24 Haziran Pazartesi 2024

AK Parti’den ekonomik OHAL iddialarına yanıt: Saçma sapan bir iddia

AK Parti’den ekonomik OHAL iddialarına yanıt: Saçma sapan bir iddia

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Milyonların merakla beklediği asgari zammıyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Kurtulmuş, "Çalışma Bakanlığımız beklentileri tespit etti. Hakkaniyetli bir asgari ücret tespiti olacaktır. Şu aşamada rakam söylemek doğru olmaz. Müzakere devam ediyor" dedi. Ekonomik OHAL iddialarıyla ilgili net konuşan Kurtulmuş, "Saçma sapan bir iddiadır. Böyle bir şey söz konusu olmaz, düşünülemez. Hiç kimsenin aklından bu geçmesin" ifadelerini kullandı.

 

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, CNN Türk canlı yayınında Dicle Canova'ın gündeme dair sorularını yanıtlıyor.

Kurtulmuş'un açıklamalarından satır başlıkları şöyle:

 

ASGARİ ÜCRET NE KADAR OLACAK VE NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

 

Çalışma Bakanlığımız beklentileri tespit etti. Nihayetinde müzakere sonucudur. Herkesi tatmin edecek, hakkaniyetli bir Asgari Ücret tespiti olacaktır.

 

4 BİN TL ÜSTÜ MÜ?

 

Bunu tam olarak söylemek mümkün olmaz. Beklentiler çerçevesinde bunu belirleyeceğiz. İnşallah herkesin tatmin olduğu bir rakam olacak.

Benim de gönlüm geçen senekinin üstü ama reel rakamları konuşmak lazım. İşçi kesiminin de taleplerini karşılayacak bir asgari ücret ortaya çıkacaktır.

 

EKONOMİK OHAL İLAN EDİLEBİLİR İDDİASI

 

Saçma sapan iddiadır, böyle bir şey söz konusu olamaz. Serbest pazarın koşullarından taviz verilmeden devam eder. Ancak bugün de bir operasyondan bahsediliyor, stokçuluğa karşı ortada dolaşanlara karşı da hükümet her türlü tedbiri alır. Kimsenin aklından OHAL geçmesin.

Yeni Yorum