14 Temmuz Pazar 2024

CHP'de ''sürpriz aday'' çatlağı! Birbirlerini yalanladılar

CHP'de ''sürpriz aday'' çatlağı! Birbirlerini yalanladılar

Seçimlere kısa süre kala, muhalefet kanadındaki adaylık tartışmaları hız kesmeden devam ediyor. Altılı Masa'nın adayının liderler arasından değil dışarıdan 'sürpriz' bir isim olacağını iddiası sonrası CHP kanadından söz konusu iddiaları destekleyen bir açıklama geldi. CHP Parti Meclisi ve Merkez Yönetim Kurulu üyesi Fikri Sağlar, 'aday sürpriz isim' vurgusu yaptı. Sağlar'ın açıklamalarını ise diğer Parti Meclisi üyesi Eren Erdem yalanladı.

 

CHP Parti Meclisi ve Merkez Yönetim Kurulu üyesi Fikri Sağlar, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "6'lı masa sürpriz bir ismi ortak aday yapabilir" dedi. CHP'li Eren Erdem ise jet hızıyla Sağlar'ın iddiasını yalanladı.

 

Seçime 4 aydan az bir süre kala muhalefetteki adaylık kavgası gittikçe alevleniyor. Altılı masa, 12 Şubat 2022'deki ilk toplantıdan bu yana tam 10 kez bir araya gelmesine rağmen henüz cumhurbaşkanı adayında uzlaşamadı.

 

RÜZGÂR KILIÇDAROĞLU'NUN ARKASINDA

 

Cumhurbaşkanı adaylarını ilk defa net bir şekilde konuşacak altılı masa, 5 Ocak'taki son toplantısında "ortak aday" çıkarılacağına yönelik birer mesaj vermişti. Muhalifler arasında öne çıkan 3 isim olan Kemal Kılıçdaroğlu, Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş dışında henüz güçlü bir aday ismi gündeme gelmedi. Mansur Yavaş da hafta sonu yaptığı konuşmada, Kılıçdaroğlu'nu işaret etmesinin ardından siyasi ikbal kavgasından çekildiğini gösterdi.

 

AKŞENER MASAYI YIKAR MI?

 

Masada, Kılıçdaroğlu'na İyi Parti ve Ekrem İmamoğlu dışında güçlü bir itiraz bulunmuyor. Bu cephede ise Kılıçdaroğlu'nun adının masada resmen geçmesi durumunda Meral Akşener'in masadan çekilmesi ve kendi adayıyla seçime girmesi güçlü bir olasılık olarak duruyor.

 

CHP'DE ÇATLAK DERİN

 

Bölücü terör örgütü PKK'nın siyasi uzantısı HDP'nin "gayriresmi" destek verdiği altılı masada, adaylık tartışmaları üzerinden derin bir kriz yaşanıyor.

 

Son olarak CHP'nin ağır toplarının birbirini yalanlaması içerde yaşanan kavganın yansıması olarak yorumlandı.

 

CHP'Lİ FİKRİ SAĞLAR'DAN "SÜRPRİZ ADAY" ÇIKIŞI

 

CHP Parti Meclisi (PM) ve Merkez Yönetim Kurulu (MYK) üyesi Fikri Sağlar, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "6'lı masa sürpriz bir ismi ortak aday yapabilir. At fav'a bekle..." dedi.

Yeni Yorum