21 Eylül Salı 2021
1 hafta önce

Muhalefet Demokrasisi!

Akşener’in Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı Netanyahu’ya benzetmesine tepki gösteren Samsunlu esnaf, “Ben şu anda troll mü oluyorum? Yani linç edilmem değil mi ben? Benim burada garantörüm Meral Akşener’dir. İlleri, ilçeleri dolaşıyorsunuz, hep bir kaos ortamı oluşturuluyor, bu İYİ Parti’liler adı altında mı oluşturuluyor? Ben korkuyorum çünkü” dedi. Ne olmuştu? İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, İsrail’in Filistin’e yönelik saldırısının durdurulması amacıyla uluslararası topluma çağrı yaparken, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu için “Bir anlamda Sayın Erdoğan’ın İsrail versiyonu” ifadesini kullanmış. Bu sözler büyük tartışma yaratmıştı.

2 hafta önce

İYİ Parti'de deprem: 45 istifa

Muğla Köyceğiz'de İYİ Parti'nin İl yönetiminin talebiyle istifa ettikleri iddia edilen ilçe başkanı Mehmet Durmuş ve 23 ilçe yöneticisinin ardından 45 kişi daha partiyle ilişiğini kestiği belirtildi. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan ilçe başkanı Mehmet Durmuş, "İşlerimin yoğun olması nedeniyle Köyceğiz İYİ Parti İlçe Başkanlığından istifa ediyorum" ifadelerini kullandı. İYİ Parti Muğla Milletvekili ve Yerel Yönetimler Başkanı Prof. Dr. Metin Ergun, istifalar ile ilgili "Bildiğim kadarıyla Köyceğiz Yönetim Kurulu üyeleri istifa ettiği için görevden düştü. Konuyu tam detayı ile bilmiyorum. Araştıracağım" açıklamasında bulundu.

2 hafta önce

İstanbul Valiliği'nden Meral Akşener'in iddialarına yanıt: Gerçeği yansıtmıyor

Valilikten yapılan açıklamada, Akşener'in bugün sosyal medya hesabındaki paylaşımında yer alan iddialarla ilgili kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi zaruretinin doğduğu belirtildi. İstanbul Gıda Toptancıları Tüccarları Derneği Başkanı Mustafa Karlı ve beraberindeki heyette yer alan Hayati Arı'nın 9 Temmuz Cuma saat 16.30'da İstanbul Valisi Ali Yerlikaya'yı ziyaret ettiği kaydedilen açıklamada, "Valilik makamında yapılan görüşmede, Vali Ali Yerlikaya tarafından sarf edildiği iddia edilen 'Çengiler gibi kravat takmış gelmişsin' ifadesi kesinlikle kullanılmamıştır ve iddialar gerçeği yansıtmamaktadır. Valilik makamını 800 esnaf adına ziyaret ettiğini iddia eden Hayati Arı'nın, dernek üyeliği ve esnaf kaydı olmadığı gibi, kuru gıda hali esnaflarımızı temsil etme yetki ve sorumluluğu da yoktur." denildi. Mülkiyeti Eyüpsultan Belediyesine ait olan kuru gıda halindeki esnafları temsil etmeye, İstanbul Gıda Toptancıları Tüccarları Derneğinin yetkili olduğu aktarılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi: "Rami Kışlası'nda bulunan Kuru Gıda Toptancı Hali esnafımız için, Başakşehir ilçemiz Şahintepe Mahallesi'nde modern bir 'Gıda Toptancılar Çarşısı' inşa edilmiştir. Buradaki esnafımızın yeni yerine taşınma süreci, Valiliğimiz, Eyüpsultan Belediyesi ve ilgili dernek ile yapılan görüşmelerle belirlenen takvime göre yürütülmektedir. Esnaflarımızın büyük bir kısmı yeni yerlerine taşınmıştır ve halen taşınma devam etmektedir. Restorasyon ve tahliye çalışmaları tamamlandığında, Rami Kışlası'ndaki 220 bin Türkiye metrekarelik alanda, 7 milyon kitap kapasiteli 'nin en büyük şehir kütüphanesi açılacaktır. Eyüpsultan Belediyesince taşınma sürecinde esnafımıza her türlü yardım yapılmıştır. Elektrik ve doğalgaz kesintisi yapılmamıştır."

