11 Haziran Pazar 2023
1 ay önce

Togg için kredi müjdesi! Cumhurbaşkanı Erdoğan: Ev alır gibi alınabilecek. Manisa'da duyuracağım!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gemik'teki Türkiye'nin ilk batarya fabrikasının temel atma töreninde Togg ile ilgili önemli bir gelişmeyi paylaştı. Togg'un dünya pazarına açılacağını duyuran Erdoğan, "2025 yılından itibaren TOGG'u ihraç ederek tüm dünyaya satacağız" dedi. Erdoğan ayrıca vatandaşlara Togg almak isteyen vatandaşlara kredi müjdesi verdi.

1 ay önce

Süleyman Soylu oto tamircileriyle birlikte Togg'u inceledi

İçişleri Bakanı ve Ak Parti İstanbul 2. Bölge 1. Sıra milletvekili adayı Süleyman Soylu, seçim ziyaretleri kapsamında Atatürk Oto Sanayi sitesindeki esnafları ziyaret etti. Ziyareti sırasında konuşma yapan Soylu, "Buraya Türkiye'nin yeni umudu, yeni gururu, Togg arabasıyla beraber geldik. Bence Türkiye'de en çok ilgilenilecek yer burası olmalı. Çünkü burası Türkiye'deki oto sanayi sitelerinin kalbidir. Arabayı test etmemiz lazım. Altına, üstüne bakın. Fransa'dan mı geldi? İtalya'dan mı? Evet, Bursa'dan geldi. Bunun en iyi ekspertizini yapacaklar, bunun en iyi puanını verecekler, bununla ilgili en iyi testi yapacaklar sizlersiniz. Onun için araba sizindir, dükkan sizin. Tabii Türkiye çok uzun zamandır hep böyle kendi aksiyonlarına heves etmiştir. İnanıyorum ki bu Sanayi Sitesi'nde de bu işle ilgili hem heves hem arzu, hem böyle bir şeyin olmasının isteği konusunda olan çok dostumuz, çok zanaatkarımız var" diye konuştu. "35 YILLIK OTO TAMİRCİSİ TOGG'U İNCELEDİ" Oto Sanatkarları Esnaf Odası'ndaki ziyareti sonrası sanayi sitesi içerisinde bulunan dükkanları gezen Soylu, Togg'u 35 yıllık oto tamircisi Yılmaz Özalp'e kontrol etmesi için teslim etti. Togg'u Lift sistemiyle havaya kaldıran Özalp, arabayı Süleyman Soylu ile birlikte inceledi. Bakan Soylu, "Maslak oto sanayi en büyük oto sanayi sitesidir. Buradaki ustalar da Türkiye'nin en iyi ustalarıdır. Bunu bilinci içerisindeyim. Onlar dediler ki her yerin testinden geçti. Bir de bizim testimizden geçsin. Çok doğal olarak yıllardan beri otomobilin üzerinde olan bu ustalarımızın çok doğal olarak ellerinden geçiyor. Onlar sağına soluna bakıyorlar ama egzoz yok" dedi. Oto tamir ustası Yılmaz Özalp ise "Özellikle sağlam gözüküyor. İşte montaj malı yok öyle böyle falan. Gerçekten yüzde yüz yerli. Başka bir arabanın parçası değil yani. Bu bizim kendi malımız, gerçekten öyle. Çok güzel. Ön takımı, diski, fren sistemi harika. Soğutucu sistemi var. Gördüğünüz gibi. Ses izolasyonu da çok güzel. Çok güzel, kısacası on numara" diye konuştu.

