09 Aralık Cuma 2022
2 gün önce

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Twitter'da en güçlü lider sıralamasında üçüncü oldu

Twiplomacy Dünya Lideri Güç Sıralaması, Twitter'daki en etkili dünya liderinin Hindistan Başbakanı Narendra Modi olduğunu ve ardından ABD Başkanı Joe Biden ve Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yakından takip ettiğini belirtti. Dünya liderleri için 2022 bir değişim yılı oldu. Bir çok lider görevinden ayrılırken, toplumlar içinde çalkantılı bir yıl yaşandı. BCW yaptığı analizi kişi başına düşen ülke GSYİH'sı, Dünya Bankası'nın ülkeyi sınıflandırmasına dayalı gelir seviyesi, nüfus büyüklüğü gibi kriterler çerçevesinde inceledi. Twiplomacy'nin twitter hesabında konuya ilişkin yapılan açıklamalarda, en yüksek dereceli dünya liderlerinin Twitter'ı bir etkileşim aracı olarak kullandığı vurgulandı. BCW Twiplomacy sonuçları Firmanın Veri ve Anatilik uzmanları tarafıdan geliştirdiği bir algoritma kullandığı açıklandı. Ayrıca listede tweet'lere, retweet'lere, erişime, gösterime beğenilere ve takipçilere bakılarak oluşturulduğu belirtildi. Listenin 30 Eylül 2022 itibarıyla görevde olan ve Birleşmiş Milletler tarafıdan tanından devletlerin liderlerinin yer aldığı açıklandı.

1 hafta önce

‘Sınırlarımız güvensiz’ diyerek etkileşim peşine düşen YouTuber suç makinesi çıktı

Kendisini Youtuber olarak tanıtan Mehmet Sendinç’in “Sınırlarımızın güvensizliği dünyaca ünlü olmuş. Hindistan, Nepal, Malezya, Endonezya. Herkes sınırlarımızı konuşuyor. Ben de gideceğim diyorlar.” sözlerinin yer aldığı video bugün sosyal medyada ağırlıklı olarak Fetö bağlantılı hesaplarca servis edildi. ETKİLEŞİM HASTASI Sendinc’in YouTube hesabından yayınladığı videolarda etkileşim ve tıklanma almak için kendisini sürekli rezil hallere soktuğu ve pek çok ülkeden sınır dışı edildiği sosyal medya paylaşımlarına da yansımış. SUÇ MAKİNESİ ÇIKTI YouTube videosuna tıklanma almak için popüler söylemlerle “Türkiye’nin sınırları güvensiz” diyen Mehmet Sendinc tam bir suç makinesi çıktı. Kasten adam yaralama ve tehdit suçlarından sabıkalı olan YouTuber’in Türkiye’de olmadığı da ortaya çıktı. Tıklanma hastası YouTuber’ın hangi ülkede olduğu ise bilinmiyor.

1 hafta önce

Troller iş başında! Provokatif hesaptan polisimize hakaret!

Sosyal medyada polise ve eminiyet güçlerine yapılan provokasyonlara bir yenisi daha eklendi...  POLİS VE EMNİYET GÜÇLERİNE HADSİZ HAKARETLER!  Özellikle paylaşımlarında polis ve emniyet güçlerine düşmanlığını nefret söylemleriyle dile getiren bir sosyal medya kullanıcısı, yazdıklarıyla adeta 'pes' dedirtti.  Polimizin Taksim'de yapılmak istenen provokatif eylemlere izin vermediği o anları nefret söylemleriyle paylaşan @yipraticiyon isimli sosyal medya kullanıcısı, "Görüntüden de anlaşıldığı üzere, polisler arkadaşımız değildir. Polis, güvenliğimizi tehdit eden katillerden başka bi şey değildir." ifadeleri kullandı.  O provokatif paylaşımların sonu gelmedi.. Geçtiğimiz günlerde yaptığı paylaşımlarda bu tarz hadsiz ifadeler kullandığı görüldü. Bu hesap sahibi, İstiklal Caddesi'nde meydana gelen patlama sonrasında da polisler için ağıza alınmayacak ithamlarda bulundu. 

3 hafta önce

Devlet düşmanları! Sosyal medyanın etkileşim bağımlıları, yine FETÖ ve PKK’nın değirmenine su taşıdı

Türkiye’yi hedef alan her saldırıda olduğu gibi dünkü Taksim İstiklal Caddesi terör saldırısında da Türkiye’deki hainler tavrını terör örgütlerinden yana koydu. İstiklal Caddesi’nde 6 vatandaşımızın hayatını kaybettiği terör saldırısı sonrası PKK’yı lanetlemek yerine Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne kinlerini kusan sosyal medya etkileşim bağımlıları, FETÖ ve PKK’lı teröristlerin paylaşımlarını aratmayan skandal paylaşımlar yaptılar. “PKK DEĞİL DEVLET SUÇLU” Geçtiğimiz yıl bir şehit yakınına küfreden İYİ Partili Lütfü Türkkan ve ABD’de PKK’nın sözde kongresine katılan ırkçı çetenin elebaşı Ümit Özdağ başta olmak üzere, sosyal medyada etkileşim almak için skandal tweetler paylaşan sosyal medya etkileşim bağımlıları, terör örgütü PKK’yı lanetlemek yerine devleti hedef aldı.

