15 Haziran Salı 2021
1 gün önce

Millet İttifakı'nda yeni bir kriz daha patlak verdi: Kendi elimizle İYİ Parti'yi güçlendiriyoruz

CHP Balıkesir Milletvekili Fikret Şahin, İYİ Parti'nin ittifakta güçlenen taraf olduğunu, kendi partilerinin ise yerinde saydığını ifade etti. Sabah'ta yer alan habere göre CHP, İYİ Parti ve HDP'nin oluşturduğu Millet İttifakı'nda yaşanan huzursuzluk su yüzüne çıkmaya başladı. Liderlerin tüm açıklamalarına rağmen CHP'nin İYİ Parti'den rahatsız olduğu, bizzat CHP Balıkesir Milletvekili Fikret Şahin tarafından dile getirildi. CHP Balıkesir Milletvekili Fikret Şahin, CHP Genel Başkan Yardımcıları Oğuz Kaan Salıcı ve Ahmet Akın ile 20 ilçe başkanının da katıldığı toplantıda, ittifak ortağı İYİ Parti ile ilgili şok açıklamalarda bulundu. İYİ Parti'nin her geçen gün güçlendiğini ancak kendi partisinin yerinde saydığını vurgulayan CHP'li vekil şunları söyledi: "Kendi elimizle İYİ Parti'yi güçlendiriyoruz. Cumhuriyet Halk Partisi'nin oy oranı standart, İYİ Parti ise durmadan oy kazanıyor ve artışta. İYİ Parti bizim rakibimizdir" Tartışma yaratan sözlerin ardından partililerin ikazlarına kulak asmayan Fikret Şahin, "Ne yapayım dışarı ses gidiyorsa, konuşmayalım mı?" ifadelerini kullandı. İYİ PARTİ VE CHP'LİLER SIK SIK KARŞI KARŞIYA GELİYOR Millet İttifakı'nın iki üyesi İYİ Parti ve CHP, teşkilatlar ve belediylerin yanı sıra vekillerin de açıklamaları ile sık sık karşı karşıya geliyor. İki taraftan da sert açıklamalar gelirken, genel başkanlar talimatları ile gerginlikleri önlemeye çalışıyor. İYİ Parti ile CHP arasında HDP'nin ittifaktaki yeri üzerinden de anlaşmazlıklar sık sık gündeme geliyor.

2 gün önce

Halk Tv'den Ankara Büyükşehir'e 30 bin liralık yemek faturası

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin iştiraki BEL-PA AŞ'nin, Halk TV'ye 30 bin lira yemek ödemesi yaptığı ortaya çıktı.

3 gün önce

CHP’li Özgür Özel ve Veli Ağababa organize suç örgütlü elebaşı Sedat Peker ile görüştü

Suç örgütü elebaşı Sedat Peker'in reklam yüzü olarak kullanıldığı Dubai merkezli kumpas sonrası Türkiye'yi erken seçim ortamına sürükleme görevini üstlenen CHP, aynı zamanda Peker ile AK Parti'yi ilişkilendirmek için algı çalışmalarına başladı. Ancak ortaya çıkan detay, CHP'li isimlerin suç örgütü elebaşı ile olan ilişkini ifşa etti. RAPORDA DA YAZDILAR Buna göre CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba ve CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel'in başını çektiği CHP heyeti 2013 yılında Silivri Cezaevi'nde suç örgütü elebaşı Sedat Peker'i ziyaret etti. Görüşme suç örgütü liderinin ifadesiyle kendisinin değil, CHP'lilerin aldığı özel izinle gerçekleşti. Hatta içerisinde dönemin CHP Muğla Milletvekili Nurettin Demir ve CHP Erzincan Milletvekili Muharrem Işık'ında yer aldığı CHP Cezaevi Komisyonu hazırladığı raporda suç örgütü liderinin ifadelerine bile yer verdi. KILIÇDAROĞLU'NA SORDU CHP'li Özel ve Veli Ağbaba'nın sıkı teması, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun 2015 yılında Peker'e yönelik "Mafya" demesi üzerine ortaya çıktı. Peker, 11 Ekim 2015 tarihinde yaptığı paylaşımda Kılıçdaroğlu'na "Eğer ben mafyaysam parti yöneticilerinize, vekillerinize sormanız gerekmez mi, bir mafyaya neden ziyarete gidiyordunuz diye?" sorusunu yöneltti. “NE KONUŞTUĞUMUZU AÇIKLA” Suç örgütü elebaşı Peker, 9 Mart 2016'da kendisini hedef alan Veli Ağbaba'ya da cevap verdi. Firari elebaşı, Ağbaba'ya internet sitesinden "dürüstsen cezaevi ziyaretinde ne konuştuğumuzu açıkla" çağrısında bulunarak, yakın ilişkiyi gözler önüne serdi. “OĞLUNU BANA GÖNDERDİ” Peker ile samimiyet konusunda gündeme gelen bir diğer isimde CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin olmuştu. Suç örgütü lideri, Gürsel Tekin'in oğlunu fotoğraf çektirmek için evine gönderdiğini iddia etmiş, Tekin de bu iddiayı yalanlamıştı.

