23 Eylül Cumartesi 2023
4 saat önce

Togg Teknoloji Kampüsü'nde ikili vardiya sistemine geçildi, hedef yıl sonuna kadar 26 bin 565 teslimat

Türkiye'nin otomobili Togg'un, Bursa'nın Gemlik ilçesindeki Teknoloji Kampüsü'nde ikili vardiya sistemine geçildi. Yıl sonuna kadar 26 bin 565 aracın sahiplerine teslimatı hedeflenirken, merakla beklenen sedan modelin de 2024 yılında tanıtımının yapılması öngörülüyor.

2 gün önce

Elon Musk, Türkiye için başvuruyu yaptı! Starlink geliyor...

Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan, Elon Musk'ın sahibi olduğu uydudan internet hizmeti sunan Starlink'in Türkiye'de faaliyette bulunmak için talepte bulunduğunu açıkladı.

5 gün önce

Tesla için en önemli adaylardan biri Türkiye

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Tesla ile SpaceX'in kurucusu Elon Musk'ın 'halihazırda çok sayıda Türk tedarikçi firmanın Tesla ile çalıştığını, Türkiye'nin Tesla yatırımı için en önemli adaylar arasında olacağını ifade ettiğini' bildirdi.

1 hafta önce

Güney Kore basını: SİHA teknolojisini Türkiye'den öğreneceğiz

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Güney Koreli mevkidaşı Yoon'a "Savunma alanındaki ortaklığı geliştirmeliyiz" mesajı verdi. Asya ülkesinin, Türkiye'nin SİHA tecrübesinden ve uzmanlığından yararlanacağı belirtildi.

2 hafta önce

Çin'de iPhone yasağı: Hükümet çalışanları artık kullanamayacak

ABD'nin ulusal güvenliği tehdit ettiği gerekçesiyle Huawei cihazlarının satışını ve Çinli sosyal medya platformu TikTok'u yasaklamasının ardından benzer bir hamle de Çin'den geldi. Ülkede yabancı teknolojiye bağımlılığı azaltma, sınırların dışına hassas bilgileri sızdırmama ve siber güvenliği artırma girişimi kapsamında merkezi hükümet çalışanlarının iPhone ve diğer yabancı marka telefonları kullanması yasakladı.

3 hafta önce

Türkiye’nin otomobili Togg, ağustos ayında 1965 adet teslimat gerçekleştirerek yeni bir rekora daha imza attı

Türkiye'nin yerli ve milli otomobil markası Togg yeni bir rekora daha imza atarak, ağustos ayında 1965 adet T10X'i kullanıcılarıyla buluşturdu Yerli elektrikli otomobil Togg, T10X modelinin teslimlerini hız kesmeden sürüyor. Elektrikli SUV'da pazar lideri olan Togg, bu alanda yeni bir rekora imza attı. Togg'dan yapılan açıklamada, ağustos ayında toplam 1965 adet T10X'in kullanıcılarıyla buluşturulduğu bildirildi. Bu teslimatlar ile teslimat rekorunu kırıldığı aktarıldı. Açıklamada teslimata başlanan Mayıs ayından bu yana 3 aylık toplam teslimat adedinin bir ayda geçildiği bildirildi. "GÖRDÜKLERİNİZDEN FAZLASI VAR" Togg'dan yapılan geçmiş açıklamada şu ifadeler yer aldı: "Gördüklerinizden fazlası var demiştik. Ağustos ayında 1965 adet #T10X'i kullanıcılarımızla buluşturarak yeni bir rekora daha imza attık. Böylece teslimata başladığımız Mayıs ayından bu yana 3 aylık toplam teslimat adedini bir ayda geçtik."

4 hafta önce

Hangi markaları kapsayacak? Gençlere vergisiz telefonun detayları belli oldu!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın duyurduğu "gençlere vergisiz telefon" uygulamasının, yalnızca Türkiye’de üretim yapan firmaları kapsadığı öğrenildi. Buna göre, Xiaomi, Samsung, OPPO, TCL, REALME, OMİX, GENERAL MOBİLE, TECNO MOBİLE, POCO gibi markalara ait bazı telefonların bu kapsamda olduğu belirtildi.

4 hafta önce

Bayraktar TB3 için geri sayım başladı! Selçuk Bayraktar: Projeyi duyurduğumuz gibi ABD ve İsrail'den açıklama geldi

Baykar'ın gündeminde bulunan projelere ilişkin bilgi veren TEKNOFEST ve Baykar Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar, Bayraktar TB3'ün ilk uçuşu için gün saydığını söyledi. Bayraktar, 'TB3, dünyada kısa pistli gemilere konuşlu ilk silahlı insansız hava aracı olacak. Biz projeyi duyurduktan hemen kısa süre sonra Amerika Birleşik Devletleri'nden ve İsrail'den benzer alanda çalışan kurumlardan 'İlk biz olacağız' diye açıklamalar geldi. Yarış halen daha devam ediyor.' dedi.

1 2 3 4 5 6 7 8 ... 17 18