06 Aralık Pazartesi 2021
4 saat önce

Kılıçdaroğlu'ndan skandal davranış! Meclis kürsüsünde küfürlü el hareketi yaptı

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde konuşma yaptığı sırada bir skandala imza attı. Kürsüde konuşan Kılıçdaroğlu, küfürlü el hareketi yaptı.

13 saat önce

Sayıştay tespit etti: İBB borç batağında

Sayıştay Raporu'na göre kanuni limitin üzerinde borçlanan İBB'nin borç yükü, 1 yılda %40.65 oranında arttı. Akşam Gazetesi'nin haberine göre, Sayıştay'ın kamuoyuna açıkladığı 2020 yılı İstanbul Büyükşehir Belediyesi Raporu, Ekrem İmamoğlu yönetimindeki İBB'nin doğru dürüst hizmet yapılmamasına rağmen 2 yıl içinde borç batağına saplandığını ortaya çıkardı. Sayıştay'ın 2020 yılı mahalli idareler raporlarına göre, İBB'nin kanunda belirtilen borçlanma limitini de aşarak, 2020 yılında toplam borcunun bir önceki yıla göre 12.5 milyar TL arttığı, 43.4 milyar TL'ye çıktığı belirlendi. Bu durum sadece 1 yıl içinde İBB'nin borçlarının 2019 yılına göre yüzde 40.65 oranında arttığını ortaya koydu. Raporda yer alan bilgilere göre, İBB'nin kısa vadeli borçları 2019 yılında 11.37 milyar TL iken 2020 yılında 14.59 milyar TL'ye çıktı. Uzun vadeli borçlarda ise durumun daha da vahim olduğu görüldü. İBB'nin sadece 1 yılda uzun vadeli borçlarının 19.49 milyar TL'den 28.81 milyara çıktığı tespit edildi. BORÇ GELİRİN 2.2 KATI Sayıştay Raporu'nda yer alan verilere göre İBB'nin toplam borç miktarı belediyenin yıllık gelirinin 2,2 katı seviyesinde. Raporda İBB'nin yatırım harcamalarının da yüzde 14.59 düştüğü belirlendi.

14 saat önce

‘Helalleşme’ furyasının devamı: CHP’den FETÖ’cülere çağrı: “Pişmanlık gösterip özeleştiri vererek ülkeye dönebilirler”

CHP eski Zonguldak Milletvekili Şerafettin Turpçu, FETÖ'cülerin öz eleştiri vererek ülkeye dönmeleri gerektiğini söyledi. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun “helalleşme” çıkışının ardındaki asıl maksadın FETÖ terör örgütü mensuplarına af çıkarılması olduğu iddia edilmişti. Bu iddiayı destekleyen ilk çıkış bir önceki dönem CHP’nin Zonguldak milletvekili olan Şerafettin Turpçu’dan geldi. ÖZ ELEŞTİRİ VERİP DÖNSÜNLER CHP’li Turpçu, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda PKK terör örgütünün çokça kullandığı “öz eleştiri vermek” ifadesini kullandı. İşte o skandal paylaşım: CHP’li Turpçu paylaşımında “bu soytarının peşinden gidip, aldanan ve yanlış yollara sapanlar: pişmanlık gösterip özeleştiri vererek ülkeye dönebilirler. hukukçu değilim ama kanunlar buna elverir diye düşünüyorum.” dedi.

1 gün önce

Kılıçdaroğlu’nun Mersin’de kürsüye çıkardığı kişilerin suç dosyası kabarık: Biri FETÖ’cü, diğeri sabıkalı…

