06 Haziran Salı 2023
3 yıl önce

Muhtarlara güzel haber

muhtarlar, cumhurbaşkanı recep tayyip erdoğan, yılbaşı, cumhurbaşkanlığı kulliyesi, 1 ocak

2 yıl önce

CHP İzmir’de muhtarlara Atatürk’e benzemeyen Atatürk heykeli dağıttı

chp, Atatürk, heykel, bezemiyor, izmir, konak, chp ilçe başkanı çağrı gruşçu, muhtar

2 yıl önce

Manisa, Alaşehir'in CHP'li belediye başkanı Ahmet Öküzcüoğlu'nun muhtarla 'hayali' görüşmesi alay konusu oldu

CHP'li Alaşehir Belediye Başkanı Ahmet Öküzcüoğlu'nun bugün sosyal medya hesabından paylaştığı video alay konusu oldu

2 yıl önce

Kemal Kılıçdaroğlu'ndan işsizliğe çözüm önerisi: Her muhtara bir özel kalem

Kılıçdaroğlu, daha sonra bir konuşma yaptı. Muhtarlık kurumunun çok değerli olduğunu belirten Kemal Kılıçdaroğlu, ''Muhtarlık kurumu ne kadar güçlendirilirse Türkiye’de demokrasinin altyapısı o kadar güçlü hale gelir'' diye konuştu.  Türkiye'deki işsizlik sorununu da muhtarlar üzerinden çözüleceğini belirten Kılıçdaroğlu, "10 milyon işsizimiz var, her muhtarlığa bir özel kalem müdürü atanırsa mesele bitiyor." dedi.

2 yıl önce

Sinoplu muhtardan Kılıçdaroğlu’na HDP tepkisi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Sinop’ta muhtarlar ile bir araya geldi. Sinoplu muhtar Ekrem Altaylı, CHP-HDP ittifakına karşı olduğunu belirtti.

2 yıl önce

İşsizliğin çözümüne ilişkin her muhtarlığa özel kalem müdürü atanması önerisinde bulunan Kılıçdaroğlu yine kendisiyle çelişti: 10 milyon kişiye birden istihdam yaratamazsınız

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Manisa’da muhtarlarla buluşmasında işsizliğin çözümüne ilişkin her muhtarlığa özel kalem müdürü atanması önerisinde bulunmuş; "Muhtarlar için bari yanına bir kişi verin. 10 milyon işsizimiz var. Her muhtarlığa bir kişi, özel kalem müdürü olarak atanırsa mesele biter" demişti. ‘Muhtarlara özel kalem’ söyleminde de çark etti Daha önce terörle mücadeleden S-400 alımına, Türkiye'nin Doğu Akdeniz'deki varlığından şehir hastanelerine kadar yaptığı birçok açıklamada, birbirinin zıttı söylemlerde bulunan Kılıçdaroğlu, 'Her muhtara özel kalem atanırsa işsizlik biter' söyleminde de kendisiyle çelişti. “10 milyon kişiye birden istihdam yaratılamaz” “Esnaf çocuklarıyla” video konferans yöntemiyle bir araya gelen Kılıçdaroğlu, "İşsizlik sorunu temel sorunlardan biridir. 10 milyon işsizimiz var. Süratle çözmek gerekiyor. Birden bire düğmeye bastığınız zaman, siz 10 milyon kişiye birden istihdam yaratamazsınız" dedi.

1 yıl önce

Selin vurduğu Van Esenyamaç muhtarı: “Devleti kötülememi istiyorlar. Vali burada, kaymakam burada, büyükşehir burada. Ben nasıl 'Yok' derim. Allah bunun hesabını sorar”

Sel afetinin vurduğu Van-Başkale'ye bağlı Esenyamaç mahallesi ve Onikidere mezrasında meydana gelen sel felaketinin izleri siliniyor. Hasar gören evlerin yıkım çalışmaları sürerken, ihtiyaç sahiplerine yardımlar ulaştırılıyor. Bakanlık, valilik ve büyükşehir yetkilileri, afetzede vatandaşın yeniden evlerine kavuşması için hasar tespit çalışması yapıyor. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da, beraberindeki heyetle bölgeye giderek ziyarette bulundu. Daha sonra Köy Muhtarı Ayhan Korkmaz'dan detaylı bilgi aldı. Yeni Şafak'ta yer alan habere göre, basın açıklaması için kameralar karşısına geçen Muhtar Korkmaz, devleti işaret ederek "Sel yaşandığı günden bu yana bir saat olsun sahipsiz hissetmedik. İşte Türkiye'nin birlik ve beraberliğe ihtiyacı var" ifadelerini kullandı. Bu sözlere tepki gösteren CHP'liler "CHP sayesinde" diyerek muhtarı susturdu. Basın açıklaması Kılıçdaroğlu'nun konuşmasıyla sürdü. Muhtar Ayhan Korkmaz Kılıçdaroğlu'nun ziyaretini şöyle anlattı: "CHP'li bir kişi müdahale etti" Köyümüze ziyarete geldiler Allah razı olsun. Neler olduğunu anlattım. "Yaraların sarılması gereklidir" dedim. Arkadan bir arkadaş, CHP'li bir kişi, "Muhtar muhtar CHP'nin sayesinde" dedi. Tabi ben sözü daha fazla uzatmadım. Devlet bütün kurumlarıyla burada Şimdi siz benim yerimde olsanız. Devletin bütün kurumları burada. Van Büyükşehir'in tüm araçları DSİ'nin tüm araçları burada. Ben nasıl "Yok" diyeyim. Hepsi burada zaten kameralar görüyor. Şantiye şefleri müdürler hepsi buradayken nasıl "Yok" diyeyim.

1 yıl önce

İçişleri Bakanı Soylu, Esenyurt'taki muhtarlarla buluştu

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Esenyurt'ta bir otelde ilçede görev yapan muhtarlarla buluştu. Toplantı, görüntü alınmasının ardından basına kapalı yapıldı.

1 2 3 4