04 Aralık Pazartesi 2023
1 gün önce

TTB'nin görevden alınma gerekçesi: Amaçları dışında faaliyet

TSK'ya yönelik çirkin iftiraları nedeniyle yargılanan TTB Başkanı Fincancı ile TTM Merkez Konseyi görevden alındı. Gerekçede, Fincancı ve konseyin görevlerini amacı dışında illegal faaliyetlerde kullandığı ifade edildi.

2 hafta önce

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Mısır'da! Türkiye'ye hastalar getirilecek

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Refah Sınır Kapısı'ndan geçirilen 26 Gazzeli hasta ile 13 refakatçinin Türkiye'ye getirileceğini açıkladı. Hastaların bugün akşam saatlerinde getirilmesi planlanıyor...

3 hafta önce

Türkiye’den Gazze'ye yapılan sağlık yardımlarının en büyüğü Mısır'a ulaşmak üzere

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye'den Gazze'ye gönderilen ve içinde 51 konteyner tıbbi malzeme ile 20 tam donanımlı ambulansın yüklü olan geminin, bu gece Mısır'a varacağını duyurdu.

3 hafta önce

Kanser hastası Filistinli çocuklar Türkiye'de tedavi edilecek

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, dün İsrail Sağlık Bakanı Uriel Menachem Buso ile görüştüğünü, çocuklar başta olmak üzere hastaların Mısır'a taşınması ve oradan Türkiye'ye getirilerek tedavi edilmesi için hazır olduklarını ifade ettiğini belirterek, 'En yakın sürede kanser hastası çocukları Türkiye'ye getirmeye başlayacağız. Ayrıca, Bugün yola çıkması beklenen gemi ile ilaç, tıbbi cihaz, 8 adet sahra hastanesi, 20 ambulans ve tıbbi sarf dahil yaklaşık 500 ton yardım ekipmanı ulaştırıyoruz.' dedi

1 ay önce

Bakan Koca: 20 sahra hastanesi kurmak için hazırız

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Hem Refah Sınır Kapısı'na yakın bölgede hem de El Ariş Havalimanı'nda 20 sahra hastanesi kurmak için tüm hazırlıklarımızı yaptık. Bunlarla ilgili Mısır ve Filistin Sağlık Bakanlıkları ile yakın diyalog içindeyiz. Güvenliğin sağlanması ve izinlerin verilmesini bekliyoruz" dedi.

1 ay önce

Gazze'ye 4 yardım uçağı daha

Gazze Şeridi’ne yönelik insani yardım çalışmaları tüm hızıyla sürüyor. Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, büyük bölümü sağlık malzemelerinden oluşan 4 uçak dolusu yardım malzemesi gönderildiğini açıkladı.

1 ay önce

İsrail'in Gazze bombardımanı sürüyor: Ölü sayısı 4137'ye çıktı

Filistin Sağlık Bakanlığı, İsrail’in Gazze’ye saldırılarında bin 524’ü çocuk, 4 bin 137 kişinin öldüğünü, 13 binden fazla kişinin yaralandığını duyurdu.

1 ay önce

Fahrettin Koca: Gazze’ye sağlık hizmeti vermek için harekete geçtik

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, bakanlığın Gazze'de sağlık hizmeti vermesi için uluslararası görüşmeler gerçekleştirdiğini ve Filistinli kadın ve çocukların asla yalnız bırakılmayacağını söyledi.

1 2 3 4 5 6 7 8 ... 35 36
Server Error
500
Server Error