CHP, erken seçim çağrısıyla başlattığı mitinglerin ilkini dün Mersin’de gerçekleştirmişti. CHP ve HDP teşkilatlarından yapılan çağrıya rağmen büyük hüsrana uğrayan Kemal Kılıçdaroğlu, 37 bin kişilik alanı bile dolduramamıştı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, sosyal paylaşım sitesi Twitter’daki resmi hesabından açıklamada bulundu ve “Milletin Sesi dedik, milletimizi Mersin’de dinledik. Ülkemizin dört bir yanında acı çeken herkes bu kürsüye çıkacak. Saray bu çığlığı duyacak!” iddiasında bulundu. KÜRSÜYE ÇIKARDIĞI KİŞİLERİN SUÇ DOSYASI KABARIK CHP liderinden önce konuşma yapmak için kürsüye çıkarılan kişilerin suç dosyasının kabarık olduğu tespit edildi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Mersin’de katıldığı “Milletin Sesi Mitingi”nde konuşma yapan Cennet Yünlü’nün FETÖ/PDY’ye yönelik soruşturmasının şüphelisi olduğu, aynı mitingde konuşma yapan Mesut Tur’un da “Kasten yaralama, tehdit ve evden hırsızlık” suçunu işlediği ve babasının da PKK/KCK mahalli komitesinde yer aldığı gerekçesiyle yargılandığı öğrenildi. “Milletin Sesi Mitingi”nde konuşma yapan ve “İki üniversite mezunu ve işsiz” olarak takdim edilen Cennet Yünlü’nün, FETÖ/PDY yönelik soruşmasının şüphelisi olduğu bildirildi. Cennet Yünlü’nün, “Silahlı Terör Örgütü Kurma, Yönetme ve Üye” suçundan adli sicil kaydının olduğu tespit edildi. Mersin Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından tarafından yürütülen soruşturma dosyası kapsamında FETÖ/PDY terör örgütüne üye olma suçundan şüpheli A.D isimli şahsın ifadesinde; “Cennet Yünlü’yü FETÖ/PDY’ye ait olan evde kalan kişi olarak bilirim. FETÖ/PDY’ye ait olan evde yapılan sohbet toplantısına katılan kişidir” dediği öğrenildi. ESNAF DEDİLER AZILI SUÇLU ÇIKTI “Milletin Sesi Mitingi”nde konuşma yapan ve esnaf olarak sunulan Mesut Tur’un “Kasten yaralama, mala zarar verme, tehdit, hakaret ve evden hırsızlık” suçlarından adli sicil kaydının olduğu öğrenildi. Mesut Tur’un babası S.T.’nin terör örgütü PKK/KCK’nin mahalli komitesinde yer aldığı öğrenildi. Mesut Tur’un babasının 18 Mart 1993 tarihinde Mersin’de PKK/KCK terör örgütüne yönelik soruşturmada örgütün mahalli komitesinde faaliyet göstermek suçundan dolayı firari sanık olarak aranmakta iken yakalandığı bildirildi.

1 gün önce

CHP’li Mersin Büyükşehir Belediyesi işçi kıyımına devam ediyor

Mersin’de, performans düşüklüğü gerekçe gösterilerek önceki dönemde işe alınan personelleri haksız yere işten çıkaran CHP’li Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer ve yönetimi, işçi kıyımına devam ediyor. Son olarak Kültür ve İmar A.Ş’den 90 personelin daha iş akdinin feshedildiği ortaya çıktı. Büyükşehir Belediyesinin işten çıkarmalarla ilgili açıklama yapan MHP Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz, “CHP’li Mersin Büyükşehir Belediyesi’nde bir yandan kandilin ve İmralı’nın destekçilerini maalesef ki çalıştırırken diğer yandan da belediyede vatanını ve milletini sevmek suç olarak telakki edilmektedir” dedi. 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde göreve gelen CHP'li Vahap Seçer yönetimi, önceki dönemde işe alınan işçilere uyguladığı kıyımını sürdürüyor. Bugüne kadar 3 bin 500'ü aşkın işçiyi haksız ve hukuksuz bir şekilde işlerinden eden Seçer yönetimi, Kültür ve İmar A.Ş'den yaklaşık 90 personele akşam saatlerinde, mesai bitiminin ardından iş çıkışı verilerek, SMS ile kararı bildiren yönetim, mesajda; "Büyükşehir Belediye Başkanlığı İnsan Kaynakları Dairesi Başkanlığı'nın 23.11.2021 tarih ve 192167 sayılı yazısı ile hizmetinize ihtiyaç kalmadığı bildirildiğinden iş akdiniz 02.12.2021 tarihinden itibaren feshedilmiştir" denildi. "CHP'li Mersin Büyükşehir Belediyesinde bir yandan kandilin ve İmralı'nın destekçilerini maalesef ki çalıştırırken diğer yandan da belediyede vatanını ve milletini sevmek suç olarak telakki edilmektedir" diyen MHP Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz, "Mersin Büyükşehir Belediyesi'nde ülkücü olmak maalesef ki işten çıkarılmaya gerekçe olarak gösterilmektedir. Kocası, MHP'li ve ülkücü olduğu için bir kadının eline süpürge vererek cadde cadde, sokak sokak temizlik yaptıracak kadar gözü dönmüş, zihniyet utanmadan sıkılmadan Allah'tan korkmadan kadın hakları savunuculuğunu da arsızca yapmaktadır. Yavrusu kalp hastası olan bir kadına 'MHP'ye olan üyeliği iptal ettirip, HDP'ye üye olursan, iş konusunda sana yardımcı oluruz' diyecek kadar alçalan bu anlayış utanmadan insan hakları bezirgânlığı yapmaktadır. Engelli bir kardeşimizi iş ten çıkaracak kadar rezillikte zirveye oynayan bu yapı faşizmin dik alasını Mersin'e ve Mersinlilere uygulamaktadır" dedi.

