01 Şubat Çarşamba 2023
2 yıl önce

KADEM: "Tacizcileri toplum olarak lanetlemeliyiz!"

Özellikle CHP’de yaşanan taciz iddialarına yer verilen açıklamada CHP’li yönetici tarafından mağdur edilen kişiyle görüştükleri ve destek verdikleri belirtilerek şöyle devam edildi; “İdeolojiden bağımsız her yerde karşımıza çıkabilen bu gibi vakaları ve tacizcileri tüm toplum olarak açıkça lanetlemeliyiz.”

1 yıl önce

Diyarbakır Anneleri’nden CHP’li Özgür Özel’e tepki: HDP'yi PKK'yı lanetleyip kınamasını istedik bize cevap vermedi

Çocuklarının dağa kaçırılmasından HDP'yi sorumlu tutan Diyarbakır annelerinin, 3 Eylül 2019'da başlattığı oturma eylemi 552. gününde devam ediyor. Diyarbakır anneleri, CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel'in kendilerini ziyaretinin ardından yaptığı "Biz buraya geldiğimizde aileler tepki göstermedi. Gösterenler de aile değildi" açıklamasını eleştirdi. "CHP'liler bizi duyuyorsa da duymazlıktan geliyor" Oturma eylemi yapan annelerden Ayşgegül Biçer, gazetecilere yaptığı açıklamada, CHP Grup Başkanvekili Özel'in kendilerini ziyaret ettikten sonra yaptığı açıklamalara cevap verme ihtiyacı hissettiklerini söyledi. "Ne sosyal medyadan bize cevap veriyor ne de bir açıklama yapıyor. Bizi duymuyor. Duyuyorsa da duymazlıktan geliyor" ifadelerini kullanan Biçer, şöyle konuştu: "Özgür Özel'e soruyorum. 'Diyarbakır İl Başkanı daha önce geldi.' diyor. HDP'ye girip sonra bizim yanımıza geldi. 'Biz buraya geldiğimizde aileler tepki göstermedi. Gösterenler de aile değildi.' diyor. Tepki gösterenler ailelerdi. Bir buçuk yıldır annelerin, babaların feryatlarını görmediniz, buraya gelip boy gösterisi yaptınız. HDP'yi, PKK'yı lanetleyip kınamanızı istiyoruz. "HDP'nin kandırarak PKK'ya verdiği çocuklar için demiyorsunuz" Bize bir cevap vermediniz. Yaptığınız Twitter açıklamasında bile diyorsunuz ki 'Evlatları için mücadele eden...' HDP'nin kandırarak PKK'ya verdiği çocuklar için demiyorsunuz. Gelişinizi hiç samimi bulmadık. Biz anneler ve babalar olarak diyoruz ki 'CHP artı HDP eşittir PKK.' Söylediğimizin arkasındayız. Gelişinizi samimim bulmadık. HDP ve CHP ittifak içinde. Bizim üstümüzden kirli siyaset yapmasınlar.

1 yıl önce

İçişleri Bakan Yardımcısı Muhterem İnce'den Lütfü Türkkan'a tepki: Edepsizliği lanetliyoruz

İnce, Twitter hesabından açıklama yaptı. İnce, "1997'de, Bingöl Gözer köyü yaylasında şehit olan İsa Gümren'in ağabeyi Tahir Gümren önce ağır hakarete uğradı, şimdi de 'şehit yakını değil' diye tezvirat yapılıyor. Bir şehit yakınına yapılan bu saldırıları ve edepsizliği lanetliyoruz" dedi.

1 yıl önce

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'ten Başak Cengiz açıklaması: Bu cinayeti işleyene ve ait olduğu canice zihniyete lanet olsun

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, İstanbul Ataşehir'de hiç tanımadığı şahıs tarafından samuray kılıcıyla katledilen 28 yaşındaki Başak Cengiz ile ilgili açıklamada bulundu. Çelik, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Karşı karşıya olduğumuz gaddarlık ve cinayeti tarif edecek kelime bulamıyoruz. Başak Cengiz nezdinde hedef alınan tüm insanlıktır, tüm kadınlarımızdır. Başak Cengiz'e rahmet diliyoruz. Bu cinayeti işleyene ve ait olduğu canice zihniyete lanet olsun" dedi. Çelik, "Bir kadını sadece masum ve "SAVUNMASIZ" olduğu için hedef aldığını söyleyen canice bir zihniyetle karşı karşıyayız. Toplumumuzun her bir zerresi bu canice zihniyetle, eğitim, hukuk ve bilinçlenme yoluyla mücadele etmelidir" diye konuştu. Çelik, sözlerini şöyle sürdürdü: "Bu canice zihniyeti oluşturan herşeye ve bu zihniyetin hayatımızda dolaşan her bir ipucuna karşı bilinçlenme seferberliği ile hareket etmeliyiz. Toplumsal olarak kadın cinayetlerine karşı seferber olmamızın vakti gelmiştir ve dahi geçmektedir. Bugün insanlık namına, kadınlarımız adına Başak Cengiz’i kaybetmenin acısını yaşıyoruz. Yürek kanatan bir acımız var. Her türlü ayrılığı gayrılığı bir kenara bırakarak insanlık namına topluca duyarlılık göstermeliyiz! Gelin tüm canlarımız yüreklerimizi ortaya koyalım ve kadın cinayetlerine karşı daha güçlü şekilde “YETER” diyelim; “DUR” diyelim! Bir bilinçlenme seferberliği için toplumumuzun her bir zerresine ve tüm yüreklere ihtiyacımız var."

