18 Nisan Perşembe 2024
3 ay önce

Ekşi Sözlük'te kahraman şehitlere hakaret ettiler! Provokatörler için harekete geçildi

Ekşi Sözlük'te şehit babası için açılan konu başlığında, kahraman Mehmetçik'ler ve şehit babası hedef alındı. Adeta nefret kusan kullanıcılar, "Acımasız mı geldi? Beter olmadıklarına dua etsinler" denildi. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, 'Ekşi Sözlük' isimli sosyal paylaşım sitesinde, Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından terör örgütlerine yönelik gerçekleştirilen operasyonlarda şehit olan askerlere yönelik suç veya suç unsuru içeren paylaşımları yapanlar hakkında resen soruşturma başlattı.

4 ay önce

Ekşi Sözlük'e pedofili kapatması

Pedofili skandalının ardından Ekşi Sözlük'e erişim milli güvenlik ve kamu düzeninin korunması gerekçesiyle kapatıldı.

4 ay önce

TikTok Türkiye: Türkiye'de 2023'ün ilk 9 ayında yaklaşık 16 milyon içerik kaldırıldı

TBMM Dijital Mecralar Komisyonu'nda, sosyal medya platformu TikTok'ta tartışmalara yol açan konular ele alındı. Toplantıda, TikTok Türkiye Sözcüsü Emre Gelen bir sunum yaparken, Komisyon Başkanı Hüseyin Yayman, "Bizim için özgürlükler önemlidir ama ailemiz daha da önemlidir, çocuklarımızın geleceği çok daha önemlidir" dedi.

4 ay önce

Ekşi Sözlük'te pedofili skandalı! Mide bulandıran olayı örtbas etmeye çalıştılar... Aile Bakanlığı harekete geçti!

Lağım çukuruna dönen Ekşi Sözlük'te pedofili skandalı yaşandı. Platform üyesi bir yazar, başka bir üyenin kendisine gönderdiği bebeğe istismar görüntülerini başlık açıp ifşalamak istedi. Pedofiliyi kamuoyuna duyurmaya çalışırken Ekşi Sözlük tarafından engellenen yazar skandalı X'te paylaştı. Bakanlık bebeğe istismar iddiası sonrası harekete geçti.

4 ay önce

Teknoloji devinden Elon Musk'a bir darbe daha: Bütün reklamlarını askıya aldılar

Amerikalı bilgi teknolojisi devi IBM, perşembe günü yaptığı açıklamada, daha önce "Twitter" olarak adlandırılan platformda Nazi yanlısı paylaşımlara yakın olduğunu gösteren bir raporun ardından sosyal medya platformu "X"ten reklamlarını askıya alacağını duyurdu.

5 ay önce

Fenomenlerin korkusu, tek tek siliyorlar! Şule Kayatürk, Selin Ciğerci ve Özlem Lina Öz ve eşi Tayyar Öz...

Dilan Polat ve Eşi Engin Polat’ın gösteriş merakının cezaevinde bitmesinin ardından diğer sosyal medya fenomenlerini korku saldı. Bazı fenomenlerin paylaşım sayıları azalırken, bazılarının geçmiş paylaşımlarını sildikleri dikkat çekiyor.

5 ay önce

İsrail sansürlerine TikTok da katıldı: AK Parti Milletvekili Nazım Maviş'in 'Filistin' temalı videosu sonrası hesabını kapattılar

AK Parti Sinop Milletvekili Nazım Maviş, işgalci İsrail ordusunun Gazze'ye yönelik katliam saldırılarına tepki gösterdiği videonun TikTok tarafından kaldırıldığını ve hesabının kapatıldığını duyurdu. 'Politika ihlali' gerekçesiyle hesabın 'kalıcı olarak' kapatıldığını duyuran Maviş, "Her ne olursa olsun, zalimlere karşı sesimizi yükseltmekten geri durmayacağız." dedi.

6 ay önce

Dezenformasyonla Mücadele Merkezi: Bazı sosyal medya hesaplarından görüntülerle ilgili, “Filistinliler sahte cenaze töreni düzenledi” iddiası doğru değildir

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Dezenformasyonla Mücadele Merkezi (DMM), sosyal medyada yer alan 'Filistinliler sahte cenaze töreni düzenledi” iddialarının gerçeği yansıtmadığını bildirdi.

1 2 3 4 5 6 7 8 ... 15 16