26 Eylül Pazartesi 2022
9 saat önce

Meral Akşener’in babası hem Türkeş’çi hem İnönü’cü çıktı

İyi Parti lideri Meral Akşener, İzmit Belediyesi'nde katıldığı bir programda konuşma gerçekleştirdi. Meral Akşener konuşmasında, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na ölünceye kadar şükran duyacağını ifade etti. "CHP benim babamın partisi" CHP ile ilgili konuşmasına devam eden Meral Akşener, "CHP'ye İyi Parti olarak teklif götürdük. Bu arada CHP benim babamın partisi. Rahmetli babamın rahmetli İnöünü ile fotoğrafı var. Sonra paylaşırız." ifadelerini kullandı. Meral Akşener'in bu açıklamaları gündemdeki yerini korurken, Akşener'in geçmişte katıldığı bir programda söylediği sözler ise tekrar gündeme geldi. "Babam 60 ihtilalinden sonra Türkeşci oldu" Meral Akşener'in geçmiş yıllarda babasının Alparslan Türkeş olduğunu söylediği program akıllara geldi. Akşener, "Benim babam 60 ihtilaline kadar paşacıydı, 60 ihtilalinden sonra Türkeşci oldu. Babamdan abime abimden bana geçen bir durum." ifadeleri gündeme geldi. Nabza göre şerbetcilik yorumları geldi Görüntülerin ardından İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in geçmiş ve günümüzde karşılaştırılan konuşmasında babasının hangi partili olduğu hususu "Nabza göre şerbetçilik" yorumlarını da beraberinde getirdi. https://twitter.com/bugunguncel/status/1574076693467234307?s=46&t=mx25HjAVFL1NMfsxWnsnPA

1 gün önce

İYİ Parti’li Kılıçaslan’dan Kılıçdaroğlu’na gönderme: ‘Saldırıya falan uğradı sandım…’

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP TBMM Grubu 27. Dönem 5. Çalışma ve Değerlendirme Toplantısı’nda konuştu ve partililere seslenerek, “Şunu da artık bilmek zorundayım. Siz gerçekten benimle misiniz? Bazılarınızın sesi çıkmıyor, bazılarınızın da isteyerek veya istemeyerek zarar verdiğini de görüyorum. Ama artık karar verin. Benimleyseniz artık benimle olduğunuzu hissetmek istiyorum. Sırtımı size yaslayacağımı bilmek istiyorum” ifadelerini kullandı. KILIÇASLAN: “KILIÇDAROĞLU SALDIRIYA FALAN UĞRADI SANDIM AMA GÖRDÜM Kİ PARTİ İÇİ MESELEYMIŞ” Kemal Kılıçdaroğlu’nun söz konusu açıklamasına Millet İttifakı’nın ortağı İYİ Parti’den tepki geldi. İYİ Parti Sakarya İl Başkanı Selçuk Kılıçaslan; “Gündeme bakınca Sayın Kemal Kılıçdaroğlu saldırıya falan uğradı sandım ama gördüm ki parti içi meseleymiş. Bu arada ben de genel başkanım Sayın Meral Akşener’in yanındayım hem de sandığınızdan daha fazla” ifadelerini kullandı. EREL: “GÖNLÜMÜZDE SAKLI DUAMIZI NASİP EYLE…” İYİ Parti Aksaray Milletvekili Ayhan Erel de, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’le birlikte çekilmiş fotoğrafını paylaştı “Rabbim; bize dile getiremediğimiz, ama kalben çok istediğimiz, gönlümüzde saklı duamızı nasip eyle…” ifadelerini kullandı. ELİBOL: “TALİMATLA DEĞİL GÖNÜLDEN YANINDAYIZ” İYİ Parti Genel İdare Kurulu Üyesi Aslıhan Elibol da, Meral Akşener’le çekilmiş fotoğrafını paylaştı ve “Talimatla değil gönülden yanındayız. Lider Meral Akşener” diye konuştu. İYİ Parti Fethiye İlçe Başkanı Ali Fatih Çoban da; “Hayatımızın öncüsü, kahramanımız, iftihar kaynağımız; liderimiz. Benim Cumhurbaşkanı adayım Sayın Meral Akşener Hanımefendi veya işaret ettiği isimdir! Mührü koyduğunuz yere gövdemizi koymaya evlatlarınız hazır!” dedi.

