15 Haziran Cumartesi 2024

CHP'de taciz, İYİ Parti'de yasak aşk!

CHP'de taciz, İYİ Parti'de yasak aşk!

CHP'de yaşanan taciz ve tecavüz olayları gündemden düşmezken, ittifak ortağı İYİ Parti de yasak aşk skandalıyla çalkalanıyor. İYİ Partili Belediye Başkanı Halil Öztürk'ün, nikahını bile kıydığı şoförünün karısıyla aşk yaşadığı ortaya çıkmıştı. Çıplak fotoğrafların bile ortaya saçıldığı olayla ilgili şimdi de avukat vekaleti şoku yaşanıyor. 

 

CHP'de yaşanan taciz skandalları gündeme damgasını vurmaya devam ederken geçen temmuzda Antalya'nın Elmalı ilçesinde yaşanan 'Noter onaylı aşk skandalı'nda İYİ Parti de üç maymunu oynuyor. Makam şoförü Ahmet Tilki'nin eşi Sümeyra Tilki ile uygunsuz görüntü paylaşımı ve yaşadığı yasak aşk ile gündeme gelen Elmalı Belediye Başkanı Halil Öztürk ile ilgili yeni gelişmeler yaşandı.

 

YALANLARI ORTAYA ÇIKMAYA BAŞLADI

 

Sabah'tan İbrahim Okumuş'un haberine göre: Skandalın ortaya çıkması ile inkar politikası yürüten ve şoförünün eşi Sümeyra Tilki'yi bir kez nikahını kıydığında gördüğünü iddia eden Başkan Öztürk'ün yalanları bir bir ortaya çıkıyor.

MANSUR YAVAŞ'IN AVUKATLARI

 

Başkan Öztürk'ün tanımadığını iddia ettiği Sümeyra Tilki ile birlikte olaylar sonrası aynı avukatlara vekalet verdikleri belirlendi. Tilki'nin 19 Ekim 2020'de Ankara 63. Noterliğinde Avukat Helin Menteşe'ye, Başkan Öztürk'ün de 10 Eylül 2020'de Elmalı Noterliğinden Avukat Aşkın Demir ve Helin Menteşe'ye vekalet verdiği belirlendi.

Avukatlar Demir ve Menteşe'nin aynı hukuk bürosunda ortak olarak çalıştıkları ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın da avukatı olmaları dikkat çekti. Tilki ve Öztürk'ün birer ay arayla aynı avukatlara vekalet vermeleri birbirlerini tanıdıkları ve görüştükleri yorumlarına yol açtı. Tilki'nin Elmalı'daki avukatı İbrahim Yanmaz dururken Ankara'ya gidip Öztürk ile aynı avukata vekalet vermesi şüpheleri arttırdı.

 

KAVUŞTURMAYA YER YOK

 

Öte yandan Sümeyra Tilki'nin, eşi Ahmet Tilki hakkında Elmalı Cumhuriyet Savcılığı'na yaptığı 'Bilişim sistemine hukuku aykırı girme ve orada kalma' suçlamayla ilgili 'Kovuşturmaya yer olmadığına dair' karar verildi. Sümeyra Tilki'nin email hesabına telefondan giriş yapıldığı ve bilgilerinin eşi tarafından ele geçirildiği yönündeki iddialarına karşı savcılığın yaptığı incelemede, olay tarihinde aynı evde yaşadıkları ve iddiaya söz konusu telefonunda ortak kullanıldığı tespit edildi. Bununla birlikte ortaya çıkan görüntülerin hukuka aykırı elde edilmediği de kanıtlanmış oldu.

BOYNUZLU PAYLAŞIMLAR

 

Sümeyra Tilki'nin boşanma davası devam ederken telefonun whatsapp bölümünde "E malum yılın aşkı! Sevdiceğim ayarladı. Onu da görebildin mi bari", annesinin ise kendi telefonundan "Senin gibilere iki boynuzlu katıksız g.vt denir" ve "Ayyyy sana da ne güzel yakışmış ooooo boynozlar" paylaşımı dudak uçuklattı.

 

"ADALET ÖNÜNDE HESAP SORACAĞIM"

 

Olayın mağduru Elmalı Belediye Başkanı Halil Öztürk'ün eski makam şoförü Ahmet Tilki, bu paylaşımları da açılan davalarda delil olarak kullanacağını söyledi. Tilki, "Namusum ve onurumla oynamaya devam ediyorlar. Adalet önünde hesabını verecekler" demekle yetindi.

 

ANNESİNİN DÖVME UYARISI

 

Sümeyra Tilki'nin dövme merakı annesi D.B. ile arasında tartışma çıkardı. Kızının dövme yaptırmasına ve göbeğini açarak ilçede gezmesine kızan anne D.B.'nin whatsapptan, "Sen dövmelerine göstermeye meraklısın herkese" dedi.

 

 "NEDEN EVLENDİN O ZAMAN?"

 

Annenin mesajı şöyle devam etti "Seviyorsan gösterme madem kimseye. Sen göstermeye meraklısın. Söz dinlemiyorsun, çarşıya çıkıyorsun göbek açık senin. Yaş kaç ya. Neden evlendin Ahmetle madem böyle giyincen de. Bu insanlar tabi tepki verir" diye uyardığı ortaya çıktı.

 

Kaynak: superhaner.tv

Yeni Yorum