24 Haziran Pazartesi 2024
1 yıl önce

Osmaniye'de, konteyner kent kuruluyor

Osmaniye'de, AFAD ve TOKİ ortaklığıyla 122 bin metrekare alana konteyner kent kurulumu için çalışmalar devam ediyor.

1 yıl önce

Malatya'da dev konteyner kent! Binlerce depremzedeye ev sahipliği yapıyor...

Malatya'da bin konteynerin yer aldığı Beydağı Konteyner Kent, 2 bin 200 depremzedeye ev sahipliği yapıyor.  Yeşilyurt ilçesinde, İl Göç İdaresi Müdürlüğü tarafından daha önce kurulumu yapılan konteyner kent, Kahramanmaraş depremlerinin ardından depremzedelere tahsis edildi. Konteyner kentte kurulan Elif Nur Şeyma Dalhançer Eğitim Merkezi'nde ise okul öncesi, ilkokul ve ortaokul düzeyinde eğitim veriliyor.  Bunun yanı sıra depremzede çocuklar için çeşitli etkinlikler düzenleniyor. Cami ve marketin de yer aldığı konteyner kentte depremzede vatandaşların yemek ihtiyacı karşılanıyor. Depremzedelerden Yavuz Bakay, depremin ardından devletin yanlarında olduğunu, herkesin elinden geldiğini yaptığını söyledi. Malatya Büyükşehir Belediyesinde işçi olduğunu belirten Bakay, "Ben 7/24 görev yapıyorum, ailem burada kalıyor, deprem olduğundan bu yana ilk kez ailemle vakit geçirdim. Burada barınma imkanı bulduk, Allah herkesin yardımcısı olsun." dedi. Bakay, konteyner kentte her ihtiyacın karşılandığını anlatarak, "Allah devletimize zeval vermesin, tabi ki şu ortamda bir süre sıkıntılar olacak ama şu an yapılanlardan memnunuz." diye konuştu. Adıyaman'da da afetzedelerin barınma ihtiyacını karşılamak için geniş bir alana konteyner kent kuruluyor.

1 yıl önce

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat'ta meydana gelen depremlerden etkilenen bölgelerde, 332 çadır kent ile 209 konteyner kentin kurulumu yapıldı.

İçişleri Bakanlığı, şubat ayına ilişkin çalışma ve operasyon verilerini paylaştı. Buna göre, 332 çadır kentin kurulduğu bölgelerde, Hatay'da 101 bin 168, Kahramanmaraş'ta 81 bin 216, Gaziantep'te 49 bin 795, Adıyaman'da 50 bin 763, Malatya'da 39 bin 871, Adana'da 17 bin 515, Şanlıurfa'da 8 bin 990, Osmaniye'de 8 bin 602, Diyarbakır'da 7 bin 458, Kilis'te 4 bin 624 ve Elazığ'da 480 olmak üzere 370 bin 482 çadırın kurulumu sağlandı.

1 yıl önce

Malatya'da 25 futbol sahası büyüklüğündeki konteyner kent hizmete girdi

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat'ta meydana gelen depremlerde büyük hasar alan Malatya'da depremzedeler için yapılan konteyner kent hizmete alındı.

