25 Temmuz Perşembe 2024

CHP’de kurultay sonrası tartışmalar devam ediyor! Başarır’dan Canpolat’a sert sözler: Hadsiz

CHP’de kurultay sonrası tartışmalar devam ediyor! Başarır’dan Canpolat’a sert sözler: Hadsiz

CHP Grup Başkanvekili Ali Mahir Başarır, CHP İstanbul İl Başkanlığı seçimini kaybeden Cemal Canpolat'ın, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'yla ilgili sözlerine tepki gösterdi.

 

Geçen pazar günü yapılan CHP İl Kongresi’nde “İBB başkanı olduktan sonra CHP örgütünün dışarıda bırakılmasını kabul edemiyorum. CHP üyeliğinden istifa edip İYİ Parti üzerinden işe girme dönemi bitecek” şeklinde bir ifade kullanan Cemal Polat’a sert bir tepki geldi.

 

CHP Grup Başkanvekili Ali Mahir Başarır, değişimcilerin adayı Bahçelievler İlçe Başkanı Özgür Çelik'in gerisinde kalan Cemal Canpolat’a hitaben şunları söyledi:

 

İstanbul İl Kongresi’nde adaylardan bir tanesi çıktı, ‘Ben Ekrem İmamoğlu’na bir iş listesi veriyorum ama almıyor’ dedi. Recep Tayyip Erdoğan bunu grupta paylaştı.

 

Bundan da bir arkadaşımız rahatsız olmuş ve İstanbul İl Kongresinde söylenmiş. Onun için gereken yapılacak. O hadsize haddini de bildireceğiz. Mersin, Adana, İstanbul, Ankara’da listelerle işe adam alımı yok. Kim hak ediyorsa, kimin ihtiyacı varsa, Ankara’nın, İstanbul’un, Mersin’in çocukları geliyor, CV’lerine bakılıyor. Ben bir liste vermiyorum, vermem. Çünkü bizim ahlakımızla örtüşmüyor.

 

Yeni Yorum