11 Aralık Pazartesi 2023

CHP’li Belediye Başkanı resmi araçla kaza yaptı: Kanında 3.72 promil alkol çıktı

CHP’li Belediye Başkanı resmi araçla kaza yaptı: Kanında 3.72 promil alkol çıktı

Kırklareli İnece Belediye Başkanı Şahabettin Vardar, belediyeye ait araçla kaza yaptı. Kazada hafif yaralanan CHP’li Belediye Başkanı Vardar hastaneye kaldırıldı. Alkollü olduğu tespit edilen Vardar, yapılan tedavinin ardından taburcu edildi.

 

Kırklareli İnece Belediye Başkanı Şahabettin Vardar, belediyeye ait araçla kaza yaptı. 

 

Çevredeki vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine 112 sağlık ekipleri ile polis ekibi sevk edildi.

 

Yaşanan kaza sonucu olay yerine gelen ambulans ile hastaneye sevk edilen CHP‘li Belediye Başkanı Vardar’ın 3.72 promil alkollü olduğu tespit edildi. Kazadan hafif yaralı olarak kurtulan Vardar, hastanede yapılan tedavinin ardından taburcu edildi.

 

VALİLİK İNCELEME BAŞLATTI

 

Alkollü olduğu belirlenen belediye başkanı ile ilgili Kırklareli Valiliği ‘hizmet dışı ve alkollü kullandığı’ iddiasıyla inceleme başlattı. Söz konusu kazaya karışan belediye başkanı kameraların karşısına geçerek vatandaşlardan özür diledi.

 

“BİZLERİN DE HATALARI OLABİLİYOR”

 

Vardar kaza günü bir restoranda düzenlenen basın toplantısı sırasında alkol aldığını ve şoförü izinli olduğu için makam arabasını kendisinin kullandığını belirtti. Evine gittiği sırada önüne köpek çıktığını ve çarpmamak için frene bastığını ileri süren Vardar, şöyle devam etti:

 

“Stabilize yolda 50-60 kilometre hızla gidiyordum çok iyi hatırlıyorum. Önüme köpek çıktı ve köpeğe vurmamak için frene bastım kaydı. El frenini çektim bu sefer de kaydı araba. Köpeği kurtardık. Evime 200 metre kadar mesafe kalmıştı. Tabii bu şekilde anılmak istemezdim.

 

Bu konuyla ilgili halkımızdan özür diledim, yapmamam gerekiyordu ancak şoförüm de o gün izinliydi. Soruşturmada herhangi bir sorun yok. Bizlerin de zaafları olabiliyor, hatalarımız olabiliyor. Bizde insanız.”

Yeni Yorum