1 gün önce

Akşener'in son çıkışı Kılıçdaroğlu'nun adaylık ihtimalini güçlendirdi! "Sülaleme vasiyet ettim"

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun, "Artık bilmek zorundayım. Siz gerçekten benimle birlikte misiniz?" çıkışı CHP'yi hareketlendirdi. İMAMOĞLU VE YAVAŞ'TAN KILIÇDAROĞLU'NA DESTEK Partililer, sosyal medyada Kılıçdaroğlu ile çekilmiş fotoğraflarını "Yanınızdayım" etiketiyle paylaşırken ilk destek mesajlarının adları sık sık cumhurbaşkanlığı adaylığı için gündeme gelen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'tan gelmesi dikkat çekti. AKŞENER: SÜLALEME VASİYET ETTİM Kılıçdaroğlu'nun bu çıkışına 6'lı masada oturan liderlerin ne tepki vereceği ise merak konusu oldu. Siyaset gündemini hareketlendiren konunun hemen ardından İYİ Parti lideri Meral Akşener'den dikkat çeken bir çıkış geldi. Akşener," Ben sülaleme 'Sayın Kılıçdaroğlu'nu çocuklarıyla beraber' vasiyet ettim. Başlarına bir şey gelirse bendedir, bizdedir." ifadelerini kullandı. "DESTEK" ŞEKLİNDE DEĞERLENDİRİLDİ Meral Akşener'in bu söylemleri, Kemal Kılıçdaroğlu'nun adaylık ihtimalini güçlendirdiği ve kendisine bu konuda destek verdiği şeklinde yorumlandı. Şimdi gözler, 6'lı masadaki diğer liderlerin yapacağı açıklamalara ve 2 Ekim'de gerçekleştirilecek toplantıya çevrildi.

1 gün önce

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener: CHP babamın partisi

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Yunus Emre Kültür Merkezi'nde CHP'li İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet'in çalışmalarını anlattığı toplantıya katılarak konuşma yaptı. Konuşmasında Millet İttifakı'nın kuruluşuna değinen Akşener, "Biz İYİ Parti'yi kurduk, tam seçime gideceğiz 24 Haziran'da seçim kararı alındı. YSK'dan tersine bir sonuç çıkacağı söylenmeye başlandı." dedi. Daha sonra CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşmeye gittiğini kaydeden Akşener, ölünceye kadar CHP liderine şükran duyacağını ifade etti. "CHP BABAMIN PARTİSİ" Akşener, sözlerinin devamında CHP'nin babasının partisi olduğunu belirterek şunları söyledi: "CHP'ye İYİ Parti olarak teklif götürdük. Bu arada CHP benim babamın partisi. Rahmetli babamın rahmetli İnönü ile fotoğrafı var. Sonra paylaşırız"

2 gün önce

Akşener'in danışmanından Kılıçdaroğlu'nun çıkışına: Son noktayı Genel Başkanımız koyar!

  İyi Parti Genel Başkan Danışmanı Fatih Demirkol, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun "Benimle misiniz" çıkışı sonrası adaylığını ilan ettiği yorumları üzerine bir açıklama yaptı.    Sosyal medya hesabından paylaşım yapan İyi Partili Demirkol, "Son noktayı Meral Akşener koyar" dedi.

2 gün önce

İYİ Partinin algı oyunu çürütüldü! ‘Açım, ölüyorum’ diyen Nurgül Sipahi bakın kim çıktı… Eşarbının rengini değişse anlamazdık!

Ankara Etimesgut'ta birtakım ziyaret gerçekleştiren Akşener'e ihtiyaç sahibi olduğunu iddia edip "Açım, ölüyorum, perişanım" diyen Nurgül Sipahi isimli kadın dert yandı. Ancak bu serzenişlerin İYİ Parti'nin sahnelediği bir tiyatro olduğu çok geçmeden anlaşıldı.

