27 Kasım Pazar 2022
1 yıl önce

CHP’li Engin Altay: HDP'yi kapattırmayız

MHP liderinin bu çağrısına HDP'den sert tepkiler gelirken, CHP de HDP'ye desteğini göstermekten yine geri durmadı

1 yıl önce

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay HDP'yi savundu: HDP meşru bir parti

AK Parti İzmir Milletvekili Alpay Özalan sosyal medya hesabı Twitter’dan CHP Grup Başkanvekili Engin Altay’a tepki gösterdi. Özalan, CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, bağıra bağıra HDP'yi savunuyor. HDP'li vekiller iddia ettiğiniz kadar düzgünse, neden ittifakınızı gizliyorsunuz? Neden "HDP ittifakta yok" diyerek yalan söylüyorsunuz? Neden Genel Başkanınız HDP'lilerle görüşüp basın açıklamasında sıvışıyor?” diye sordu.

1 yıl önce

CHP'li Engin Altay’ın ‘yardım ekiplerimiz sel bölgesine sokulmadı’ sözlerini Kemal Kılıçdaroğlu yalanladı

Kastamonu ve Sinop'ta yaşanan felaketin ardından sel ve heyelanla mücadele devam ediyor. Geçtiğimiz gün bölgeye giderek açıklamalarda bulunan CHP Grup Başkanvekili ve İstanbul Milletvekili Engin Altay, afet noktalarına CHP'li belediyelerden gelen desteğin kabul edilmediğini belirtmişti. CHP'li Altay, "İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin gönderdiği itfaiye ve su TIR'ları 'ihtiyacımız yok' denilerek şehre sokulmamış. Ankara Büyükşehir Belediyesi'nden gelen itfaiye ekiplerine 'size ihtiyacımız yok' denmiş" ifadelerini kullanmıştı. ALTAY'I KENDİ PARTİSİNİN BAŞKANI YALANLADI Altay'ın dün yaptığı bu açıklamalardan sonra bugün kendi partisinin başkanı yalanladı. Kılıçdaroğlu Sinop'taki sel bölgesinde yaptığı basın açıklamasında, "Belediye başkanlarımız elinden gelen bütün çabalarımızı gösterdiler. İstanbul Büyükşehir Belediye başkanımızın güçlü bir ekibi ve araçları var burada. Diğer belediye başkanlarımızın da var." şeklinde konuştu.

1 yıl önce

Bakan Soylu, Kılıçdaroğlu’na Engin Altay’ı şikayet etti: Buradan şikayetçiyiz

Öte yandan, Kemal Kılıçdaroğlu’da Engin Altay’ın “CHP’li belediyelerin yardımları sel bölgesine alınmıyor” iddiaları yalanlamıştı.

1 yıl önce

Batı Karadeniz'de sel felaketinin yaşandığı bölgelere CHP'li belediyelerin yardımının kabul edilmediğini öne süren CHP Grup Başkanvekili Engin Altay çark etti

CHP İstanbul Milletvekili Engin Altay, Karadeniz'deki sel bölgelerine giderek "İstanbul ve Ankara büyükşehir belediyelerinden gelen ekipler 'size ihtiyacımız yok' denilerek şehre sokulmadı" iddiasında bulunmuştu. CHP'Lİ BELEDİYELERDEN YALANLAMA Altay'ın bu sözlerini, CHP'li belediyeler sosyal medya hesaplarından ekiplerinin bölgede olduğuna ve destek çalışmalarının ayrım olmaksızın yürütüldüğüne yönelik paylaşımlarıyla yalanlamıştı. KILIÇDAROĞLU DA YALANLAMIŞTI Altay, genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu tarafından da yalanlanmıştı. Kılıçdaroğlu Sinop'taki sel bölgesinde yaptığı açıklamada, "İstanbul Büyükşehir Belediyemizin güçlü bir ekibi ve araçları burada. Diğer belediye başkanlarımızın da var" demişti. CHP'li Altay, bu iddiasından beş gün sonra vazgeçti. Meclis'te basın toplantısı düzenleyen Altay, CHP'li belediyelerin yardımlarını anlattı. "BÜYÜK MEMNUNİYETLE" ANLATTI Altay, ilgili konuşmasında "Her şeye rağmen sonuçta şu oldu, büyük memnuniyetle söyleyeyim; İBB’nin Bozkurt’ta 149 personeli ve 92 iş makinası çalışıyor. Gene İBB’nin Ayancık’ta 78 personeli ve 50 iş makinası çalışıyor" dedi.

11 ay önce

CHP'li Engin Altay: Parti içinde PKK'lıların olması HDP'yi terörist parti yapmaz

Cumhuriyet Halk Partisi Grup Başkanvekili Engil Altay, TBMM'de yaptığı konuşmada HDP'yi savunarak şok ifadelere imza attı. Altay'ın "HDP içinde terör bağlantılı insanlar olabilir, bu durum partiyi terörist yapmaz" ifadelerine büyük tepki geldi. "HDP'NİN İÇİNDE PKK İLE İLİŞKİLİ İNSANLAR OLABİLİR" Açıklamalarıyla meclisin tepkisini çeken Altay ayrıca "Partinin kurumsal olarak terörize edilmesi doğru değil. Orta yerde hain bir terör örgütü var. Devletin ve Meclis'in uğraşması gereken orasıdır." ifadelerini kullandı. DEMİRTAŞ VE KAVALA'NIN SERBEST BIRAKILMASINI İSTEMİŞTİ Altay, geçtiğimiz günlerde,"Biz HDP'yi terör örgütü görmüyoruz. Selahattin Demirtaş ve Osman Kavala'nın cezaevinde tutulmasını doğru bulmuyoruz. Bu konularda açık ve cesuruz." ifadeleri ile de gündeme gelmişti.

