24 Nisan Çarşamba 2024
1 hafta önce

Tehlike geri döndü, Mavi Balina oyunu İstanbul'da ortaya çıktı: 22 yaşındaki genç intihar etti

Tehlike geri döndü. İstanbul'un Pendik ilçesinde yaşanan trajik olayda, 22 yaşındaki Fatih Çakmak 10 katlı bir apartmanın 9. katından atlayarak intihar etti. Olayla ilgili başlatılan soruşturma kapsamında, Çakmak'ın telefonunda Mavi Balina adlı oyunun yüklü olduğu belirlendi.

1 hafta önce

Samsung İsrail'deki yatırımlarını geri çekiyor: 70 start up proje kapatılıyor

Güney Koreli teknoloji devi Samsung'un küresel yatırımlarını tek çatı altında birleştiren Samsung Next, İsrail'deki 70 start up (girişim) projesini kapatma kararı aldı. Samsung, terör devleti İsrail’in Gazze'ye yönelik saldırıları sonrası oluşan güvensizlik ortamı ve kar marjındaki ciddi düşüşü gerekçe olarak gösterdi.

1 ay önce

Milli uçuş simülatörü 40 bin saati tamamladı

Yerli ve milli kaynaklar kullanılarak geliştirilen, Hava Kuvvetleri Komutanlığı'nın envanterine katılan ilk uçuş simülasyon cihazı olan "CN-235 Uçak Simülasyon Sistemi", 40 bin saatin üzerinde uçuş süresi başarısına ulaştı.

1 ay önce

Selçuk Bayraktar paylaştı! Gökyüzünün AKINCI’larına Yeni Güç

Selçuk Bayraktar AKINCI C'nin yeni motoru ile ilk uçuş testini başarıyla tamamladığını açıkladı.

2 ay önce

Müjdeyi Selçuk Bayraktar duyurdu: Bir başarı daha sağlandı

BAYKAR Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar, yerli ve milli silahlı insansız hava aracı (SİHA) BAYRAKTAR TB3'ün on sekizinci uçuş testini de başarıyla tamamladığını duyurdu.

2 ay önce

KAAN gökyüzüyle buluştu

Türkiye'nin önemli teknoloji projelerinden biri olan Milli Muharip Uçak Kaan, bugün sabah saatlerinde ilk uçuşunu başarıyla gerçekleştirdi. Gururlandıran o anlar saniye saniye kameralara işte böyle yansıdı.

3 ay önce

Tesla, Çin'de satılan 1,6 milyon elektrikli aracını geri çağırdı

Amerikan elektrikli araç üreticisi Tesla'nın, Çin'de satılan 1,6 milyon elektrikli otomobili, otomatik direksiyon fonksiyonundaki problem nedeniyle geri çağırdığı bildirildi.

3 ay önce

Erişim sorunu yaşanan "sahibinden.com" sitesi için açıklama geldi

Sahibinden.com erişim sorunu devam ederken, firmadan ilk resmi açıklama geldi. "Alan adı hizmeti sağlayan firmayla yaşadığımız teknik bir sorun nedeniyle platformumuza şu anda erişim sağlanamamaktadır" denilen açıklamada, sorunun en kısa sürede giderileceği belirtildi.

1 2 3 4 5 6 7 8 ... 20 21