15 Haziran Cumartesi 2024

Ankara’da meydana gelen selde 1 kişi hayatını kaybetti! Meteorolojinin tüm uyarılarına rağmen tedbir almayan Mansur Yavaş ise Hüdayda oynadı

Ankara’da meydana gelen selde 1 kişi hayatını kaybetti! Meteorolojinin tüm uyarılarına rağmen tedbir almayan Mansur Yavaş ise Hüdayda oynadı

Haftalardır hatta aylardır Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü’nün uyarlarına rağmen tedbir almak yerine sorumluluk almaktan kaçan, 1 hafta önceki yağışlar da ortadan kaybolan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş görevdeki üçüncü yılı dolayısıyla düzenlenen törende, Tan Taşçı ile ‘Hüdayda’ oynadı. Yavaş, belediyenin kaynaklarını kendi şovuna ayırırken Ankara Keçiören’de meydana gelen sel felaketinde bir kişi hayatını kaybetti.

 

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün bugün için sarı uyarı yaptığı iller arasında yer alan Ankara'da akşam saatlerinde sağanak yağış etkili oldu. Özellikle Keçiören, Yenimahalle ve Etimesgut ilçelerinde etkili olan yağış nedeniyle cadde ve sokaklar göle döndü.

 

Sürücüler yollarda ilerlemekte güçlük çekti, bazı araçlar suda sürüklendi. Suda sürüklenen bir motosiklet ise çevredeki bazı kişilerin çabası ile son anda kurtarıldı.

 

Birçok noktada binaların giriş katlarında bulunan ev ve iş yerlerini su bastı.

 

Ankara Valisi Vasip Şahin, sağanak sonrası meydana gelen su baskını nedeniyle bir kişinin hayatını kaybettiğini açıkladı.

 

BELEDİYE BAŞKANI ‘HÜDAYDA’ OYNADI

 

Ankara Büyükşehir Belediye (ABB) Başkanı Mansur Yavaş ise dün gece görevdeki üçüncü yılı dolayısıyla düzenlenen törende, Tan Taşçı ile ‘Hüdayda’ oynadı.

Yeni Yorum