28 Mayıs Salı 2024

Canan Kaftancıoğlu hakkında yeni iddianame

Canan Kaftancıoğlu hakkında yeni iddianame

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu hakkında Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun’un evinin fotoğraflarının çekilmesine ilişkin “özel hayatın gizliliğini ihlal etmeye azmettirme" suçundan 2 yıldan 6 yıla kadar hapis cezası istemiyle yeni bir iddianame hazırlandı.

 

Sabah’ın haberine göre; Cumhuriyet Halk Partisi Üsküdar İlçe Başkası Suat Özçağdaş, Türkiye Cumhuriyeti İletişim Başkanı Fahrettin Altun'un Kuzguncuk'ta bulunan evinin fotoğraflarını çekmişti. Özçağdaş, çektiği görüntüleri partisinin il başkanı olan Canan Kaftancıoğlu'na attığını ve bu talebi Kaftancıoğlu'nun istediğini söylemişti.

 

Yeniden iddianame düzenlendi

 

İstanbul Anadolu Başsavcılığı, Canan Kaftancıoğlu hakkında 'Özel hayatın gizliliğini ihlal etmek (azmettirme)' suçundan 6 yıla kadar hapis istemiyle iddianame düzenledi. İddianamede, Fahrettin Altun'un Suat Özçağdaş'ı Canan Kaftancıoğlu azmettirdiği için şikayetçi olduğu, şikayet dilekçesinde bu eylemi gerçekleştirdiğine kanıt olarak şüphelinin şahsi Twitter hesabından yaptığı paylaşımların gösterildiği yer aldı.

 

‘Fotoğraf çekmesini ben söylemdim)

 

Şüpheli Canan Kaftancıoğlu, iddianamede yer alan savunmasında ' Suat Özçağdaş'ın siyasi görevi gereği kentteki hukuka aykırı yapılaşmayı kontrol ettiği, Suat Özçağdaş'a evin fotoğraflanması yönünde hiçbir telkinde bulunmadığını, iddiaların asılsız olduğunu ve üzerine atılı suçu kabul etmediğini söyledi.

 

6 yıla kadar hapsi isteniyor

 

Fahrettin Altun'un avukatının itirazı üzerine tekrar savcılık tarafından düzenlenen iddianamede şüpheli Canan Kaftancıoğlu'nun Özel hayatın gizliliğini ihlal etmek (azmettirme)' suçundan 6 yıla kadar hapsi isteniyor.

Yeni Yorum