30 Kasım Çarşamba 2022
2 yıl önce

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nde temizlik vakti, Soyer'in işe aldığı HDP'liler güvenlik soruşturmasına takıldı

izmir, büyükşehir belediyesi, tunç soyer, pkk, hdp, güvenlik soruşturması, 15 pkk sempatizanı, iş akitlerine son verildi, chp, izmir valiliği, soruşturma, kobani, ypg, pyd

1 yıl önce

CHP’li Muratpaşa Belediyesi seri katili işe aldı ardından ‘temizlik işleri müdürü” yaptı

Murat Katrağ, Antalya Aksu doğumlu. İlk suçunu 14 yaşında işledi. 1987 yılında ‘hırsızlık’ suçuyla dosyası açıldı. 1990 yılında ‘cebir kullanarak ırza geçme’, ‘iffete taarruz’ suçundan işlem gördü. 1991’de ‘kız, kadın ve erkek kaçırmak’ suçlaması da kayıtlara geçti. 20 yaşında ise tüm Türkiye’nin konuştuğu bir seri katile dönüştü

1 yıl önce

Kadıköy Belediyesi ve Genel İş Sendikası temizlik işçilerini yok sayarak anlaştı, işçiler greve devam ediyor

Kadıköy Belediyesi, Genel İş Sendikası Genel Merkezi ile toplu sözleşmeye imza atarken, işçiler kendi iradelerinin tanınmaması ve maaş konusunda çarpıtmanın sürdüğünü vurguladı.

1 yıl önce

Temizlik devam ediyor! Siirt'te 5 terörist etkisiz hale getirildi

Bakanlıktan yapılan açıklama şöyle; “Emniyet İstihbarat Başkanlığı koordinesinde Siirt İl Emniyet Müdürlüğü, Havacılık Dairesi Başkanlığı, Siirt İl Jandarma Komutanlığı ve Hava Kuvvetleri Komutanlığınca müştereken yapılan çalışmalarda; Siirt Pervari ilçesi Herekol Dağı kırsalında tespit edilen 5 kişilik PKK/KCK terör örgüt mensubuna  yönelik yapılan  J-İHA/ SİHA destekli hava harekatında, örgüt mensupları etkisiz hale getirilmiştir.”

3 ay önce

CHP’li Ceyhan Belediyesi Başkanı Hülya Erdem, temizlik görevlisi olarak işe aldığı kankası Öznur Akcan'ı müdür yaptı

Adli sicil kaydındaki cezası nedeniyle mazbatası Yüksek Seçim Kurulu (YSK) tarafından iptal edilerek görevden alınan ve rüşvet skandalından tutuklandıktan sonra serbest kalan eski başkan Kadir Aydar, “Masalarda oturacak yer yok” diyerek 269 kişiyi işten çıkartarak, yerine 332 kişiyi almıştı. Aydar’ın görevden alınmasının ardından meclis kararıyla göreve getirilen CHP’li Hülya Erdem, eski başkanın kaldığı yerden işçi çıkarmaya ve almaya devam etti. CHP’li başkanlar bugüne kadar 551 işçiyi ekmeğinden ederken, büyük bölümü kendi partilisi 550 kişiyi belediyede işe başlattı. ‘KANKASINI’ ÖZEL KALEM MÜDÜRÜ YAPTI Sabah’taki habere göre; Başkan Hülya Erdem, CHP Ceyhan Kadın Kolları eski Başkanı Öznur Akcan’ı taşeron firmasında temizlik görevlisi olarak işe aldıktan sonra hiç zaman kaybetmeden özel kalem müdürü olarak koltuğa oturttu. Başkan Erdem’in yediği içtiği ayrı gitmeyen ve çevresi tarafından “Kankası” denilen Öznur Akcan tam yetkiyle görevlendirildi. Başkan Erdem’in “Kara kutusu” olarak bilinen Akcan’ın “Başkanın talimatı” diyerek işçilere mobbing uyguladığı, bazı işçilerin suç duyurusunda bulunduğu öne sürüldü. YÜKSEK MAAŞA BAĞLADI Başkan Erdem bununla sınırlı kalmayıp CHP’nin eski İlçe Başkanı Ayhan Bitirgiç ile Gençlik Kolları eski Başkanı Ceren Tekbaş’ı da belediyede yüksek maaşla işe başlattı. Başkan Erdem, Ceren Tekbaş’ı Sağlık İşleri Müdürlüğü sorumlusu, Bitirgiç’i ise Park ve Bahçeler Müdürlüğü sorumlusu olarak görevlendirdi. Öznur Akcan, Ceren Bektaş ile Ayhan Bitirgiç’in maaşlarına en son yüzde 40 oranın da zam yapıldığı her birini maaşının 20 bin TL’ye ulaştığı iddialar arasında. VİCDANLARI SIZLAMIYOR MU? CHP’li başkanın kendi partilisini yüksek maaşla işe alıp, asgari ücretle çalışanlarının ekmeğiyle oynaması Ceyhanlıların da tepkisine neden oldu. Vatandaşlar, “Kadir Aydar namus sözü verip hiçbir işçinin ekmeğiyle oynamayacağını söylemişti ama ilk işi gariban işçilerinin ekmeğiyle oynamak oldu. Daha sonra Hülya Erdem de işçi çıkarttığı gibi kendi partisinden adamları belediyeye doldurdu. Bu mu sosyal belediyecilik anlayışı? O garibanları çıkartırken hiç mi vicdanları sızlamadı?” diyerek tepkilerini dile getirdiler.