Gökkubbe belgeseli için İstanbul Takipte kanalının haberine göre Saymaz’a 750 Bin TL ödeme yapıldı. https://twitter.com/isttakipte/status/1621180757417889792?s=46&t=6I1snGYVrSyPkGVxRtmQiA

17 saat önce

Ali Babacan'ın 'Avrupa aferin diyecek' sözlerine Faik Öztrak'tan destek

Cumhur İttifakı aylar sonra yapılacak seçimler için sahaya inerken, 6'lı masa aday belirlemeye çalışıyor. Henüz adayını belirleyemeyen 6’lı masa ilk çalışmalarını kamuoyuyla duyurdu. 6 parti, ilk olarak 'Ortak Politikalar Mutabakat Metni'ni kamuoyuna duyurdu. 6 liderin katılımıyla gerçekleşen lansman toplantısı ise vadettiklerinden çok toplantı sonrası yaşananlarla gündem oldu. DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, katıldığı televizyon programında tepki çeken ifadeler kullandı. "Avrupa görecek, aferin Türkiye'ye diyecek" Mutabakat metnini değerlendiren Ali Babacan, "Avrupa görecek, aferin Türkiye'ye diyecek." ifadelerini kullandı. Öztrak destek verdi Babacan'ın bu sözlerine ise masa ortaklarından CHP Parti Sözcüsü Faik Öztrak'tan destek geldi. "Az bile söylemiş" Parti merkezinde basın mensuplarının sorularını cevaplandıran Öztrak, Ali Babacan sorusuna şu yanıtı verdi: Az bile söylemiş. Ülkemizi demokrasiye, hukukun üstünlüğüne, ifade özgürlüğüne kavuşturmak amacıyla hazırladığımız bu program tüm dünyaya örnek olacaktır.

21 saat önce

CHP’li Seyit Torun, Ekrem İmamoğlu ile Canan Kaftancıoğlu kavgasını yalanlamadı: Zaman zaman olabiliyor

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'nun İmamoğlu'na yönelik, "Aptal, müteahhit kafalı, şizofren" sözleri sonrarı tartışmalar başlamıştı. Ardından İmamoğlu'na yakın isimler Kaftancıoğlu'nun talimatıyla pasife alınmıştı. Habertürk'de Fatih Altaylı'nın sunduğu Teke Tek'e katılan CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun söylenenleri yalanlamadı. 'ZAMAN ZAMAN OLABİLİYOR' İmamoğlu ile Kaftancıoğlu arasında gerginlik olduğu yönünde iddiaların sorulması üzerine CHP'li Torun, "Zaman zaman tabii ki belli değerlendirmeler olabilir. Ama herkes sorumluluğun farkında. Birlikte hareket etmek zorundayız. Yanlış anlamalar, belirli eksiklikler olabilir" yanıtını verdi.

22 saat önce

"Kemal Kılıçdaroğlu, Ekrem İmamoğlu'nu arayarak uyardı"

Türktime yazarı Talat Atilla, Kılıçdaroğlu'nun İBB Başkanı İmamoğlu'nu arayarak uyardığını öne sürdü. Yazdıklarının bir kulis değil, bilgi olduğunu savunan Atilla, "Kılıçdaroğlu tüm bu reflekslerine rağmen üst üste biriken verilere dayanamayarak kısa süre önce telefonla Ekrem İmamoğlu'nu arayarak kendine bile sürpriz yaptı!" dedi. Kısa Dalga'nın İBB kaynaklarından edindiği bilgiye göre, "Bir kere o tarz ifade, sayın genel başkanın tarzı değil" görüşü dile getirildi. Kaynak, "Hayal gücü yüksek biri herhalde" yorumunda bulunurken, "kesinlikle böyle bir şey yok" açıklamasını yaptı.

1 gün önce

Muhalefette 'bot' savaşları: Ekremciler yapmış olamaz mı?

Altılı Masa'da aday karmaşası sürerken, yaşanan çekişme sosyal medya anketlerine de yansıdı. 'PRaporlar' isimli Twitter hesabının 'Aday kim olmalı?' anketinde Mansur Yavaş, Kemal Kılıçdaroğlu, Ekrem İmamoğlu ve Meral Akşener'in isimleri yer aldı. Ankete bot hesaplardan oy atılması sonrası Kılıçdaroğlu'nun oyları aniden yükseldi. Bunun üzerine hesap anketi apar topar sildi. Duruma tepki gösteren Kılıçdaroğlu destekçileri, hesap yöneticilerine mesaj göndererek bot oyların İmamoğlu destekçileri tarafından gönderilmiş olabileceğini öne sürdü. Twitter'da çeşitli anketler yapan 'PRaporlar' isimli Twitter hesabı takipçilerine 'Millet İttifakı'nın adayı kim olmalı?' sorusunu yöneltti. Seçenekler arasında Mansur Yavaş, Kemal Kılıçdaroğlu, Ekrem İmamoğlu ve Meral Akşener'in yer aldığı görüldü. Ancak anket aniden hesaptan kaldırıldı. Kılıçdaroğlu'nun önde götürdüğü görülen anketin kaldırılması CHP Lideri'nin destekçilerinin tepkisini çekti. "BOT OY BASILMASI SEBEBİYLE SİLİNDİ" Bunun üzerine hesaptan bir açıklama yayımlandı. Yapılan açıklamada "Giden anket bot oy basılması sonrası aniden Kılıçdaroğlu'nun %50+ olması sebebiyle silinmiştir" denildi. "EKREMCİLER YAPMIŞ OLAMAZ MI" Yeni Şafak'ın haberine göre, Yapılan paylaşımda Kılıçdaroğlu'nun destekçileri tarafından atılan bir mesaja da yer verildi. Mesajda "Ekremciler bunu bot demek için yapmış olamazlar mı' yazdığı görüldü.