9 ay önce

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay: “CHP'ye oy veren ve üye olan herkesin gönlündeki aday Sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu'dur.”

2023 yılında yapılması planlanan Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde AK Parti ve MHP'nin oluşturduğu Cumhur İttifakı'nın adayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan iken, Millet İttifakı'nda belirsizlik devam ediyor. Adaylık için CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun ismi ön plana çıksa da ittifak cephesinde, Kılıçdaroğlu'nun adaylığını istemeyenlerin sayısı da bir hayli fazla. Bugün de konuyla ilgili CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, açıklamalarda bulundu. "KILIÇDAROĞLU GÖNÜLLERDEKİ ADAYDIR" Altay, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı ile ilgili bir soruyu yanıtlarken "CHP'ye oy veren ve üye olan herkesin gönlündeki aday Sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu'dur." diye konuştu. "MERAK EDİYORSANIZ ERKEN SEÇİM YAPALIM" Kılıçdaroğlu'nun bu konudaki açıklamalarına işaret eden Altay, "Biz aynı noktadayız, vakti zamanı geldiğinde bu açıklanacaktır. Ama çok merak ediliyorsa, saray da bunu çok merak ediyorsa öğrenmenin bir yolu var. Seçim tarihini bugün açıklasın, yarın adayımızı açıklayalım." ifadelerini kullandı.

8 ay önce

CHP’li Engin Altay, zeytini istismar etmiş

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay'ın, Urla'da havuzlu süper lüks kaçak villa yaptırdığına ilişkin haber, İzmir'in gündemine bomba gibi düştü. Sabah Gazetesi'nin yaptığı araştırma, tarım arazisine yasa ve yönetmeliklere aykırı olarak inşa edilen süper lüks villa ile ilgili bir gerçeği daha gözler önüne serdi. Tapuda "zeytinlik" olarak görünen 10 bin 164 metrekarelik araziye inşa edilen kaçak villa için Tarım İl Müdürlüğü'nden 'Zeytin işleme tesisi inşa edeceğiz' denilerek izin alındığı ortaya çıktı. Haberi ihbar kabul eden İzmir Tarım İl Müdürlüğü, Karaburun ilçesi Mordoğan Mahallesi'nde yer alan ve tapu kayıtlarında zeytinlik olarak işli olan 289 ada 34 parseldeki yapılaşma ile ilgili inceleme başlattı. BİRİ ENGİN ALTAY'IN AK Parti Karaburun İlçe Başkanı Adem Avcı, İzmir'in Karaburun ilçesi Mordoğan Mahallesi'nde tapuda zeytinlik olarak işli olan alana 400 metrekare alan üzerine inşa edilen yapıların yasa ve yönetmeliklere aykırı olduğunu söyledi. Avcı, "Bu yapılan zeytin tesisi falan değil tek çatı altında inşa edilen 4 süper lüks villa" dedi. AK Partili Adem Avcı, arazi üzerine yapılmakta olan 4 villadan birinin, CHP Grup Başkan Vekili Engin Altay'a ait olduğu konusunda ısrarcı. Geçtiğimiz günlerde Karaburun'da bir kamu görevlisinin sattığı arazi ile ilgili açıklama yapan CHP İzmir milletvekilleri Murat Bakan ve Sevda Erdoğan Kılıç'a seslenen Avcı, "Bu konuda ne diyecekler, nasıl cevap verecekler merak ediyorum" dedi. İHBAR KABUL EDİLDİ Haberi ihbar kabul eden İzmir Tarım İl Müdürlüğü, tapuda Karaburun ilçesi Mordoğan Mahallesi'ne kayıtlı 10 bin 164.69 metrekare büyüklüğündeki 289 ada 34 parselle ilgili inceleme başlattı. İnceleme kapsamında önümüzdeki günlerde tarım il müdürlüğünden bir ekibin havuzlu villaların bulunduğu araziye gidip yerinde inceleme yapacağı öğrenildi. Şimdi tüm gözler Tarım İl Müdürlüğü'ne çevrildi. Yapılan incelemenin ardından yasa ve yönetmeliklere aykırı imalat tespit edilirse ileriki süreçte kaçak imalatların yıkımı söz konusu olabilecek. Tarım İl Müdürlüğü'ne bağlı ekipler söz konusu araziye giderek yerinde inceleme yapacak. İncelemede izin başvurusunda öngörülen amaç dışında kullanım tespit edilirse ölçüm yapılıp tutanak tutulacak. Ardından da CHP'li Karaburun Belediyesi'ne yazı yazılarak 10 bin 164 metrekarelik alan içinde inşa edilen projeye aykırı imalatların yıkılıp arazinin eski haline getirilmesi istenecek. Bu arada, Engin Altay gazetemize gönderdiği yazılı açıklamada, söz konusu taşınmazla hiçbir ilgisinin bulunmadığını iddia etti.

1 2