25 Haziran Salı 2024
3 yıl önce

İzmir Büyükşehir Belediyesine grev kararı asıldı

izmir büyükşehir belediyesi, grev, izsu, izulaş aş, izdoğa aş, tunç soyer

3 yıl önce

Kadıköy Belediyesi'ne grev kararı asıldı

kadıköy, grev, tis, toplu iş sözleşmesi, 220 kadrolu işçi, şerdil dara odabaşı

3 yıl önce

Kadıköy Belediyesi'nde işçiler greve başladı!

Kadıköy Belediyesi işçileri toplu sözleşme görüşmelerinde enflasyon oranında zam isterken, belediye yönetimi ise enflasyonun yarısının altında kalan bir zam önermişti. İşçiler önceden de duyurdukları gibi gece 00.01 itibarıyla belediye binası önüne grev pankartını astı. Öte yandan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, asgari ücret miktarının en az 3 bin 100 lira olması gerektiğini söylemiş ve belediye başkanlarına talimat vermişti.

3 yıl önce

Kadıköy Belediyesi ve Genel İş Sendikası temizlik işçilerini yok sayarak anlaştı, işçiler greve devam ediyor

Kadıköy Belediyesi, Genel İş Sendikası Genel Merkezi ile toplu sözleşmeye imza atarken, işçiler kendi iradelerinin tanınmaması ve maaş konusunda çarpıtmanın sürdüğünü vurguladı.

3 yıl önce

Ataşehir Belediyesine grev kararı asıldı

CHP'li belediyelerdeki grev furyasına bir yenisi daha eklendi. Kadıköy Belediyesindeki grevin ardından Ataşehir Belediyesine de bugün grev kararı asıldı. Ataşehir'de başlayan grev sonrasında sırada Kartal Belediyesinin olduğu belirtiliyor.

3 yıl önce

Maltepe Belediyesi işçileri greve başladı

DİSK’e bağlık Genel-İş Sendikası İstanbul Anadolu Yakası 2 No’lu Şubesi üyeleri, belediyenin Temizlik İşleri Şantiyesi’nde dün gece bir araya geldi. İşçiler, saat 00.00’da "Bu işyerinde grev var" yazılı pankartı şantiye girişine astı. Gece yarısından itibaren temizlik işleri dahil belediye çalışması durduruldu. CHP’li Kadıköy ve Kartal Belediyesi içişlerinin de aynı problemleri yaşadığı biliniyor.

3 yıl önce

Kartal Belediyesi'ne grev kararı asıldı

İşçiler, “Sözleşme hakkımız söke söke alırız. Bu daha başlangıç mücadeleye devam. Sözleşme hakkımız grev silahımız. Kahrolsun işçi düşmanları. Kartal halkı emekçine sahip çık” sloganlarını attı. İstanbul’da CHP yönetimindeki bir çok belediye grev kararı asılmıştı.

1 2 3 4