1 gün önce

''Randevu alamadım'' diye TÜİK'i basan Kılıçdardoğlu söz verdiği halde, kovulan işçilere randevu vermedi

Türkiye İstatistik Kurumu'na (TÜİK) randevu almadan giden Kılıçdaroğlu'nun; İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden (İBB) çıkarılan ve CHP Genel Merkezi'ne gelen 4 işçiye 2 gün boyunca randevu vermediği bildirildi. Kılıçdaroğlu, 30 Mart 2019 yerel seçiminden önce açıklamada bulunmuş ve "Bütün işçilere namus sözü ve garanti veriyorum. Kazandığımız bir belediyede, belediye başkanı haksız yere bir işçinin işine son verirse gelecek beni bulacak" iddiasında bulunmuştu. Ekrem İmamoğlu, İBB Başkanı seçildikten sonra 13 bin 312 kişiyi işten çıkardı. 44 bin 995 kişiyi de işe aldı. İBB'den çıkarılan 13 bin 312 kişi adına Samet Bulutcu, Ömer Çevik, Mustafa Hakan Tüter ve Birol Durmuş, 15 Eylül 2020'de CHP Genel Merkezi'ne gitti ve Kılıçdaroğlu'yla görüşmek için randevu talep etti. CHP Genel Merkezi, mağdur işçilere randevu vermedi. Bulutcu, Çevik, Tüter ve Durmuş, 16 Eylül 2020'de yeniden CHP Genel Merkezi'ne geldi ve Kılıçdaroğlu'ndan yeniden randevu talep etti. CHP Genel Merkezi, söz konusu işçilere yeniden randevu vermedi. SABAH'a konuşan mağdur işçiler, Kılıçdaroğlu'nun 18 Aralık 2018'de açıklama yaptığı ve "Bütün işçilere namus sözü ve garanti veriyorum. Kazandığımız bir belediyede, belediye başkanı haksız yere bir işçinin işine son verirse gelecek beni bulacak" dediği gerekçesiyle CHP Genel Merkezi'ne geldiklerini ancak iki gün boyunca Kılıçdaroğlu'yla görüştürülmediğini açıkladı. NAMUS SÖZÜNÜ TUTMADI Bulutcu: 2011'de İBB'nin iştiraki olan İSPARK A.Ş'de işe girdim. 5 yıl çalıştım. 5 yıl sonra İBB'nin diğer iştirak şirketi olan İstanbul Ulaşım A.Ş. şirketine geçiş yaptım. 4 yıl orada sahada belediye otobüslerinin denetimliğini yaptım. 23 Ocak 2020 tarihinde hiç bir gerekçe gösterilmeden iş kanununa göre madde 17'den sözleşmem fesih edildi ve işten çıkartıldım. Sayın Kılıçdaroğlu yerel seçimlerden önce namus sözü vermiş 'Haksız şekilde işten çıkartılan olursa gelsin beni bulsun' demişti. 15 Eylül 2020 tarihinde benim gibi haksız şekilde işten çıkartılan 3 arkadaşım ile birlikte İstanbul'dan borç para bularak CHP Genel Merkezi'ne Ankara'ya gittim. CHP Genel Merkezi'nin önünde birinci gün basın açıklaması yaptım. 'Kemal Bey bize haksız şekilde işten çıkartılan olursa gelsin demiştiniz. İşte geldik yarına kadar sizden randevu talep ediyoruz' dedim. Ertesi gün saat 11 gibi tekrar CHP Genel Merkezi'ne geldim. Kapıdaki güvenliklere durumu izah ettim, bizden telefon numaramızı istediler. 5 dakika sonra içeriden sekreterlerden birisi aradı. Randevu verilmediğini söyledi. Aynı şeyi kapıda bekleyen güvenlikler tekrarladı. Basın mensubu arkadaşların tekrar karşısına çıktım. CHP Genel Başkanı'ndan 2 gün 'Haksız şekilde işinden çıkartılan olursa gelsin, beni bulsun' sözü üzerine randevu talebinde bulunduk. Fakat randevu vermedi. Kemal Bey'in namus sözü yere düştü. 'Takdir Aziz Yüce Türk milletinindir' diyerek basın açıklaması yapıp ayrıldım.Kemal Bey verdiği namus sözünü tutmadığı gibi bize randevu verip dinlemedi bile. Üzülerek söylüyorum ki Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nun bizim nezdimizde güveninirliği kalmamıştır. Çevik: 13 yıldır İSPARK A.Ş'de çalışmaktayım. CHP'li Ekrem İmamoğlu seçimi kazandıktan sonra yeni gelen İSPARK yönetimi önce beni ödüllendirdi bir hafta sonra hiç bir gerekçe göstermeden işten çıkarttı. Tazminat almadan çıkarıldım. Hakkımı aramak için CHP Genel Merkezi'ne geldim fakat Kemal Bey bizi dinlemedi. Tüter: Ben de Samet Bulutcu kardeşim gibi İstanbul Ulaşım A.Ş.'de sahada denetim olarak çalışmaktaydım. İş kanununa göre 17. Maddeden tek taraflı sözleşmem fesih edildi. 3 yıldır işsizim. Hakkımı aramak ve bize yapılan hukuksuzluğu anlatmak için Ankara'ya CHP Genel Merkezi'ne geldim. Randevu talep ettim. Hiç bir şekilde olumlu dönüş alamadım. Durmuş: 7 yıldır İSPARK A.Ş.'de çalışmaktayım. Bir gün mesai çıkışında şefim 'Seni genel merkezden çağırıyorlar' dedi. Mesajım bitince merkeze gittim. Benim sosyal medya paylaşımlarını çıkartmışlar. Beni fişlemişler. Önüme sosyal medyada yaptığım paylaşımları koyup 'Bunlar senin mi?' diye sordular. 'Evet' dedim. Sonuçta yaptığım paylaşımlarda her hangi bir hakaret yoktu. 3 gün sonra eve tebligat geldi. Tazminatsız işten atılmıştım. Hakkımı aramak için CHP Genel Merkezi'ne geldim. Fakat randevu alamadım. Sayın Kılıçdaroğlu bizi muhatap almadı ve dinlemedi.

