24 Şubat Cumartesi 2024
1 ay önce

Dezenformasyonla Mücadele Merkezi Ayasofya'nın müzeye çevrildiği iddiasını yalanladı

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Dezenformasyonla Mücadele Merkezi, Ayasofya'nın yeniden müzeye çevrildiği iddiasının doğru olmadığını bildirdi.

1 ay önce

Fransa'nın 2023 Eurovision temsilcisi La Zarra, İsrail'in yarışmadan men edilmesi çağrısı yaptı

Fransa'yı 2023 Eurovision şarkı yarışmasında temsil eden Fas asıllı Kanadalı şarkıcı La Zarra, İsrail'in 2024 Eurovision şarkı yarışmasından men edilmesi çağrısında bulundu.

2 ay önce

Bakan Ersoy'dan sanatçı Can Gürzap için taziye mesajı

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, vefat eden tiyatro ve sinema sanatçısı Can Gürzap'a rahmet, ailesi ve sevenlerine başsağlığı diledi.

3 ay önce

Ayasofya turistlere ücretli

Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi'ni ziyaret, yabancı ülke vatandaşları için 15 Ocak'tan itibaren ücretli olacak. İbadet amacıyla gelen Türk vatandaşları bu uygulamaya dahil edilmeyecek. Turistik ve kültürel amaçlı ziyaret kapısının değişeceğini vurgulayan Bakan Ersoy, amacın giriş ve çıkışları rahatlatmak olduğunu söyledi.

4 ay önce

'Türklere ihanet ettiler' iddiasını çürüten belge ortaya çıktı

İsrail'in Filistinlilere yönelik saldırılarının artmasının ardından sosyal medya üzerinden de Filistinli Arapların tarihi geçmişte Türklere ihanet ettiği iddiaları ortaya atılmıştı. Konuyla ilgili Devlet Arşivleri Başkanı Prof. Uğur Ünal tarafından paylaşım yapıldı. Prof. Dr. Ünal yaptığı paylaşımda, "Kardeşliğin kalp atışını duyacağımız tarihi bir telgraf" notunu düştü. Tarihi telgrafta paylaşımında 1. Dünya Savaşı sırasında Filistinli Arapların Türk Devleti Osmanlı'nın yanında olduğu, canları ve mallarıyla vatan müdafaasında bulunacaklarına dair ifadeleri yer aldı.

4 ay önce

Altın Portakal Film Festivali'nden jürinin çekilmesi FETÖ'cüleri sevindirdi

Altın Portakal'da yarışan Kanun Hükmü filmi FETÖ propagandası nedeniyle festivalde kriz çıkardı. Filme en büyük destek ise festivaldeki 20 jüri üyesinden geldi.

4 ay önce

Barış Atay jüri, gerisini siz hesap edin

30. Altın Koza Film Festivali, son dönemdeki birçok festival gibi sinemayla değil siyasi mesajlarla gündeme geldi. “En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu” ödülü verilen Elit İşcan, Gezi’ye selam gönderdi. Oyunculuğundan ziyade HDP ve TİP milletvekiliyken yaptığı açıklamalarla anılan Barış Atay’ın jüri üyesi olması festivalin özeti gibiydi.

7 ay önce

Ermeni lobisi başarısız oldu: Disney Plus, Atatürk dizisini yayınlayacak! Kapak gibi cevap...

Amerika Ermeni Ulusal Komitesi geçtiğimiz günlerde yaptığı hadsiz çağrı ile Disney Plus'un Atatürk dizisinin iptal edilmesini istemişti. Disney Plus'tan bu çağrıya olumsuz cevap geldi ve Atatürk dizisinin yeni fragmanı paylaşıldı.

1 2 3 4 5 6 7