3 gün önce

CHP'li Edirne belediyesi bu kez 'yeterince görülmüyor' diyerek heykel taşıdı

CHP'li Edirne Belediyesi, Bedesten Çarşısı önünde duran dev heykeli yerini 'kimsenin görmediği bir alan' diyerek değiştirme kararı aldı. Heykel kent merkezindeki trafiğe kapalı caddenin ortasına taşındı Çeşmeyi kaldırdılar heykeli koydular "Pehlivanlar" heykeli geçen yıl belediye tarafından kaldırılan Sevda Çeşmesi'nin yerine yerleştirildi. "Kimse görmüyordu" Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan yaptığı yazılı açıklamada, heykeli kimsenin göremediği bir alanda kalması nedeniyle taşıdıklarını söyledi. "İlgi eksikliğinden kahrolmuş bir heykele dönüştü" Gürkan açıklamasında, "Yıllar içerisinde yol kotlarının değişmesi, seviyelerin yükselmesi nedeniyle Öktem’in eşsiz eseri maalesef kimsenin görmediği, adeta ilgi eksikliğinden kahrolmuş bir heykele dönüştü" ifadelerine yer verdi.

3 gün önce

“Devleti yıkmamız lazım” diyen Ahmet Şık’a CHP’li Özgür Özel sahip çıktı

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında 'Seçimle yasayla bu iş olmaz. Bu işin yolu sokak sokak sokak' sözleriyle kalkışma çağrısı yapan ve 'Katil devleti yıkmalıyız' diyen TİP vekili Ahmet Şık yerine, ona tepki gösterenleri kınadı. Özel, 'Kendisine karşı kullanılan ifadeleri son derece endişe verici buluyoruz' ifadelerini kullandı. SEZGİN TANRIKULU DA SAHİP ÇIKMIŞTI Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hakkında 2 ayrı resen soruşturma başlatılan Şık'a, CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu destek çıktı. Sosyal medya hesabından paylaşım yapan Tanrıkulu, Şık'ı etiketleyip "Ahmet Şık canımızdır ve dostumuzdur nokta" dedi. KALKIŞMA ÇAĞRISI YAPAN AHMET ŞIK NE DEDİ? Ahmet Şık, katıldığı bir yayında "Sosyal medya muhalifliğinden vazgeçin. Bu işin yolu sokak sokak sokak. Bu iş yasayla seçimle olacak değil. Bu iktidarı indirmenin yolu güçlü bir protesto hareketidir. Bunu yapamazsak çok şey kaybedeceğiz. Devleti yıkmamız lazım" ifadelerini kullandı. AK Parti’den tepki Özgür Özel’e AK Parti’li Gökcen Özdoğan Enç şu sözlerle tepki gösterdi. Enç, “Bu devleti yıkacaksın diyen Ahmet Şık ' a sahip çıkmak chpli Özgür Özel ' e düşmüş... Vallahi rezilsiniz!” dedi.

4 gün önce

Yağmurdan sonra İzmir bildiğiniz gibi: Kemeraltı Çarşısı göle döndü

İzmir’in önemli alışveriş noktalarından Tarihi Kemeraltı Çarşısı, aniden bastıran yaz yağmuruna hazırlıksız yakalandı. Esnaflar, iş yerlerine su girmemesi için yoğun bir mücadele verdi. Bazı iş yerlerini ise su bastı. "ACİLEN ÇÖZÜM İSTİYORUZ" Esnaflar, her yağmurda aynı sıkıntının yaşandığını dile getirerek, acilen çözüm istedi. Her yağmurda aynı sıkıntıyı çektiklerini ifade eden esnaflardan Utku Turcan, “Bu sıkıntıdan kurtulmak istiyoruz. Yolları kapattılar, yol çalışması yapıyorlar. Oradaki esnaflar da iş yapamıyor. Ama yine ilk yağmurda yine her yeri su bastı. Rezillik bu başka bir şey değil. Bir an önce buna çare bulunmasını istiyoruz” dedi. "30 YILDIR BU SIKINTI HEP VAR" Her yağmurda aynı çileyi çektiklerini söyleyen Zeki Avcı ise “Şu esnafın çektiği rezilliğe bakın. Az bir şey yağmur yağsa bile böyle oluyor. Millet müşteriyi bıraktı çamur, su süpürüyor. Zaten pandemi var nasıl ekmek yiyeceğiz biz? 30 yıllık esnafım burada, 30 yıldır bu sıkıntı hep var. Buraya altyapı istiyoruz. Kadifekale’nin, Ballıkuyu’nun suyu olduğu gibi buraya iniyor” diyerek durumdan yakındı. Esnaflardan Filiz Mavigöz de “Yağmurun nasıl geldiğini anlayamadık. Esnaf ne yapacağını şaşırdı. Herkes içerde oturarak yağmurun geçmesini bekledi” diye konuştu.