1 ay önce

Togg Özbekistan'da! Cumhurbaşkanı Mirziyoyev Togg'u teslim aldı

Yerli ve milli otomobil dünyaya yayılmaya devam ediyor... Togg’un ön sipariş sürecinin tamamlanmasının ardından hak sahibi olan 20 bin kişi belirlendi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan, Togg'a ilk siparişi vermişti. Türkiye'nin en büyük hayallerinden biri olan yerli üretim araçların ilk ikisi, Cumhurbaşkanı ve eşi Emine Erdoğan'a törenle teslim edildi. İkinci isim Aliyev oldu Öte yandan Togg'un ikinci sahibi ise Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev oldu. Aliyev, Bakü’de düzenlenen törenle Anadolu rengindeki Togg'unu teslim aldı. Togg'un anahtarını Aliyev'e, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank teslim etti. Özbekistan Cumhurbaşkanı'na teslim edildi Togg’un yurt dışındaki yeni noktası Türk Devletleri Teşkilatı dönem başkanlığını yürüten Özbekistan oldu. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Gemlik mavisi Togg'u, Özbekistan Cumhurbaşkanı Şevket Mirziyoyev'e teslim etti. "Türk devletlerinin dünyadaki başarısı olarak kayıtlara geçecektir" Gemlik rengi T10X Akıllı cihazı teslim alan Mirziyoyev, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a teşekkürlerini ve selamlarını ileterek şunları söyledi: Bu hediyenin anlamını biliyorum. Türk devletlerinin dünyadaki başarısı olarak kayıtlara geçecektir. Türkiye’nin neler yapabileceğinin bir göstergesidir. Ata yurdunuzun kapıları her zaman size açıktır. Cumhurbaşkanı Mirziyovey Togg'u deneyimledi Törenin ardından direksiyona geçen Cumhurbaşkanı Mirziyoyev, yanına Bakan Varank’ı ve Hisarcıklıoğlu’nu alarak Taşkent caddelerinde tur attı. "Biz o yarım kalan hikayeyi yenisiyle ve en son teknoloji ile tamamladık" Togg Yönetim Kurulu Başkanı Hisarcıklıoğlu da Devrim Otomobili ve Togg’un kompozisyonundan oluşan bir eseri Mirziyoyev’e hediye etti. Eser hakkında Mirziyoyev’e bilgi veren Bakan Varank, “Biz o yarım kalan hikayeyi yenisiyle ve en son teknoloji ile tamamladık.” ifadesini kullandı.