1 gün önce

Kastamonu, Bursa şimdi de Giresun! Ekrem İmamoğlu’nun afişlerinde sponsorlu ‘cuma namazı’ detayı!

CHP’li İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, partinin genel başkanı ve altılı masanın adayı edasıyla başlattığı gezilerine devam ediyor. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Almanya ziyaretinin ardından İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile ‘Saraçhane’ operasyonunu tertip eden İBB Başkanı İmamoğlu, organize ettiği geziler çerçevesinde görenleri adeta hayrete düşüren afişler bastırdı. Öncesinde Kastamonu ve Bursa’da kılacağı cuma namazını program afişine ekleten İmamoğlu şimdi ise Giresun’da cuma namazını Hacı Miktad Camii’nde kılacağını duyurdu. Belediye Başkanı olduğu İstanbul’u ihmal eden İmamoğlu’nun gezilerine ve namaz programını sponsorlu reklam etmesine tepki gösterenler ise şöyle paylaşımlar yaptı:

1 gün önce

Eşinin yayınladığı ses kayıtlarından sonra partisinden istifa eden Aykut Erdoğdu CHP’ye geri döndü

Aldattığı eşinin yayınladığı ses kaydı sonrası partisinden istifa eden İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu, 7 ay sonra yeniden CHP üyesi oldu. Erdoğdu’nun CHP’ye geri dönüşüyle partinin Meclis’teki sandalye sayısı da 134’ten 135’e çıkmış oldu. Erdoğdu, 7 ay bağımsız milletvekilliği yapmıştı. https://twitter.com/genelgundem/status/1546803763360534528?s=46&t=hGY5IzZH5M0feO4HPnKXKw https://twitter.com/genelgundem/status/1541144709678129152?s=46&t=hGY5IzZH5M0feO4HPnKXKw https://twitter.com/genelgundem/status/1542119344037150720?s=46&t=hGY5IzZH5M0feO4HPnKXKw

1 gün önce

CHP'den İYİ Parti'ye rest: Ya destek verin ya da yolumuza 5 parti olarak devam ederiz

Adaylık konusunda henüz fikir birliğine varamayan 6'lı masada kopuşlar her an yaşanabilir. Gazeteci İsmail Saymaz, CHP'nin İYİ Parti'ye 'Kılıçdaroğlu'nun adaylığını kabul etmemeleri halinde yolumuza 5 parti olarak devam edeceğiz' mesajını verdiğini söyledi. "CHP, İYİ PARTİ'NİN ÇEKİLME İHTİMALİNİ BİLE GÖZE ALDI Halk TV yazarı İsmail Saymaz, "Millet İttifakı'nın adayı 13 Şubat'ta açıklanmayabilir" başlıklı yazısında masadaki krizi yazdı. Saymaz yazısında, "CHP'li yetkili, masanın dağılmayacağını, fakat diğer beş partinin ortak adayıyla, bu durumda Kılıçdaroğlu ile yoluna devam edeceğini vurguluyor. CHP'liler Kılıçdaroğlu'ndan başka bir aday düşünmüyor. İyi Parti'nin çekilmesi ihtimalini bile göze aldıklarını anlıyorum" ifadesini kullandı. BÜTÜN YOLLAR KAPANDI Saymaz köşe yazısının devamında şu bilgileri verdi: "İyi Parti, seçmenlerini Kılıçdaroğlu'na ikna edemeyeceğini, Cumhur İttifakı'ndan gelecek oyların geri döneceğini düşünüyor. Hatta bir İyi Partili yönetici, "Kılıçdaroğlu'nun adaylığında parti olarak oy kaybediyoruz" diyor. İyi Parti'nin bir senaryosu var mı? O da yok. Yavaş sahneden çekildi. İmamoğlu partisini ve liderinin karşısına geçmez. Akşener, "Başbakan olacağım" sözünü yemek istemiyor. İYİ PARTİ YOKUŞA SÜRERSE NE OLUR? İYİ Parti'nin Kılıçdaroğlu'nun adaylığını yokuşa sürmesi halinde CHP'li bir yetkilinin masanın dağılmayacağını, fakat diğer beş partinin ortak adayıyla, bu durumda Kılıçdaroğlu ile yoluna devam edeceğini söyledi.

1 2 3 4 5 6 7 8 ... 339 340
Server Error
500
Server Error