4 gün önce

İBB Levazım-Dolmabahçe Tüneli'ni kaderine terk etti

Esenler Belediye Başkanı ve İBB AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Tevfik Göksu, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Dolmabahçe-Levazım Tüneli'nin görüntülerini paylaştı. 70 dakikalık mesafeyi 5 dakikaya düşürecek 7.8 kilometrelik tünelin İBB tarafından kaderine terk edilmesini eleştiren Göksu şu ifadeleri kullandı: "İstanbul her geçen gün geriye gidiyor. Her geçen gün İstanbul'da yeni bir kayıp gün." 2 YILDIR AÇIKLAMA YAPILMIYOR İnşaat sahasındaki boş konteynerler ve hurdaya dönmüş araçlar havadan görüntülendi. Öte yandan 2 yıldır tünelin akıbeti ile ilgili İBB'den hiçbir açıklama gelmedi.

4 gün önce

Halk TV'nin yayınladığı ankette HDP diye bir parti yok!

Yöneylem Sosyal Araştırma Merkezi Araştırmalardan Sorumlu Genel Koordinatörü Doç. Dr. Derya Kömürcü Halk TV'de yaptıkları son kamuoyu yoklamasının sonuçlarını açıkladı. Yapılan ankette fantastik sonuçlara ulaşıldığı görülürken büyük bir skandala da imza atıldı.

Millet İttifakı ile Cumhur İttifakı arasında 1 puandan daha az bir fark olduğunu öne süren anket şirketi, Millet İttifakı'nın gizli ortağı HDP'yi de tamamen yok saydı. ANKET ŞİRKETİ CUMHUR İTTİFAKI'NIN OYLARINI YÜZDE 40'IN ALTINA DÜŞÜRMEYİ BAŞARDI! Katılımcılara, "Bu pazar seçim olsa hangi ittifaka oy verirsiniz?" sorusu sorulduğunda, Cumhur İttifakı diyenlerin oranı yüzde 38.1 olurken, Millet İttifakı diyenlerin oranı 37.3 oldu. "İttifaklar dışındaki bir partiyi" seçenlerin oranı yüzde 13,7 olurken, oy kullanmayacağını belirtenler yüzde 4.3, Kararsızım diyenler yüzde 7.1 dedi. İTTİFAK DIŞI BİR PARTİ: HDP Yöneylem araştırma şirketinin "İttifaklar dışı bir parti" şeklinde tanımladığı ve oy oranını %13,7 olarak tespit ettiği parti, HDP'den başkası değil. HDP'nin isminin neden araştırma sonuçlarında kullanılmadığı, Halk TV ekranlarında da neden bu grafiklere yer verildiği konusunda şu ana kadar herhangi bir bilgilendirme yapılmadı. Ancak son olarak İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in, yine Halk TV ekranlarında yaptığı "HDP seçimde kendi adayını çıkarsın" açıklaması ile ayyuka çıkan kriz söz konusu anket ile yeni ve kritik bir aşamaya evrildi.
 HDP İstanbul İl Eş Başkanı Erdal Avcı Yöneylem anketine ilişkin zehir zemberek mesajlar vererek partisinin tepkisini dile getirdi. "HDP’nin ismini anmak istemeyen" diğer ittifak ortaklarına ağır sözlerle yüklenen Avcı şu ifadeleri kullandı; "HDP’nin ismini ağzına almak istemeyenlere diyeceğimiz şudur; “Aman ha, HDP’nin ismini ağzınıza alarak kirletmeyin!” Şablonda “İttifak dışında bir parti” dediği HDP’dir. Şablon HDP’nin Üçüncü Yol seçeneğinin doğru ve güçlendiğini gösteriyor." HDP'ye saygısızlık yapıldığı görüşünü paylaşan HDP il başkanı, "Eleştirim, şablonu hazırlayan ve bu haliyle yayınlanmasında sorun görmeyenleredir. Paylaşımda program konuklarına dönük bir cümle yok. “ittifak dışı bir parti” diyor, partiler dese yine eleştiri konusudur. HDP baraj geçen üçüncü seçenektir, saygılı ve özenli olunmalıdır." dedi.

1 2 3 4 5 6 7 8 ... 58 59