30 Kasım Salı 2021
1 yıl önce

Fransa'da Hz. Muhammed'e hakaret karikatürleri devlet binalarına yansıtıldı

Hz. Muhammed, karikatür, hakaret, fransa, emmanuel macron, karikatür, devlet binaları, müslüman, conflans-sainte-honorine, samuel paty, charlie hebdo

1 yıl önce

Vatan Partili gençlerden Fransa Büyükelçiliği önünde protesto: “İslam uygarlığına, Hz. Muhammed’e saldıranlar, insanlığa ve büyük medeniyet birikimine saldırmaktadır”

vatan partisi, öncü gençlik, Hz. Muhammed, Recep Tayyip Erdoğan, charlie hebdo, özgür bursalı, emperyalist, fransa, emmanuel macron, protesto, fransa büyükelçiliği

1 ay önce

Hz. Muhammed'e hakaret eden İsveçli karikatürist yanarak öldü

İsveç Emniyet Genel Müdürü Anders Thornber, yaptığı açıklamada olayı doğrulayarak iki polis memurunun ailelerine başsağlığı diledi. İsveç devlet televizyonu SVT'nin haberine göre, Smaland bölgesinde bulunan Markaryd yerleşim birimine yakın otoyolda bir kamyon ile otomobilin çarpışması sonucu patlayan ve alev alan araçlarda 3 kişi yanarak öldü, bir kişi ağır yaralandı. Yaralanan kişinin kamyon şoförü olduğu, otomobilde ölen kişilerin Lars Vilks ve iki polis koruması olduğu kaydedildi. Smaland polisi, olayla ilgili soruşturma başlattıklarını duyurdu. Ne olmuştu? 2007 yılında İsveç'in yerel gazetesi Nerikes Allehanda, Lars Vilks'in Hz. Muhammed'e hakaret içeren karikatürlerini yayımlamış, karikatürler İslam dünyasında büyük tepkiye neden olmuştu. 2007 yılından bu yana gizli bir adreste yaşayan ve polis korumalarıyla gezen Vilks, birçok programda protesto edilmiş ve yumurtalı saldırıya uğramıştı.

1 ay önce

Charlie Hebdo’nun ilham kaynağı CHP, Hz. Muhammed’e hakaret eden üyelerini hala ihraç etmedi

Suudi Arabistan’da koronavirüs kısıtlamalarının hafifletilmesi kapsamında Mescid-i Haram ve Mescid-i Nebevi tam kapasiteyle ibadete açıldı. Kararın ardından Mekke'de bulunan Mescid-i Haram'da sosyal mesafesiz sabah namazı kılındı. Salgınının başlamasından bu yana ilk kez sosyal mesafe olmadan kılınan namazda yüzlerce Müslüman saf tutu. YÜZLER MÜSLÜMAN BİRLİKTE SAF TUTTU Kısıtlamaları hafifletme kararı kapsamında dün akşam Kabe'nin etrafındaki bariyerler ve Mescid-i Haram'daki sosyal mesafenin anlatıldığı afişler kaldırılmıştı. Suudi Arabistan İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, 17 Ekim Pazar gününden itibaren iki doz aşı yaptıranlar için tedbirlerin hafifletileceği belirtilmişti. CEMAATLE NAMAZ YASAĞI BİR BUÇUK YIL ÖNCE GETİRİLDİ Öte yandan 20 Mart 2020 tarihinde Mekke'deki Kabe ve Medine'deki Mescid-i Nebevi'de cemaatle namaz kılınması askıya alınmıştı. Bir buçuk yılın ardından ise bu tedbir kaldırılmış oldu. ETİKETLER SÖKÜLDÜ Suudi Arabistan’da Mekke’deki Mescid-i Haram ve Medine’deki Mescid-i Nebevi'nin tam kapasiteyle ibadete açılmasına izin verilmesinin ardından koronavirüs salgınının başlamasından bu yana ilk kez Kabe'nin etrafındaki bariyerler kaldırılmıştı. Sabah namazına hazırlık olarak Mescid-i Haram'daki sosyal mesafenin anlatıldığı etiketler de sökülmüştü.