1 yıl önce

Adıyaman'da 1000 aile için konteyner kent yapılıyor

Türkiye, Kahramanmaraş'ta yaşanan iki büyük depremin yaralarını sarıyor. Tüm yurt bu zor süreçte tek yürek oldu ve depremzedelerin yanında yer aldı. 11 ili etkileyen depremin ardından evleri yıkılan ve zor durumda kalan depremzedeler için çadır ve konteyner kent yapımları da sürüyor. Bölgeye 1000 konteyner kuruluyor Bu kapsamda depremden etkilenen Adıyaman'ın Gölbaşı ilçesinin Mimar Sinan Mahallesi 2. Etap Toki Konutları'nın yanındaki boş alanda, afetzedelerin yerleştirileceği 1000 konteynerlik sahanın altyapısı tamamlandı. Enkaz kaldırma çalışmaları sürüyor Tokat, Altınordu ve Esenler belediyelerinin destekleriyle getirilen konteynerler, alana yerleştiriliyor. Alanda çocuk oyun parkı da bulunuyor. İlçedeki çalışmaları koordine eden Tokat Valisi Numan Hatipoğlu, Gölbaşı'nda enkaz kaldırma çalışmaları yürüttüklerini söyledi. 1000 konteynerlik sahanın altyapısı tamamlandı Hatipoğlu, öncelikli olarak acil yıkılması gerekli binalarda çalışma yaptıklarını belirterek şunları söyledi: "Diğer yandan konteyner kent oluşturma sürecimiz devam ediyor. İlk etapta 1000 konteynerlik sahanın altyapısı tamamlandı. Gelen konteynerler konuldukça vatandaşlarımızı arıyoruz. Şu anda 180 civarında vatandaşımızı yerleştirdik öncelik sırasına göre." Sosyal marketler vatandaşa hizmet veriyor Alternatif sahalarla ilgili hazırlıkların devam ettiğini anlatan Hatipoğlu, köylere hasta ve yatalak ile yaşlı vatandaşlar için konteyner göndermeye başladıklarını da söyledi. Hatipoğlu, Altınordu Belediyesinin Harmanlı beldesinde 50 konteynerlik alan için çalışmaları sürdürdüğünü, Tokat Valiliğinin 4 ve Esenler Belediyesinin 1 sosyal marketinin vatandaşlara hizmet verdiğini kaydetti.

1 yıl önce

Malatya'nın Darende ilçesinde konteyner kent kuruluyor

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat'ta meydana gelen depremlerden etkilenen Malatya'nın Darende ilçesinde konteyner kent kurulumuna başlandı.

1 yıl önce

Pazarcık'ta afetzedeler konteyner kente yerleştirilmeye başlandı

Kahramanmaraş'ta 6 Şubat'ta meydana gelen depremlerin ardından Pazarcık ilçesinde AFAD koordinesinde kurulumuna başlanan konteyner kente depremzedeler yerleştiriliyor.

1 yıl önce

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Hatay'ın Kırıkhan ilçesinde konteyner kenti ziyaret etti

Yıkıcı depremlerin ardından yaralar sarılıyor. 6 Şubat'ta yaşanan Kahramanmaraş merkezli 2 büyük deprem, binlerce vatandaşı evsiz bıraktı. Yıkılan çok sayıda bina 50 bini aşkın vatandaşa mezar oldu. Devlet tüm imkanlarıyla vatandaşının yanında Bu süreçte devletin tüm imkanları afet bölgesine seferber edildi ve yaralar sarılmaya başlandı. İlk olarak barınmadan beslenmeye tüm ihtiyaçlar sürekli olarak karşılanmaya devam ederken, bölgede şehirlerin yeniden ayaklanması için de mücadeleler sürüyor. Vatandaşlara yeni yaşam alanı oluşturmak amacıyla afet bölgesine çadır ve konteyner kentler kuruldu. Yeni konutların temelleri atıldı Öte yandan deprem bölgesinde evi yıkılan vatandaşlar için de yeni konutların temelleri atıldı. Hatay büyük yıkımı yaşadı Yıkıcı depremlerden en çok etkilenen illerden biri Hatay oldu. Adeta hayalet şehire dönerken vatandaşlar kenti terk etti. Bakanlar da 2 ayı aşkın süredir afetten etkilenen illerde çalışmaları yakından takip ederek incelemelerde bulunuyor. Bakan Soylu deprem bölgesinden ayrılmadı Tüm yaşanan olumsuzluklara İçişleri Bakanı Süleyman Soylu her daim depremzede vatandaşların yanında yer aldı. Konteyner kenti ziyaret etti Bakan Süleyman Soylu, Hatay'ın Kırıkhan ilçesinde Sultanbeyli Belediyesi'nin öncülüğünde yapılan konteyner kenti ziyaret etti. Burada depremzede vatandaşlarla yakından ilgilenen Süleyman Soylu, onların talep ve isteklerini dinledi. "Depremin yaralarını el birliğiyle sarmaya devam ediyoruz" Ziyareti sosyal medya hesabından paylaşan Süleyman Soylu paylaşımında şu ifadeleri kullandı: Hatay Kırıkhan'da, depremin yaralarını el birliğiyle sarmaya devam ediyoruz...

1 2