17 Temmuz Çarşamba 2024

CHP’li Akif Hamzaçebi partisine eleştiri: Biz anlattık halk anlamadı, anlayışı demokrasiye en büyük saygısızlıktır

CHP’li Akif Hamzaçebi partisine eleştiri: Biz anlattık halk anlamadı, anlayışı demokrasiye en büyük saygısızlıktır

CHP eski İstanbul Milletvekili Mehmet Akif Hamzaçebi, Twitter'dan yaptığı paylaşımda, CHP'yi ve Kemal Kılıçdaroğlu'nu eleştirdi.

 

27. dönem CHP İstanbul Milletvekili Mehmet Akif Hamzaçebi, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, CHP'nin ve Kemal Kılıçdaroğlu'nun 'tam bir başarısızlık' yaşadığını söyledi. Hamzaçebi'nin açıklamaları şöyle:

 

"KILIÇDAROĞLU BAŞARISIZ OLDU"

 

*Seçim sonuçları ülkemize, milletimize hayırlı olsun. Oyunu kullanan bütün vatandaşlarımıza teşekkür ederim. Sayın Kemal Kılıçdaroğlu Cumhurbaşkanlığı seçimi için çok çaba göstermişse de başarılı olamamıştır. Partimiz milletvekili genel seçiminde de başarısız olmuştur.

 

"OY ORANIMIZ 2011'İN BİEL ALTINA İNDİ"

 

*Buna göre milletvekili sayımız 2018'e kıyasla ciddi şekilde düşmüş, Partimizin oy oranı da Sayın Kılıçdaroğlu'nun Genel Başkan olarak girdiği ilk seçim olan 2011 seçimlerindeki seviyesinin altına inmiştir. Kimse bu sonuçlardan bir başarı öyküsü yaratmaya kalkışmasın. Ortada Genel Başkanımız ve Partimiz açısından tam bir başarısızlık vardır.

 

"BİZ ANLATTIK HALK ANLAMADI ANLAYIŞI BÜYÜK SAYGISIZLIK"

 

*Erdoğan yönetimindeki Türkiye'de yoksulluk ve yolsuzlukta artış, milli gelirde düşüş, mütemadiyen panik halinde bir ekonomik ortam ve kapıda bekleyen ekonomik kriz, otoriter rejim uygulamaları ve daha birçok olumsuzluğa rağmen seçimleri kazanan Sayın Erdoğan ve Cumhur İttifakı olmuştur. Biz anlattık halk anlamadı, anlayışı demokrasiye en büyük saygısızlıktır. Bilelim ki bu seçim, kampanya da dahil olmak üzere seçim stratejisinin yanlışlığı nedeniyle kaybedilmiş, Erdoğan ve Cumhur İttifakına adeta hediye edilmiştir. Böylece Erdoğan'a çeyrek yüzyılı aşacak bir iktidarın yolu açılmıştır. Bu durum bir açıklamayla geçiştirilemez. Ciddi bir değerlendirme zorunludur.

 

"GEREĞİ YAPILMAZSA GELECEK DAHA KÖTÜ OLACAK"

 

*Seçim sonrasında yapılan ilk açıklamalar sonuçların doğru değerlendirilmediğini, milletin verdiği mesajın algılanmadığını göstermektedir. Seçim sonuçları doğru değerlendirilmediği ve bunun gereği yapılmadığı takdirde gelecek bugünden daha kötü olacaktır. Yerel seçimler yaklaşıyor bu konuları konuşmayı erteleyelim demek Partiye ve ülkeye yapılacak en büyük kötülüktür. Seçime ve yapılması gerekenlere ilişkin ayrıntılı görüş ve değerlendirmelerimi daha sonra kamuoyuyla paylaşacağım. Saygılarımla.

Yeni Yorum