2 ay önce

Almanya'da Togg şaşkınlığı: Türk Tesla'sına yoğun talep var

Yerli ve milli elektrikli otomobil Togg'un 'T10X' modelinin ilk sahipleri yapılan çekilişle belli oldu. T10X almaya hak kazanan kişilerin listesi Togg'un resmi internet sitesi ile Trumore uygulaması üzerinden duyuruldu. T10X modeli için ön sipariş veren 177 bin 467 kişi arasından 20 bin kişi yerli otomobil sahibi oldu. Ayrıca, 2023 yılı için planlanan teslimatlarda iptallerin yaşanması halinde yedek listedeki bulunan 20 bin kullanıcı arasından yeni isimler seçilecek. 2023 yılı teslimatları için yedek listeden asıl listeye geçemeyenler 2024 yılı ocak ayı itibarıyla belirlenecek yeni paket ve konfigürasyon seçenekleriyle T10X sipariş edebilecek. Bu siparişi verenler, 2024 yılı haziran ayına kadar herhangi bir çekilişe girmeden akıllı cihazlarını teslim alabilecek. Öte yandan asıl ve yedek liste dışında kalan kullanıcıların yaptıkları 60 bin TL'lik ödemeler Trumore cüzdanları üzerinden iade edilecek. ALMANLAR: TÜRK TESLA'SI Otomotiv piyasasında çeşitli markalarla varlık gösteren Almanya'da medya da Togg sürecini yakından takip ediyor. Frankfurter Allgemeine Zeitung (FAZ) gazetesi, "Türk Tesla'sına akın" başlıklı haberinde yoğun ilgiyi okurlarıyla paylaştı. Türkiye'de geliştirilen ilk elektrikli otomobilin piyasaya çıkmaya hazırlandığı belirtilerek, "Talep o kadar büyük ki, üretici planlanandan daha fazla aracı çekilişe kattı." denildi. Haberde şu ifadeler yer aldı: Pazartesi akşamı başvuru süresi sona ermeden önce üretici, çekiliş yapılacak araç sayısını 12 binden 20 bine çıkardı. BATI AVRUPA İÇİN 2024 SONUNU İŞARET ETTİLER Haberde T10X modeli için müşterilerin 953 bin lira (46 bin 500 euro) ödemesi gerektiği hatırlatıldı ve şöyle denildi: Fakat Togg araçlarına Türkiye dışından ilgi duyanların beklemesi gerekecek. İhracat, Batı Avrupa pazarlarına 2024 yılı sonuna kadar planlanmıyor. 2030 HEDEFİ 1 MİLYON ARAÇ Sonbaharda başlayan mevcut üretim kapasitesinin yılda 100 bin aracı kapsadığına dikkat çekildi. Bu sayının kademeli olarak 175 bine çıkarılacağı ve hizmet yelpazesinin genişletileceği belirtildi. Ayrıca, 2030 yılına kadar 1 milyon aracın satılmasının hedeflendiği de aktarıldı. T10X STANDART MENZİL: 953 BİN LİRA 314 kilometre menzilli T10X'de, 160 kW / 218 beygir güç ve 350 Nm tork üreten T10X RWD (arkadan itiş) motor bulunuyor. Aynı araçta, 52,4 kWh kapasiteye sahip batarya seçeneği 16,7 kWh/100 km (WLTP) enerji tüketimi değeri sunuyor. Standart menzilli T10X'in iki donanım seviyesi bulunuyor. Giriş versiyonu 953 bin lira iken, bir üst donanımlı araç 1 milyon 55 bin liradan satışa sunulacak. T10X UZUN MENZİL: 1 MİLYON 215 BİN LİRA 523 kilometrelik menzillere sahip T10X'de, 160 kW / 218 beygir güç ve 350 Nm tork üreten T10X RWD (arkadan itiş) motor bulunuyor. Uzun menzilli bu araçta, 88,5 kWh kapasiteye sahip batarya seçeneğinin tüketim değeri ise 16,9 kWh/100 km (WLTP).

2 ay önce

Cumhuriyet gazetesinin Togg ile ilgili algı operasyonu elinde patladı: Ay sonu itibariyle teslimatlara başlayacak

Togg'un resmi Twitter hesabından paylaşılan tweette, 24 saatte 22 bin 150 adet T10X ön siparişi alındığı açıklandı. Cumhuriyet gazetesinin Twitter hesabından ise bu haber bir algı yapılarak, "Togg'un teslimatları bir günde bir yıl uzadı" şeklinde paylaşıldı. Togg'un resmi Twitter hesabından paylaşılan tweette, 24 saatte 22 bin 150 adet T10X ön siparişi alındığı açıklandı. Togg, ay sonundan itibaren teslimatlara başlayacağını bildirdi. Resmi Twitter hesabından paylaşılan tweette, anlık Togg Teknoloji Kampüsü'nün görüntüleri de paylaşıldı. CUMHURİYET GAZETESİNDEN ALGI Cumhuriyet gazetesi bu haberi algı yaparak, "Togg'un teslimatları bir günde bir yıl uzadı" şeklinde Twitter hesabından paylaştı. Sitede ise haber başlığının "Togg 24 saatte 1 yıllık üretimden fazla sipariş aldı" şeklinde olması dikkat çekti.

2 ay önce

Togg’un üretim bandı yok diye Fatih Altaylı’ya görüntülü yanıt: “Bu üretim bandı var ya...”

Türkiye'nin yerli ve milli gururu TOGG'un ön siparişi dün akşam saatlerinde başladı. Yerli otomobile talep yağarken, geçtiğimiz günlerde Togg üzerinden algı oluşturmaya çalışan muhalif isimler bir anda sessizliğe büründü. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, üretim tesisi üzerinden Togg'u hedef alan Fatih Altaylı'yı tiye alarak, 'Bu üretim bandı var ya... İzlemesi muhteşem!' ifadelerini kullandı..

