29 Kasım Çarşamba 2023
3 hafta önce

İsrail'i boykot kararı genişliyor! Milli Eğitim'den okullar için karar

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İstanbul Kantinciler Esnaf Odası'ndan gelen talebin ardından ilçe milli eğitim müdürlüklerine bir yazı göndererek, İsrail ürünlerine boykot ile ilgili gerekli hassasiyetin gösterilmesini istedi.

1 ay önce

'Türklere ihanet ettiler' iddiasını çürüten belge ortaya çıktı

İsrail'in Filistinlilere yönelik saldırılarının artmasının ardından sosyal medya üzerinden de Filistinli Arapların tarihi geçmişte Türklere ihanet ettiği iddiaları ortaya atılmıştı. Konuyla ilgili Devlet Arşivleri Başkanı Prof. Uğur Ünal tarafından paylaşım yapıldı. Prof. Dr. Ünal yaptığı paylaşımda, "Kardeşliğin kalp atışını duyacağımız tarihi bir telgraf" notunu düştü. Tarihi telgrafta paylaşımında 1. Dünya Savaşı sırasında Filistinli Arapların Türk Devleti Osmanlı'nın yanında olduğu, canları ve mallarıyla vatan müdafaasında bulunacaklarına dair ifadeleri yer aldı.

1 ay önce

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Üniversitelerimizin bir daha asla yasakla, baskıyla, kavgayla veya ideolojik dayatmalarla anılmasına müsaade etmeyeceğiz."

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yükseköğretim Kurulu 2023-2024 Akademik Yılı Açılış Töreni'nde açıklamalarda bulundu. Erdoğan, "Üniversitelerimizin bir daha asla yasakla, baskıyla, kavgayla veya ideolojik dayatmalarla anılmasına müsaade etmeyeceğiz." ifadelerini kullandı.

1 ay önce

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş: Peygamber Efendimizin vasiyeti üzerine hadis ilmine daha çok sahip çıkmamız gerekiyor

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, hadis ilmine değer verdiklerini belirterek, 'Peygamber Efendimizin üzerimize bir vasiyeti var, 'Size iki şey bırakıyorum, bunlara sarıldığınız müddetçe yolunuzu sapıtmazsınız, Allah'ın kitabı ve resulünün sünnetidir.' Onun vasiyeti üzerine hadis ilmine daha çok sahip çıkmamız gerekiyor.' dedi.

2 ay önce

Bakan Tekin açıkladı: Türkçe ortalaması 70 olmayan geçemeyecek!

Milli Eğitim Bakanı Tekin, temel eğitim yönetmeliğinin detaylarını açıkladı. Bakan Tekin, Türkçe ortalaması 70 olmayan öğrencilerin sınıfı geçemeyeceğini söyledi.

2 ay önce

10,4 milyar dolar 'güven'le geldi

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, hükümete güvenin perçinlenmesiyle önde gelen tüm ekonomilerin Türkiye'yi yatırım için radarına aldığını kaydetti. Bakan Şimşek, hazirandan bu yana bankalar, finans kuruluşları ve reel sektörün 10,4 milyar dolar dış finansman sağladığını bildirdi. Şimşek, "Bu, ülke ekonomisine duyulan güvenin en açık göstergesidir" dedi.

2 ay önce

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ücretli öğretmenlere ek ders müjdesi

2023-2024 eğitim yılı açılış töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Ücretli öğretmenlerimizin ek ders oranına yüzde 25'lik bir artış yapacağız" dedi.

2 ay önce

Mansur Yavaş'ın yeni eğitim öğretim yılı için yaptığı paylaşım tepki çekti! ''Bu kadar mı halktan kopuksunuz?''

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, 2023-2024 eğitim öğretim yılının başlayacak olması nedeniyle sosyal medya hesabından paylaşım yaptı. Yavaş'ın paylaşımında kullandığı görselin İngiltere'deki bir okuldan olması tepki çekti.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
Server Error
500
Server Error