18 Nisan Perşembe 2024

Cumhurbaşkanı Erdoğan MKYK'da açıkladı: Kademeli normale '21 Haziran' ayarı!

Cumhurbaşkanı Erdoğan MKYK'da açıkladı: Kademeli normale '21 Haziran' ayarı!

 

Koronavirüsle mücadele kapsamında girilen kademeli normalleşme döneminin ikinci aşaması 1 Haziran'da başladı. Alınan kararlarla rahat bir nefes alınsa da bazı sektörler bu karardan memnun olmadı. Konuyu değerlendiren Cumhurbaşkanı Erdoğan partisinin MKYK toplantısında 21 Haziran’dan sonra yeni takvim oluşturulacağını söyledi.

 

AK Parti Genel Merkezi’nde önceki gün düzenlenen MKYK toplantısında, Ekonomi İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Nurettin Canikli, AK Parti Dış ilişkilerden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Efkan Ala, AK Parti Sosyal Politikalardan sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Jülide Sarıeroğlu ile İçişleri Bakanı Süleyman Soylu sunum yaptı. Toplantıya Adalet Bakanı Abdulhamit Gül ve Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık da katıldı.

 

Hürriyet'in haberine göre: Sarıeroğlu aşılanma ile birlikte vakaların daha da düşmesinin beklendiğini ifade etti. Vaka sayılarındaki azalma ve aşı hızına bağlı olarak, 21 Haziran’ın ardından bazı rahatlamaların olabileceği de değerlendirildi. Temmuz ayında ise tedbirlerle ilgili kararların tekrar gözden geçirileceği konuşuldu.

 

TEMMUZ AYI DAHA İYİ OLACAK

 

Erdoğan’ın, “Aşılanma hızlanacak, bununla birlikte 21 Haziran sonrası yapacağımız toplantıda Sağlık Bakanımız, Bilim Kurulumuz ve ilgili bakanlıklarımızla tedbirleri tekrar gözden geçireceğiz. Temmuz ayı inşallah daha iyi olacak” dediği öğrenildi.

 

Yerli ve milli aşı çalışmalarının da gündeme geldiği toplantıda, ekim, kasım aylarında yerli aşı ile aşılanma için ekiplerin çalıştığı aktarıldı.

Yeni Yorum