24 Mayıs Cuma 2024
10 saat önce

Türkiye'den Batı'ya net mesaj: Dahil olmadığımız bir yapılanmanın faydası olmaz

Asya ile Avrupa arasındaki jeostratejik konumu itibarıyla Türkiye, doğu-batı ve kuzey-güney yönündeki koridorlar için kilit bir konumda yer alıyor. Türkiye'nin Orta Koridor ve Kalkınma Yolu Projeleri'ndeki kritik konumuna dikkat çeken Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, 'Türkiye'nin dahil olmadığı bir yapılanmanın çok da faydalı olmayacağını düşünüyoruz.' dedi.

20 saat önce

İran'ın bayrak çelişkisi: Türkiye bayrağını görmezden gelip Osmanlı bayrağını koydular!

İran Cumhurbaşkanlığı, helikopter kazasında ölen İbrahim Reisi için ülkelerden gelen taziye mesajlarını internet sitesinden yayımladı. Sitenin Farsça bölümünde, taziyede bulunan ülkelerin bayrakları arasında Türk bayrağına yer verilmedi. İran Cumhurbaşkanlığının, İngilizce arayüzünde ise Türk bayrağı yerine Osmanlı bayrağını kullanması dikkat çekti.

2 gün önce

Schengen vize ücretlerine zam

AB Komisyonu, Schengen vize yenileme ücretlerine yüzde 12 zam yaparak yetişkinler için 90, 6-12 yaş arası çocuklar için ise 45 euroya yükseltti. Yeni tarife 11 Haziran'dan itibaren geçerli olacak.

2 gün önce

Beyaz Saray'dan İran'ın suikast suçlamalarına yanıt!

Beyaz Saray, İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi'nin helikopter kazasında hayatını kaybetmesinde "Amerika Birleşik Devletleri'nin (ABD) yaptırımlarının sorumlu olduğu" yönündeki suçlamaların asılsız olduğunu belirtti.

3 gün önce

Sınır kapılarının kapalı tutulması Gazze'deki insani krizi derinleştiriyor

Soykırımcı İsrail'in saldırdığı Gazze'nin güneyindeki Refah ve Kerem Ebu Salim sınır kapılarını kapalı tutması nedeniyle insani krizin boyutu giderek derinleşiyor.

3 gün önce

UCM Başsavcısı Han'dan Netanyahu için yakalama kararı başvurusu

Uluslararası Ceza Mahkemesi (UCM) Başsavcısı Kerim Han, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ve Savunma Bakanı Yoav Gallant hakkında "yakalama kararı" başvurusunda bulunduğunu bildirdi.

3 gün önce

İranlı yetkili: Reisi ve Dışişleri Bakanı hayatını kaybetti

İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi'yi taşıyan helikopter kaza yaptı. Kazanın ardından Reisi'nin hayatını kaybettiği açıklandı. İranlı yetkili aynı helikopterde bulunan dışişleri bakanının da hayatını kaybettiğini duyurdu.

4 gün önce

İsrail savaş kabinesinden Netanyahu'ya tehdit: Kazanabilecek bir hükümet kurarız

İsrail'de savaş kabinesi üyesi Benny Gantz, Başbakan Netanyahu'yu kabineden çekilmekle tehdit etti. 8 Haziran'a kadar süre verdi.

1 2 3 4 5 6 7 8 ... 395 396
Server Error
500
Server Error