18 Ocak Salı 2022
1 yıl önce

CHP’li Engin Altay: HDP'yi kapattırmayız

MHP liderinin bu çağrısına HDP'den sert tepkiler gelirken, CHP de HDP'ye desteğini göstermekten yine geri durmadı

10 ay önce

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay HDP'yi savundu: HDP meşru bir parti

AK Parti İzmir Milletvekili Alpay Özalan sosyal medya hesabı Twitter’dan CHP Grup Başkanvekili Engin Altay’a tepki gösterdi. Özalan, CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, bağıra bağıra HDP'yi savunuyor. HDP'li vekiller iddia ettiğiniz kadar düzgünse, neden ittifakınızı gizliyorsunuz? Neden "HDP ittifakta yok" diyerek yalan söylüyorsunuz? Neden Genel Başkanınız HDP'lilerle görüşüp basın açıklamasında sıvışıyor?” diye sordu.

5 ay önce

CHP'li Engin Altay’ın ‘yardım ekiplerimiz sel bölgesine sokulmadı’ sözlerini Kemal Kılıçdaroğlu yalanladı

Kastamonu ve Sinop'ta yaşanan felaketin ardından sel ve heyelanla mücadele devam ediyor. Geçtiğimiz gün bölgeye giderek açıklamalarda bulunan CHP Grup Başkanvekili ve İstanbul Milletvekili Engin Altay, afet noktalarına CHP'li belediyelerden gelen desteğin kabul edilmediğini belirtmişti. CHP'li Altay, "İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin gönderdiği itfaiye ve su TIR'ları 'ihtiyacımız yok' denilerek şehre sokulmamış. Ankara Büyükşehir Belediyesi'nden gelen itfaiye ekiplerine 'size ihtiyacımız yok' denmiş" ifadelerini kullanmıştı. ALTAY'I KENDİ PARTİSİNİN BAŞKANI YALANLADI Altay'ın dün yaptığı bu açıklamalardan sonra bugün kendi partisinin başkanı yalanladı. Kılıçdaroğlu Sinop'taki sel bölgesinde yaptığı basın açıklamasında, "Belediye başkanlarımız elinden gelen bütün çabalarımızı gösterdiler. İstanbul Büyükşehir Belediye başkanımızın güçlü bir ekibi ve araçları var burada. Diğer belediye başkanlarımızın da var." şeklinde konuştu.

5 ay önce

Bakan Soylu, Kılıçdaroğlu’na Engin Altay’ı şikayet etti: Buradan şikayetçiyiz

Öte yandan, Kemal Kılıçdaroğlu’da Engin Altay’ın “CHP’li belediyelerin yardımları sel bölgesine alınmıyor” iddiaları yalanlamıştı.

4 ay önce

Batı Karadeniz'de sel felaketinin yaşandığı bölgelere CHP'li belediyelerin yardımının kabul edilmediğini öne süren CHP Grup Başkanvekili Engin Altay çark etti

CHP İstanbul Milletvekili Engin Altay, Karadeniz'deki sel bölgelerine giderek "İstanbul ve Ankara büyükşehir belediyelerinden gelen ekipler 'size ihtiyacımız yok' denilerek şehre sokulmadı" iddiasında bulunmuştu. CHP'Lİ BELEDİYELERDEN YALANLAMA Altay'ın bu sözlerini, CHP'li belediyeler sosyal medya hesaplarından ekiplerinin bölgede olduğuna ve destek çalışmalarının ayrım olmaksızın yürütüldüğüne yönelik paylaşımlarıyla yalanlamıştı. KILIÇDAROĞLU DA YALANLAMIŞTI Altay, genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu tarafından da yalanlanmıştı. Kılıçdaroğlu Sinop'taki sel bölgesinde yaptığı açıklamada, "İstanbul Büyükşehir Belediyemizin güçlü bir ekibi ve araçları burada. Diğer belediye başkanlarımızın da var" demişti. CHP'li Altay, bu iddiasından beş gün sonra vazgeçti. Meclis'te basın toplantısı düzenleyen Altay, CHP'li belediyelerin yardımlarını anlattı. "BÜYÜK MEMNUNİYETLE" ANLATTI Altay, ilgili konuşmasında "Her şeye rağmen sonuçta şu oldu, büyük memnuniyetle söyleyeyim; İBB’nin Bozkurt’ta 149 personeli ve 92 iş makinası çalışıyor. Gene İBB’nin Ayancık’ta 78 personeli ve 50 iş makinası çalışıyor" dedi.

1 ay önce

CHP'li Engin Altay: Parti içinde PKK'lıların olması HDP'yi terörist parti yapmaz

Cumhuriyet Halk Partisi Grup Başkanvekili Engil Altay, TBMM'de yaptığı konuşmada HDP'yi savunarak şok ifadelere imza attı. Altay'ın "HDP içinde terör bağlantılı insanlar olabilir, bu durum partiyi terörist yapmaz" ifadelerine büyük tepki geldi. "HDP'NİN İÇİNDE PKK İLE İLİŞKİLİ İNSANLAR OLABİLİR" Açıklamalarıyla meclisin tepkisini çeken Altay ayrıca "Partinin kurumsal olarak terörize edilmesi doğru değil. Orta yerde hain bir terör örgütü var. Devletin ve Meclis'in uğraşması gereken orasıdır." ifadelerini kullandı. DEMİRTAŞ VE KAVALA'NIN SERBEST BIRAKILMASINI İSTEMİŞTİ Altay, geçtiğimiz günlerde,"Biz HDP'yi terör örgütü görmüyoruz. Selahattin Demirtaş ve Osman Kavala'nın cezaevinde tutulmasını doğru bulmuyoruz. Bu konularda açık ve cesuruz." ifadeleri ile de gündeme gelmişti.