2 gün önce

Kemal Kılıçdaroğlu, FETÖ’nün Fuat Avni’sine özendi: “Gitti gidiyor tiran…”

Acil seçim çağrısıyla miting kararı alan CHP, ilk mitingini Mersin’de gerçekleştirdi. Mitingde CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, kürsüye “Gitti gidiyor tiran, geliyor gelmekte olan” sözleriyle davet edildi. TİRAN KELİMESİNİ FETÖ’CÜ FUAT AVNİ DE ÇOK KULLANIYORDU Bugün Kemal Kılıçdaroğlu için kullanılan “Tiran” ifadesini FETÖ’nün sosyal medya ayağının başını çeken Fuat Avni isimli hesap da kullanıyordu.

2 gün önce

Kılıçdaroğlu'ndan "PKK'sız" başsağlığı mesajı

Tunceli'nin Ovacık ilçesi kırsalında bir grup teröristin tespit edilmesi üzerine operasyon başlatıldı. Teröristler bir mağarada kıstırıldı. Mağaradaki teröristler "Teslim ol" çağrılarına ateşle karşılık verince çatışma çıktı. OPERASYONDA ŞEHİT OLDU Teröristlerden 2'si etkisiz hale getirildi, biri ise teslim oldu. Çatışmada ağır yaralanan Jandarma Astsubay Üstçavuş Celil Mutlu, kurtarılamayarak şehit oldu. PKK'NIN ADINI ANMADI Twitter hesabından bir mesaj yayımlayan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Tunceli Ovacık'ta çıkan çatışma sonucu şehit olan Astsubay Üstçavuş Celil Mutlu’ya Allah'tan rahmet, ailesine baş sağlığı ve sabır dilerim. Milletimizin başı sağ olsun!" dedi. "REKLAMINI YAPMAK İSTEMİYORUZ" CHP lideri, daha önce olduğu gibi başsağlığı mesajında yine teröristlerin adını anan bir ifade kullanmadı. Bu tutumuna ilişkin daha önce yaptığı açıklamada "Neden isim vererek PKK'yı kınamıyorsunuz?" sorusuna "Terör örgütünün reklamını yapmak zorunda değiliz" cevabını vermişti.

1 2 3 4 5 6 7 8 ... 93 94