25 Şubat Pazar 2024
1 ay önce

Tesla, Çin'de satılan 1,6 milyon elektrikli aracını geri çağırdı

Amerikan elektrikli araç üreticisi Tesla'nın, Çin'de satılan 1,6 milyon elektrikli otomobili, otomatik direksiyon fonksiyonundaki problem nedeniyle geri çağırdığı bildirildi.

2 ay önce

Otomotiv satışlarında rekor: TOGG Tesla'yı geçti

Türkiye otomobil ve hafif ticari araç pazarı, yılın 11 ayında 2022'nin aynı dönemine göre yüzde 60,8 artışla rekor seviye olan 1 milyon 73 bin 982 adet oldu. 2023 satışları dikkate alındığında TOGG, Tesla'yı geride bıraktı.

2 ay önce

Ticaret Bakanı Ömer Bolat, otomotiv piyasasının büyük ölçüde düzene girdiğini belirtti

Ticaret Bakanı Ömer Bolat, yeni düzenlemelerin pek çok sektörde olumlu etkilerini gösterdiğini söyledi. Otomotiv piyasasının büyük ölçüde düzene girdiğini belirten Bolat, “6 ayda bulunamayan sıfır oto, 6 saatte teslim edilir hale geldi” dedi. Bolat, Togg'un bu yılki üretim rakamının da 20 bine yaklaşacağını kaydetti.

4 ay önce

Tesla Türkiye'de deprem: Genel Müdür Kemal Geçer istifa etti

Tesla Türkiye'de yaşanan büyük görüş ayrılığı sonrası Tesla Türkiye Genel Müdürü Kemal Geçer istifa etti.

5 ay önce

Togg Teknoloji Kampüsü'nde ikili vardiya sistemine geçildi, hedef yıl sonuna kadar 26 bin 565 teslimat

Türkiye'nin otomobili Togg'un, Bursa'nın Gemlik ilçesindeki Teknoloji Kampüsü'nde ikili vardiya sistemine geçildi. Yıl sonuna kadar 26 bin 565 aracın sahiplerine teslimatı hedeflenirken, merakla beklenen sedan modelin de 2024 yılında tanıtımının yapılması öngörülüyor.

5 ay önce

Türkiye’nin otomobili Togg, ağustos ayında 1965 adet teslimat gerçekleştirerek yeni bir rekora daha imza attı

Türkiye'nin yerli ve milli otomobil markası Togg yeni bir rekora daha imza atarak, ağustos ayında 1965 adet T10X'i kullanıcılarıyla buluşturdu Yerli elektrikli otomobil Togg, T10X modelinin teslimlerini hız kesmeden sürüyor. Elektrikli SUV'da pazar lideri olan Togg, bu alanda yeni bir rekora imza attı. Togg'dan yapılan açıklamada, ağustos ayında toplam 1965 adet T10X'in kullanıcılarıyla buluşturulduğu bildirildi. Bu teslimatlar ile teslimat rekorunu kırıldığı aktarıldı. Açıklamada teslimata başlanan Mayıs ayından bu yana 3 aylık toplam teslimat adedinin bir ayda geçildiği bildirildi. "GÖRDÜKLERİNİZDEN FAZLASI VAR" Togg'dan yapılan geçmiş açıklamada şu ifadeler yer aldı: "Gördüklerinizden fazlası var demiştik. Ağustos ayında 1965 adet #T10X'i kullanıcılarımızla buluşturarak yeni bir rekora daha imza attık. Böylece teslimata başladığımız Mayıs ayından bu yana 3 aylık toplam teslimat adedini bir ayda geçtik."

5 ay önce

Togg çok seri

100 km hıza 7 saniyede ulaşan Togg'un üretimi de hızlandı. Togg'un günlük üretim adeti Ağustos'ta 100'e ulaştı. Bu ayki üretim, bugüne kadarki toplam 2 bin 500 adeti geçecek. Togg CEO'su Ercan Karakaş, "Tempo giderek artacak ve yılsonuna kadar 28 bine ulaşacak" dedi.

7 ay önce

Komisyon vermeden sıfır otomobil alınamıyor! Sıfır otomobil alırken bayi 60 bin lirayı elde aldı! Tüketici mücadeleye başladı

Adana’da sıfır otomobil alan bir kişi, bayiye elden verdiği ve faturasını alamadığı 60 bin lirasını istedi. Bayiye istedikleri 60 bin lirayı da verirken görüntüleyen adam, kendisi gibi birçok mağdurun olduğunu söyledi.

1 2 3 4 5 6