2 hafta önce

“Hudut namustur pankartını Buğra Kavuncu astırdı”

İstanbul’un çeşitli noktalarına, ‘Hudut Namustur’ yazılı pankart astıktan sonra gözaltına alınan 6 üniversiteli genç, yurt dışına çıkış yasağı konularak serbest bırakılmıştı. O gençlerden Ahmet Çakmak, Twitter hesabından konuyla ilgili bir video yayınladı. 'Bana pankartı Buğra Kavuncu astırdı' O pankartı kendisine İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu'nun astırdığını iddia eden Çakmak, Kavuncu'nun yanındaki kişilerin kendisine para ve başka şeyler vadettiğini öne sürdü. Çakmak, yaptığı açıklamada "Bana bu pankartı Buğra Kavuncu astırdı. Yanındakiler para ve başka şeyler vaat ettiler. Olaylar büyüyünce kullanıldığımı fark ettim ve kullanılmaktan pişman olduğum için şimdi bu videoyu çekiyorum.” ifadelerini kullandı. Alıkonulduğu iddia edildi Paylaştığı videodan sonra Çakmak'ın alıkonulduğu ve tehdit edildiği yönünde iddialar ortaya atıldı. Twitter'dan bir paylaşım daha yapan Çakmak "Sosyal medya trolleri benim tehdit edildiğimi yazıyor evet iyi partili trolleri tarafından tehdit ediliyorum ama fark etmez biz buradayız" açıklamasında bulundu.

2 hafta önce

İETT'yi vatandaşa ittiren Fatih! Akşener AK Parti seçmenine 'Bizanslı' dedi

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in, İBB'nin 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamasında, Ekrem İmamoğlu'nu Fatih Sultan Mehmet'e benzetmesi tepki çekti. Törende sahneye çıkan Akşener, İmamoğlu'na dönüp "1453, Fatih Sultan Mehmet senin gibi dedi ki; 'Ya İstanbul beni alır, ya ben İstanbul'u alırım. Bizans'a, Avrupa'ya rağmen, Haçlılara rağmen ya İstanbul'u alırım ya İstanbul beni alır. İki kararlı lider ve İstanbul alındı. İkinci istikbal fethi" dedi. Akşener'e sosyal medyada tepki yağdı. AK Parti İzmir Milletvekili Alpay Özalan, "Fatih Sultan Mehmet ile otobüsleri bile karadan yürütemeyen kifayetsizi bir tutmak ancak Meral Akşener gibi bir densize yakışırdı" dedi. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, "Akşener, milletimizin gönlünde yer edememiş olmanın hezeyanını göstermiştir" dedi.

3 hafta önce

İYİ Partili Yavuz Ağıralioğlu, AK Parti’yi övdü

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu, partisinin İstanbul Çekmeköy ilçe yönetimi ve sivil toplum temsilcileriyle bir araya geldi. AĞIRALİOĞLU, AK PARTİ'Yİ ÖVDÜ Toplantıda "AK Parti'deki arkadaşlarımız bizim hasmımız değildir. Hem kardeşleriz hem de rakibiz" diyen Ağıralioğlu AK Parti'nin takdir edilmesi gereken bir başarı gösterdiğini söyledi. "EMSALİNE AZ RASTLANIR BİR İKTİDAR BAŞARISI GÖSTERDİLER" Burada partililere bir konuşma yapan Ağıralioğlu, "Uzun bir zamandır AK Parti Türk siyasetinde, Allah var. Emsaline az rastlanabilir bir iktidar başarısı da göstermiştir. 19 yıldır iktidarda kalmak, aralıksız iktidar olmak daha önce Türk siyasetinin tecrübe ettiği bir şey değildir. Bu cihetten bakarsanız takdir edilmesi gereken bir başarıdır" ifadelerini kullandı.

4 hafta önce

Ümit Özdağ Afgan esnafı hedef gösterdi

İYİ Parti'den istifa eden ve yürüttüğü ‘Ayyıldız Hareketi’ni partileştirme çalışmalarını sürdüren Bağımsız İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ, mülteci karşıtı politikalarını sürdürüyor. Yabancı uyruklu kişilere suyu 10 kat zamlı vermek isteyen CHP'li Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’a ziyarette bulunup tebriklerini ileten Özdağ, son olarak sosyal medya üzerinden Afgan bir esnafı hedef tahtasına oturttu. 'Sahibi Afganistanlı genç' diyerek hedef gösterdi Özdağ, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda Kırşehir’deki bir Afgan marketinin fotoğrafına yer verdi. Market ve sahibinin hedef gösterildiği paylaşıma “Kırşehir merkezde Afgan Market-Sahibi Afganistanlı bir genç” notunu düştü. Altındağ'dan ders almadı Geçtiğimiz günlerde uzun süredir devam eden hedef göstermelerin ardından Ankara Altındağ’da yaşayan mülteciler saldırıya uğramış, ev ve işyerleri yağmalanmıştı.

4 hafta önce

İyi Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu'ya yumruklu saldırı düzenleyen zanlı tutuklandı

İyi Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu'ya yumruklu saldırı düzenleyen zanlı tutuklandı. Ayrıntılar geliyor...

1 2 3 4 5 6 7 8 ... 16 17