4 hafta önce

Örgüt propagandası yapan hesapların uyuşturucuyla bağlantısı çıktı!

Türkiye’de sosyal medyaya yönelik organize ‘hastag’ çalışması yapan ve terör örgütü propagandası yapan hesapların uyuşturucu ticaretiyle bağlantıları ayyuka çıktı.

1 ay önce

AB, Twitter'ı uyardı: Kuş bizim kurallarımıza göre uçacak

AB Komisyonunun iç pazardan sorumlu üyesi Thierry Breton, Musk'ın Twitter'ı satın alma sürecinin tamamlanmasıyla "Kuş özgür kaldı." mesajını paylaşmasına karşılık verdi. Breton, "Avrupa'da kuş bizim kurallarımıza göre uçacak." ifadesini kullandı. Breton mesajında, AB'nin Dijital Hizmetler Yasasına atıf yaparak "DSA" etiketini kullandı. Bu yasa dijital hizmet sağlayıcılarının "nefret söylemi" gibi internetteki yasa dışı olduğuna karar verilen içeriklerin Twitter benzeri dijital hizmet sağlayıcılar tarafından en kısa sürede kaldırılmasını öngörüyor. AB Komisyonu üyesi Breton, ayrıca, mayıs ayında Musk ile yaptığı görüşmeden sonra yaptıkları açıklamanın videosunu da paylaştı. Videoda Breton Musk'a, AB'nin Dijital Hizmetler Yasası'nı açıkladığını söylüyor. Musk da Breton'a, "Söylediğiniz her şeye katılıyorum." karşılığını veriyor. Tesla ve SpaceX'in Üst Yöneticisi Elon Musk'ın, sosyal medya şirketi Twitter'ı 44 milyar dolara satın alma süreci dün tamamlanmıştı.

1 ay önce

WhatsApp'ta erişim sorunu yaşanıyor

Downdetector verilerine göre, Türkiye ve çeşitli ülkelerde mesajlaşma uygulaması WhatsApp’ta erişim sorunu yaşanıyor. Dünyaca ünlü ve en çok tercih edilen mesajlaşma platformu WhatsApp'ta 25 Ekim 2022 saat 10.10 sıralarından itibaren çeşitli sorunlar yaşandığı kullanıcılar tarafından bildirilmeye başladı. Kullanıcılar WhatsApp Web uygulamasına erişim sağlayamıyor. Ayrıca mobil uygulama üzerinden gruplara mesajlar iletilmiyor.

1 ay önce

Gözaltına alınan Mika Can Raun hakkında karar çıktı

Türk lirasını klozete attığı gerekçesiyle hakkında “devletin egemenlik alametlerini aşağılamak" suçundan soruşturma başlatılan ve gözaltına alınan sosyal medya fenomeni Mika Can Raun, adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. "Mika Can Raun" lakabıyla tanınan Mikail Can Kurnaz isimli sosyal medya fenomeninin 100 TL’yi klozete atarak üzerine sifon çektiği görüntüler sosyal medyada tepki toplamıştı. Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından görüntülere ilişkin “devletin egemenlik alametlerini aşağılamak" suçundan soruşturma başlatıldı. Soruşturma çerçevesinde gözaltına alınan Kurnaz, emniyetteki işlemlerinin ardından Kartal’daki Anadolu Adalet Sarayı’na sevk edildi. "KENDİMLE BİLE DALGA GEÇTİĞİM..." Savcılıktaki işlemlerinin ardından adli kontrol talebiyle hakimliğe sevk edilen Kurnaz ifadesinde, “Benim zaten kendimle bile dalga geçtiğim mizah şeklim vardır. Ben sormuş olduğunuz 100 TL’lik banknotu klozete atmadım. Sifonu çektiğim yönünde bir algı oluşmuş ise de hemen arkasından çektiğim bir video ile böyle bir durum olmadığını söyledim. Ben Türkiye Cumhuriyeti’ne yönelik herhangi bir saygısızlık veya suç işleme kastıyla hareket etmedim. Atatürk’e veya milli değerlerimize yönelik hakaret etme gibi bir kastım olamaz. Zaten olmadığını da video çekerek anlattım. Bu olay tamamen yalan haber başlıklarıyla bu hale getirildi” dedi. Anadolu Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği, Mikail Can Kurnaz hakkında “yurt dışına çıkış yasağı” şeklinde adli kontrol hükmü uygulayarak, serbest bırakılmasına karar verdi.

1 2 3 4 5 6 7 8 ... 12 13