4 gün önce

CHP’li belediyeleri haraca bağlayan İYİ Parti’li: Bedri Yaşar

Gazeteci Barış Yarkadaş, İyi Partili bazı isimlerle ilgili dikkat çeken açıklamalarda bulunmuş, İyi Partililerin HDP'lilerin oylarıyla ihaleler aldığını belirtmişti. TV100 ekranlarında Gürkan Hacır'ın sunumuyla yayınlanan Taksim Meydanı'nda konuşan Yarkadaş, "Tek tek biliyorum bana söyletmesinler. Beni konuşturmasınlar." açıklamasını yapmış ve tartışmanın fitilini ateşlemişti. Yarkadaş, bu açıklamadan sonra yine TV100'de Erdoğan Aktaş ile Sağlı Sollu programında İyi Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar'ın, Ankara Büyükşehir Belediyesi'nden aldığı 107 milyon liralık ihaleyi gündeme getirdi. İyi Partili Andican: Ben olsam belediyelerden veya kamudan ihale almam Yarkadaş bu durumun etik olmadığını belirtirken, konuya ilişkin yeni bir açıklama geldi. İyi Parti İstanbul Milletvekili Ahat Andican, "Cevabım gayet açık ve net. Ben olsam milletvekili olarak herhangi bir belediyeden veya kamudan ihale almam. Etik açısından almam." dedi. "Milletvekiliyim diye faaliyetlerine ara verecek halim yok" Andican'ın sözleri sonrası gözler, İyi Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar'ın ne diyeceğine çevrildi. Kendisiyle ilgili ifadelere Medyatava aracılığıyla cevap veren Yaşar, "Orada şahsi alınan bir şey yok. Milletvekili olarak zaten bu işleri takip etmiyorum. Buradaki konu; şirketten ayrılmışız, şirket ticari hayatına devam ediyor. Yani benim olup olmamamla bir alakası yok. 400 kişi olan bir şirket… Ben milletvekiliyim diye faaliyetlerine ara verecek halim yok. Milletvekillerinin şahsi olarak iş yapmasını ben de onaylamıyorum." dedi. "Bunda garipsenecek bir şey yok, bunu böyle algılamak lazım" Yaşar konuya ilişkin sözlerini şöyle sürdürdü: "Bunda garipsenecek bir şey yok. Bunu böyle algılamak lazım. Siyasi kimliğini ihaleler konusunda kullanan bir yapıyı asla ve asla tasvip etmiyoruz. Dolayısıyla bu alınan ihale, konsorsiyumda alınan bir ihale… Yani kamuya açık, rekabetin olduğu bir ihale. Ben şahsi olarak zaten bu işlerde bulunmuyorum. Ben kamu ihalelerine giren biri değilim. Bunu ayırt etmek lazım. Meclis’te 100’ün üzerinde kürsüye çıkmış biriyim. Milletvekilinin yapması gerekenleri, fazlasıyla yaptığıma inanıyorum. Bugün Cumhurbaşkanı’nın da damadı Savunma Sanayii’nde. Ben bundan bir sıkıntı duyuyor muyum? Hayır. Çünkü daha iyisini yapsın, daha güzelini yapsın…"

1 hafta önce

Ankara kulislerinden flaş iddia: İYİ Parti Genel Başkanı Akşener'in Cumhurbaşkanı adayı kim?

Seçimlere 1 yıldan az bir süre kala "Muhalefetin cumhurbaşkanı adayı kim olacak?" sorusuna pek çok farklı yanıtlar ve yorumlar gelirken gazeteci Saygı Öztürk katıldığı bir yayında ses getirecek açıklamalarda bulundu. Olası adaylar arasında ismi en çok anılan ve zaman zaman "kesin" gözüyle bakılan CHP lideri Kılıçdaroğlu ile ilgili konuşan Öztürk, gündem olacak iddialarda bulundu. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in cumhurbaşkanı adayının Kılıçdaroğlu olduğunu ifade eden Öztürk, 6'lı masadaki diğer genel başkanların da buna olumlu baktığını söyledi. "MERAL AKŞENER'İN CUMHURBAŞKANI ADAYI KILIÇDAROĞLU'DUR" Gazeteci Fatma Karaağaç’ın YouTube programına konuk olan Öztürk, şu ifadeleri kullandı: "Meral Akşener'in cumhurbaşkanı adayı, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'dur. Bunun da böyle bilinmesi gerekir. Kemal Kılıçdaroğlu adaydır. Masadaki diğer genel başkanların da Kılıçdaroğlu üzerinde herhangi bir olumsuzlukları veya çekincelerinin bulunmadığını da söyleyelim. Yeri zamanı gelince açıklanacaktır."

1 2 3 4 5 6 7 8 ... 38 39
Server Error
500
Server Error