13 Temmuz Cumartesi 2024

AK Parti'den CHP'ye 'tezkere' tepkisi: Teröre karşı mücadele etmeyi sürdüreceğiz

AK Parti'den CHP'ye 'tezkere' tepkisi: Teröre karşı mücadele etmeyi sürdüreceğiz

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun vatandaşlara SMS göndererek Irak ve Suriye tezkeresi üzerinden manipülasyon üretmesine sert tepki gösteren AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, 'CHP Yönetimi tezkere konusundaki tutumuyla, sadece PKK'ya siyasi destek verenlerin destek verdiği bir duruma düşmüştür. Biz Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde sınırlarımıza mücavir bölgelerde topraklarımıza mütecaviz bir şekilde yaklaşmaya çalışan her türlü terör örgütüne karşı mücadele etmeyi sürdüreceğiz.' dedi.

 

Ömer Çelik, Kılıçdaroğlu'nun Irak ve Suriye tezkeresinin 'yabancı askerlerin ülkemize gelmesine imkân verdiğini' iddiasına sert çıktı.

Çelik, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Kemal Kılıçdaroğlu'nun SMS üzerinden giriştiği manipülasyona ilişkin , "Kılıçdaroğlu'nun siyasi bilgisizliği ve yetersizliği her gün yeni bir aşamaya geçiyor. Kılıçdaroğlu, bugün vatandaşlarımıza SMS gönderip, yabancı askerlerin ülkemize gelmesine imkân verdiğini iddia ederek tezkereye karşı olduğunu duyurdu. Kılıçdaroğlu Türkiye'nin güvenliği ve terörle mücadelesi için gerekli olan her şeye karşı çıkıyor, bunu da yalan siyasetiyle örtbas etmeye çalışıyor." ifadelerini kullandı.

 

Ömer Çelik konuya ilişkin mesajında şu açıklamalara yer verdi:

 

Kılıçdaroğlu'nun siyasi bilgisizliği ve yetersizliği her gün yeni bir aşamaya geçiyor.

 

Kılıçdaroğlu, bugün vatandaşlarımıza SMS gönderip, yabancı askerlerin ülkemize gelmesine imkân verdiğini iddia ederek tezkereye karşı olduğunu duyurdu.

 

Kılıçdaroğlu Türkiye'nin güvenliği ve terörle mücadelesi için gerekli olan her şeye karşı çıkıyor, bunu da yalan siyasetiyle örtbas etmeye çalışıyor.

Oysa iki yıl önce de bu konuya açıklık getirmiştik. 2014'ten beri her tezkerede bu maddenin olduğunu hatırlatmıştık.

 

Bu maddenin Türkiye'nin uluslararası terörle mücadele koalisyonunun bir parçası olması nedeniyle ihtiyaç duyulan bir madde olduğunu söylemiştik.

 

Nitekim aynı maddenin yer aldığı tezkerelere Cumhuriyet Halk Partisi parlamento grubu olarak daha önce defalarca "evet" dedi.

 

Buradan anlaşılan CHP yönetimi onayladıkları tezkerelerin hiçbirini ya okumadılar ya da yeni geliştirdikleri ittifak ilişkileri çerçevesinde tutum değiştirdiler. Kılıçdaroğlu'nun her iki durumda da derinleşen bir siyasi cehalet ve yetersizlik ile hareket ettiği ortaya çıkıyor.

 

Kılıçdaroğlu anlaşılan yeni ittifak ilişkileri nedeniyle tutum değiştirmesine bir bahane olarak yabancı güçlerin varlığından bahsediyor.

 

Doğrusu, 2014 ve 2015'te Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi kararına istinaden Suriye ve Irak'ın kuzeyindeki DEAŞ ve benzeri terör yapılanmalarıyla mücadele için bir koalisyon ihdas edilmiştir.

 

Türkiye ile 80 ülke ve NATO ile Arap Ligi'nin de aralarında bulunduğu 5 uluslararası kuruluş bu koalisyonda yer almıştır.

 

Koalisyona üye ülkeler de personel, malzeme, silah, araç, hava üssü, limanlar ve hava sahaları gibi alanların kullanımında iş birliği yapmaktadır. Meselenin özü budur.

 

 

Kılıçdaroğlu'nun uluslararası ilişkilerin ve işbirliğinin gereklerini anlamaktan uzak olduğunu biliyoruz. Bugün vatandaşlarımızı rahatsız eden sms'ler atarak bilgisizliğini bir kere daha ilan etmiştir.

 

CHP Yönetimi tezkere konusundaki tutumuyla, sadece PKK'ya siyasi destek verenlerin destek verdiği bir duruma düşmüştür!

 

Cumhuriyet Halk Partisi Kılıçdaroğlu'ndan önce milli güvenlik konusunda güçlü bir hassasiyete sahipti. Kılıçdaroğlu CHP'nin bu çizgisinde de sapmaya imza atmıştır.

 

Biz Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde sınırlarımıza mücavir bölgelerde topraklarımıza mütecaviz bir şekilde yaklaşmaya çalışan her türlü terör örgütüne karşı mücadele etmeyi sürdüreceğiz.

Yeni Yorum