22 Şubat Perşembe 2024

Ekşi Sözlük'te kahraman şehitlere hakaret ettiler! Provokatörler için harekete geçildi

Ekşi Sözlük'te kahraman şehitlere hakaret ettiler! Provokatörler için harekete geçildi

Ekşi Sözlük'te şehit babası için açılan konu başlığında, kahraman Mehmetçik'ler ve şehit babası hedef alındı. Adeta nefret kusan kullanıcılar, "Acımasız mı geldi? Beter olmadıklarına dua etsinler" denildi. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, 'Ekşi Sözlük' isimli sosyal paylaşım sitesinde, Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından terör örgütlerine yönelik gerçekleştirilen operasyonlarda şehit olan askerlere yönelik suç veya suç unsuru içeren paylaşımları yapanlar hakkında resen soruşturma başlattı.

 

Tüm Türkiye kahraman 12 şehit askeri için gözyaşı dökerken, alçak provokatörler de bir kez daha sahneye çıktı.

 

Sıkça yalan haberle gündeme gelen ve kutsal değerlerin aşağılandığı Ekşi Sözlük platformunda şehitler ve aileleri hedef alındı.

 

Pençe-Kilit Harekatı bölgesinde çıkan çatışmada şehit olan Kemal Aslan'ın babası Mehmet Aslan, sosyal medya hesabından, "Oğlum şehit oldu ne mutlu bana" şeklinde paylaşım yaptı.

 

İlk olarak şehit babasının paylaşımına hakaretler savuran kullanıcıların şehitlerimize yönelik kullandığı ifadelerden bazıları şöyle:

 

- Sanki söyleyecek başka sözü var. Acılıymış, yastaymış... Ne diyebilir ki, ektiğimi biçiyorum mu diyecekti.

 

- Ölün, öle öle azalın, kurtulalım sizden.

 

- Acımasız mı geldi? Beter olmadıklarına dua etsinler.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı harekete geçti

 

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, 'Ekşi Sözlük' isimli sosyal paylaşım sitesinde, Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından terör örgütlerine yönelik gerçekleştirilen operasyonlarda şehit olan askerlere yönelik suç veya suç unsuru içeren paylaşımları yapanlar hakkında resen soruşturma başlattı.

Yeni Yorum