28 Eylül Çarşamba 2022

CHP İstanbul İl Başkanı Kaftancıoğlu, Bakan Soylu’nun “sel felaketi üzerinden siyaset yapmak şeytanla iş birliğidir” sözlerini üzerine alındı

CHP İstanbul İl Başkanı Kaftancıoğlu, Bakan Soylu’nun “sel felaketi üzerinden siyaset yapmak şeytanla iş birliğidir” sözlerini üzerine alındı

Orman yangınlarından sonra sel bölgesinde de devletin büyük bir fedakarlıkla sürdürdüğü çalışmalara kulp takan, karalayan, yalan bilgi yayan, engel olmaya çalışan muhalefeti ve muhalif basını eleştiren İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun “Buranın üzerinde (batı karadeniz sel felaketi) siyaset yapmak ayıptır, insanlık dışıdır. Bir daha söylüyorum buranın üzerinden siyaset yapmak şeytanla iş birliğidir. Altını çiziyorum, ayıptır ya. Bir bırakın çalışalım.” sözlerini CHP İstanbul il Başkanı Canan Kaftancıoğlu üzerine alındı ve tepki gösterdi.

 

Bakan Soylu’nun sözlerine, “Dere yatağına imar izni verip bina yaptırmak Doğaya, vatandaşa rağmen plansız, kontrolsüz HES yapmak. Vatandaşın göz göre göre ölümüne sebep olmak ve onlarcası, şeytanla iş birliği olmuyor da; gerçekleri söylemek mi oluyormuş! Ahlak olmayınca, akıl da başta kalmıyor. Çapsızlar!” şeklinde tepki veren Kafancıoğlu’nun Almanya, Rusya ve Kanada gibi gelişmiş ülkelerdeki doğa felaketlerinden bihaber olduğu ve siyaset yaptığı ortaya çıktı.

Almanya’da 171 kişi hayatını kaybetti

 

Almanya’daki sel felaketlerinde 171 kişi hayatını kaybederken, Rusya’nın Sibirya bölgesinde temmuzda başlayan yangınlarda bugüne kadar 3 milyon hektar ormanlık alan kül oldu.

Yeni Yorum