11 Aralık Pazartesi 2023

Ankara'da büyük susuzluk! Mansur Yavaş'a isyan ettiler: Beceremiyoruz deyin kurtulun

Ankara'da büyük susuzluk! Mansur Yavaş'a isyan ettiler: Beceremiyoruz deyin kurtulun

CHP'li Ankara Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı ASKİ vatandaşı susuz bıraktı. Keçiören ve Yenimahalle ilçelerinde 2 güne yakındır büyük susuzluk yaşandığı ifade ediliyor. Vatandaşlar mağduriyetlerini ancak sosyal medya hesaplarından duyurabilirken, ASKİ'nin belirtilen tarih ve saatlere kadar su sorununu çözemediği belirtiliyor.

 

Ankara'da CHP'li Büyükşehir Belediyesi, vatandaşı canından bezdirdi. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın yönetimindeki Başkent'te birçok yerleşim yerinde halk en temel belediye hizmeti olan suya erişimde büyük sıkıntılar yaşıyor.

 

Keçiören ve Yenimahalle ilçelerinde 2 güne yakındır büyük susuzluk yaşandığı belirtiliyor. Vatandaşlar mağduriyetlerini sosyal medya hesaplarından dile getirirken, ASKİ'nin belirtilen tarih ve saatlere kadar su sorununu çözemediğini ifade ediyor.

 

İşte vatandaşların sosyal medyadaki bazı tepkileri:

Geçtiğimiz ayda; Bala ilçesine bağlı 48 mahalleye Ankara Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (ASKİ) tarafından yaklaşık 2 aydır düzenli olarak su verilmediği ortaya çıkmıştı.

 

En temel ihtiyaçlarını dahi gidermekte zorlanan vatandaşlar arasında "uyuz" korkusu başlarken, ASKİ'nin bu süreçteki umursamaz açıklamaları öfkeyi daha artırmıştı. Bölge halkı adına konuşan Berber Devrim Coşan, "Mansur Yavaş'a oy verdim ama kendisine hakkımı helal etmiyorum" dedi. Sanayi Esnafı Kurtuluş Er ise "Bala'yı AK Parti kazandı diye mi bizi cezalandırıyorlar?" diye sormuştu.

Yeni Yorum