18 Nisan Perşembe 2024
2 yıl önce

Suudi Arabistan'dan umre kararı

Koronavirüs salgını nedeniyle Suudi Arabistan, hac ve umre ziyaretleri konusunda ülkelere, aşı sayısına ve PCR testi şartlarına göre birçok güncelleme yapmıştı. 2021'in son aylarında, sadece 2 doz Kovid-19 aşısı olanlara umre ve ibadet izni verileceğini duyuran Suud yönetimi, daha sonra son 48 saat içerisinde alınmış onaylı negatif PCR ya da antijen testi şartı getirmişti. 2020'DEN BERİ HAC VE UMRE UÇUŞLARI YAPILAMIYORDU İçlerinde Türkiye’nin de bulunduğu 33 ülke için yasaklar uygulanmıştı. Koronavirüs nedeniyle 17 Şubat 2020'den beri Türkiye'den Suudi Arabistan'a hac ve umre uçuşları yapılamazken konuyla ilgili yeni bir gelişme yaşandı. TEDBİRLER TAMAMEN KALDIRILDI Suudi Arabistan, yurt dışından gelen hacı adayları ve umrecilere yönelik PCR testi, karantina ve aşı zorunluluğunu tamamen kaldırıldığını duyurdu. Suudi Arabistan Sağlık Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, ülke dışından gelen hacı adayları ve umrecilerin aşı, PCR ve karantina gerektirmeden ülkeye girebileceği belirtildi. VİZE İLE GİRİŞE İZİN VERİLECEK Bakanlık, aşı yaptırmamış hacı adaylarının ve ziyaretçilerin her türlü vize ile Suudi Arabistan’a girişlerine izin verileceğini aktardı.

1 yıl önce

Ekrem İmamoğlu'nun Umre'ye gitmesi yandaş sunucu-yazar Enver Aysever'i çıldırttı

Yandaş sunucu-yazar Enver Aysever, YouTube hesabından İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun umre ziyaretini eleştirdi. "SEÇİMDEN SONRA GİTSENİZ NE OLUR?" İmamoğlu'nun CHP'lilerin gözünün içine baka baka laikliği deldiğini söyleyen Aysever, 'Kime hangi mesajı vermek üzere bu umre ziyaretini yapıyor? Seçimlerden sonra gitseniz ne olur? Bütün bunlar olurken CHP'liler, 'tamam ya lanet olsun tıpış tıpış gittik. Ama bu kadar da değil' demez mi ya? Umre 12 ay yapılabilir. Gazetecileri de götürüp ne mesajı vereceksiniz?' ifadelerini kullandı. https://twitter.com/bugunguncel/status/1613875214009384965?s=46&t=1vYYhDTCAqtALEQ2JYb3_g

1 yıl önce

Olay iddia! Ekrem İmamoğlu Umre ziyaretinde kaçak FETÖ'cülerle mi görüştü?

Umre ziyareti yapan CHP'li İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun bir takım temaslarda bulunduğunu öne süren gazeteci Polatbilek, İBB Başkanı'nın Suudi Arabistan'da iki FETÖ'cü isimle bir araya gelmiş olabileceğini iddia etti.