10 Aralık Pazar 2023
5 dakika önce

İsrail basını: '7 Ekim'den beri 2 binden fazla İsrail askeri sakat kaldı'

İsrail'in Yedioth Ahronot gazetesi, 7 Ekim'den bu yana 5 binden fazla askerin yaralandığını, bunların 2 bininin sakat kaldığını açıkladı.

9 saat önce

Londra'da Filistin'e destek yürüyüşüne katılan konuşmacılar ABD ve İngiltere'ye tepki gösterdi

İngiltere'de 9'uncusu düzenlenen Filistin'le dayanışma ve ateşkes eylemine katılan konuşmacılar, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyinde (BMGK) ateşkes talep eden karar tasarısını veto eden ABD ve çekimser oy kullanan İngiltere'ye tepki gösterdi.

11 saat önce

İsrail'in Gazze'ye saldırılarında can kaybı 18 bine yaklaştı

Gazze'deki Sağlık Bakanlığı, İsrail'in saldırılarında ölenlerin sayısının son 24 saatte 213 artarak 17 bin 700'e yükseldiğini ve 48 bin 780 kişinin de yaralandığını duyurdu.

17 saat önce

HRW: "ABD, savaş suçlarına ortak olmak riskiyle karşı karşıya"

İnsan hakları örgütleri, Amerika Birleşik Devletleri'nin, BM Güvenlik Konseyi'nde (BMGK) yapılan ve Gazze'de acilen insani ateşkes talep eden karar tasarısını veto etmesine sert tepki gösterdi.

17 saat önce

ABD Gazze'deki soykırımı fonlamayı sürdürüyor

İşgalci İsrail, Gazze'deki katliamlarda kullanılmak üzere ABD'den 500 milyon dolarlık 45 bin tank mermisi istedi.

23 saat önce

Yeni ateşkes teması

Hamas ve İsrail arasında kesilen ateşkes görüşmelerinin yeniden başladığı öğrenildi. Katar’ın arabuluculuğunda başlatılan görüşmelerde başta esir takası olmak üzere birçok konunun ele alındığı belirtiliyor. Hamas, İsrail’in haksız yere tutukladığı tüm Filistinleri serbest bırakması karşısında rehine olarak tuttuğu asker ve Mossad ajanlarını bırakmayı önerdi. ‘Geçici’ olarak nitelendirilse de ateşkesin ‘kalıcı’ olabileceği vurgulanıyor. Ateşkesin hayata geçmesi ise 2 haftayı bulabilecek.

1 gün önce

AB terör listesini güncelledi! İki isim ekledi

Avrupa Birliği (AB), terör listesini güncelleyerek Hamas'ın silahlı kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları'ndan iki ismi ekledi.

1 gün önce

Vladimir Putin 2024’teki başkanlık seçimlerinde aday olacağını açıkladı

Anavatanın Kahramanları Günü dolayısıyla Kremlin'de düzenlenen törenin ardından Putin'in Joga'ya 2024 Başkanlık Seçimleri için aday olacağını söylediği aktarıldı.

1 2 3 4 5 6 7 8 ... 367 368
Server Error
500
Server Error