28 Mayıs Salı 2024
3 yıl önce

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Charlie Hebdo dergisi yetkilileri hakkında resen soruşturma başlattı

ankara cumhuriyet başsavcılığı, cumhurbaşkanı recep tayyip erdoğan, charlie hebdo, soruşturma

3 yıl önce

CHP'li Tunç Soyer'in eşi Neptün Soyer'den Charlie Hebdo’ya destek!

chp, tunç soyer, naptün soyer, charlie hebdo, destek, ınstagram

3 yıl önce

Charlie Hebdo'ya bir şok da Rusya'dan: Ülkemizde yayınlanamaz

rusya, charlie habdo, dmitri peskov, Hz. muhammed, İslam, Müslüman, karikatür, kremlin, imkansız

2 yıl önce

Charlie Hebdo’nun ilham kaynağı CHP, Hz. Muhammed’e hakaret eden üyelerini hala ihraç etmedi

Suudi Arabistan’da koronavirüs kısıtlamalarının hafifletilmesi kapsamında Mescid-i Haram ve Mescid-i Nebevi tam kapasiteyle ibadete açıldı. Kararın ardından Mekke'de bulunan Mescid-i Haram'da sosyal mesafesiz sabah namazı kılındı. Salgınının başlamasından bu yana ilk kez sosyal mesafe olmadan kılınan namazda yüzlerce Müslüman saf tutu. YÜZLER MÜSLÜMAN BİRLİKTE SAF TUTTU Kısıtlamaları hafifletme kararı kapsamında dün akşam Kabe'nin etrafındaki bariyerler ve Mescid-i Haram'daki sosyal mesafenin anlatıldığı afişler kaldırılmıştı. Suudi Arabistan İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, 17 Ekim Pazar gününden itibaren iki doz aşı yaptıranlar için tedbirlerin hafifletileceği belirtilmişti. CEMAATLE NAMAZ YASAĞI BİR BUÇUK YIL ÖNCE GETİRİLDİ Öte yandan 20 Mart 2020 tarihinde Mekke'deki Kabe ve Medine'deki Mescid-i Nebevi'de cemaatle namaz kılınması askıya alınmıştı. Bir buçuk yılın ardından ise bu tedbir kaldırılmış oldu. ETİKETLER SÖKÜLDÜ Suudi Arabistan’da Mekke’deki Mescid-i Haram ve Medine’deki Mescid-i Nebevi'nin tam kapasiteyle ibadete açılmasına izin verilmesinin ardından koronavirüs salgınının başlamasından bu yana ilk kez Kabe'nin etrafındaki bariyerler kaldırılmıştı. Sabah namazına hazırlık olarak Mescid-i Haram'daki sosyal mesafenin anlatıldığı etiketler de sökülmüştü.

1 yıl önce

Charlie Hebdo, Türkiye'deki depremlerle alay etti

Kahramanmaraş'ta 7,7 ve 7,6; Gaziantep'te de 6,4 ile 6,5 büyüklüğünde depremler meydana geldi. Bölgede 6 büyüklüğüne kadar da yüzlerce artçı gerçekleşti. Sarsıntılar Hatay, Osmaniye, Adıyaman, Kilis, Gaziantep, Şanlıurfa, Diyarbakır, Malatya, Adana, Elazığ dışında; Suriye, Kıbrıs adası, Irak, Mısır ve Lübnan'da hissedildi ve yıkıma yol açtı. "TANK YOLLAMAYA BİLE GEREK YOK" Türkiye'de ve Suriye'de binlerce kişi hayatını kaybederken, yaralanırken, ülkeler Türkiye için seferber olurken; vicdanları karalayan bir gelişme yaşandı. Fransız Charlie Hebdo dergisi, Türkiye'de yaşanan ve binlerce insanın hayatını kaybettiği depremlerle alay etti. Derginin depremle alakalı yayınladığı sözde çizimde, "Türkiye'de deprem. Tank yollamaya bile gerek yok" yazdığı görüldü. https://twitter.com/charlie_hebdo_/status/1622642527235866633?s=46&t=v1CqtxGlID4LkIycPt5Z6w

1 yıl önce

İslam ve Türkiye düşmanı Charlie Hebdo'dan yeni skandal!

İslam ve Türkiye düşmanlığıyla bilinen ve sık sık yayınladığı nefret içerikleriyle tanınan Fransız dergi Charlie Hebdo bir skandala daha imza attı. Derginin yayınladığı çirkin kapağa tepkiler çığ gibi büyüyor.