2 ay önce

Togg'un ön siparişi başladı: 7734 kullanıcı, Togg T10X ön siparişi verdi

Türkiye'nin yerli ve milli otomobili Togg'un çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. 16-27 Mart'ta Trumore dijital platformu ve Togg web sitesi üzerinden ön siparişlerin alımına başladı.  Togg'dan yapılan açıklama Togg'un sosyal medya hesabından yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı: T10X ön siparişi başladı.

27 Mart’a kadar http://togg.com.tr’ye girerek veya Trumore'u indirerek ön siparişinizi oluşturabilirsiniz.

Trumore’u daha önce indirdiyseniz güncellemeyi unutmayın. 

Ön sipariş oluşturma zamanınızın çekiliş sıralamanıza bir etkisi olmayacaktır. 60 bin TL ön ödeme  Trumore uygulamasını indiren veya Togg websitesi üzerinden Tru.ID oluşturan her bir tekil kullanıcı, nakit ya da kredi kartı aracılığıyla cüzdanlarına aktardıkları 60 bin TL ön ödemeyi yaparak, çekiliş sürecine katılmaya hak kazanacak.

2 ay önce

Togg'un fiyatı belli oldu

Togg'dan yapılan açıklamada "16-27 Mart'ta Trumore dijital platformu ve Togg web sitesi üzerinden ön siparişleri alınacak olan Togg T10X, 953 bin TL'den başlayan fiyat etiketine sahip olacak." denildi Yerli otomobil Togg, iki donanım seviyesi ve iki batarya seçeceği ile satışa sunulacak. 160 kW / 218 Beygir güç ve 350 Nm tork üreten T10X RWD (arkadan itiş), iki farklı batarya seçeneğiyle 314 ve 523 kilometrelik menzillere sahip olacak. T10X’in 52,4 kWh kapasiteye sahip batarya seçeneği 16,7 kWh/100 km (WLTP) enerji tüketimi değeri sunarken, 88,5 kWh kapasiteye sahip batarya seçeneğinin tüketim değeri ise 16,9 kWh/100 km (WLTP). TOGG’UN FİYATLARI - V1 RWD Standart Menzil 953 bin TL - V2 RWD Standart Menzil 1 milyon 55 bin TL - V2 RWD Uzun Menzil 1 milyon 215 bin TL Çift motorlu T10X AWD 29 Ekim’de özel seri ile yollarda olacak. T10X’in 0-100 km/s hızlanması 4,8 saniye olan, 700 Nm tork üreten çift motorlu 435 beygir gücündeki AWD (all-wheel drive) versiyonu ise 29 Ekim 2023 tarihinden itibaren teslim edilmeye başlanacak olan 100. Yıl Özel Serisiyle birlikte yollara çıkacak. 28 DAKİKADA YÜZDE 80 ŞARJ OLABİLİYOR Togg T10X, hızlı şarj ile 28 dakikadan daha kısa sürede yüzde 20’den yüzde 80 batarya doluluk seviyesine ulaşabiliyor. Böylece kullanıcılar uzun yolculuklarda kısa bir kahve molası süresince dinlenirken, akıllı cihazları da yolculuğun kalan bölümü için hazır hale gelecek.  Togg CEO’su M. Gürcan Karakaş, Türkiye’nin doğuştan elektrikli ilk akıllı cihazını mart sonunda kullanıcılarla buluşturacak olmanın gururunu yaşadıklarını belirterek, "Kullanıcılarımız web sitemiz veya Trumore uygulamamız üzerinden katılacakları çekiliş ile akıllı cihazımıza ön sipariş verme hakkını elde edebilecekler. Siparişleri bireysel kullanıcılar öncelikli olmak üzere 2023 boyunca teslim edeceğiz. Kullanıcılarımıza bağlantılı bir akıllı cihazdan çok daha ötesini sunarak, konforlu ve sorunsuz bir mobilite deneyimi yaşatmayı hedefliyoruz" dedi. https://twitter.com/togg2022/status/1635609865971290112?s=46&t=kgYu0XH04hCo9hDKdwyLsQ

1 2 3 4 5