8 ay önce

AK Parti'den Tanju Özcan'a tepki: Lanetliyoruz

https://twitter.com/bilgiedinelim/status/1531342011202252800?s=21&t=AFX2k3D9W4RgcgbEwdYCSA AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'ın AK Partili kadın belediye meclis üyesine yönelik sözlerine tepki gösterdi. Sosyal medyadan açıklama yapan Çelik, "Tanju Özcan'ın kadın meclis üyemize dönük ahlaksız ve çirkin ifadelerini lanetliyoruz" dedi. https://twitter.com/omerrcelik/status/1531389282526629890?s=21&t=AFX2k3D9W4RgcgbEwdYCSA 'Bu saldırının tüm kadınları hedef alan bir ahlaksızlık olduğunu' belirten Çelik, siyasi ve hukuki olarak gereğini yapacaklarını kaydetti. Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, belediye meclisi toplantısında AK Partili bir kadın belediye meclis üyesine "Bana niye el sallıyorsunuz, ben evli barklı adamım ayıp oluyor" demişti. https://twitter.com/bugunguncel/status/1531339306882695176?s=21&t=AFX2k3D9W4RgcgbEwdYCSA

7 ay önce

CHP'li Milletvekili Çetin Arık "Terörü lanetliyorum" dedi, FETÖ medyasını kullandı

22 Haziran tarihinde TBMM’de gerçekleştirilen Milli Savunma Komisyonu’ndaki konuşma tutanaklarına geçen "FETÖ" olsun ister ismi "PKK" olsun isterse başka bir şey olsun, terör örgütlerini lanetliyorum; lanetlemeye de devam ediyorum’ diyen CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık’ın sosyal medya hesabından Fetö’nün yayını Bold Medya’yı kullanması dikkatlerden kaçmadı. ‘Lanetliyorum’ dediği Fetö’nün yayın organı Bold Medya’nın haberlerini sosyal medya hesabından yayarak kendini ele veren CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık’ın daha sonra gelen tepkiler üzerine tweeti sildi. Kendisi hakkında daha önce de Bünyan Cezaevinde tutuklu KHK’lı öğretmen Arzu Nur Özkan’ı ziyaret etmesi kamuoyunda dikkat çekmiş ve tepkilere neden olmuştu. Geçtiğimiz yıl CHP İl Yönetim Kurulu’nda ilginç gelişmeler yaşanmış ve Çetin Arık’ın CHP’yi adeta bir aile şirketine dönüştürmek istediği yönündeki olaylar basında haber olmuş ve kamuoyunda da ciddi rahatsızlık yaratmıştı. Kayseri Milletvekili Çetin Arık’ın abisi Turan Arık’ın CHP kontenjanından Kişisel Verileri Koruma Üst Kurulu Üyeliği’ne getirilmesi ve görev süresi dolunca da yenilenmeden her ay ortalama 11-12 bin TL emekli maaşı alması uzun süre konuşulmuştu. Fakat olaylar bununla da kalmayıp Çetin Arık’ın yeğeni ve Turan Arık’ın da oğlu olan Alperen Arık’ın da İl Yönetim Kurulu Üyesi ve CHP’li Sarız Belediyesi’nin sözleşmeli avukatı olması yüzünden ‘CHP’de neler oluyor? Yoksa CHP Kayseri İl Yönetimi bir aile şirketine mi dönüşecek?’ tartışmalarına neden olmuştu.

6 ay önce

AK Parti Sözcüsü Çelik, Sivas olaylarında hayatını kaybedenleri andı: Terörü lanetliyoruz

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Sivas olaylarının 29'uncu yılı dolayısıyla sosyal medya hesabından yayımladığı anma mesajında, "Milletimizin hafızasında asla unutulmayan acılar olarak yer edinen Madımak ve Başbağlar katliamlarında kaybettiğimiz canları anıyoruz. İnsanlarımızın canlarına ve milletimize kast eden nefret suçlarını, terörü ve provokasyonları lanetliyoruz." ifadelerini kullandı. https://twitter.com/omerrcelik/status/1543254503524384775?s=21&t=6yInC_MQukn65FcsZsDvGg

1 2