23 Temmuz Salı 2024

CHP’li Özgür Özel’i Manisa’da milletvekili adayı olarak FETÖ imamı önermiş

CHP’li Özgür Özel’i Manisa’da milletvekili adayı olarak FETÖ imamı önermiş

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel'in Manisa'da sıradan bir eczacı iken CHP içinde nasıl yükseldiği, milletvekili adaylığı için kimlerin devreye girdiği, Özel'in hangi eğitimlerden geçtiği FETÖ'cü sanıkların ifadeleriyle gün yüzüne çıktı.

 

CHP içinde FETÖ’cülerin ve FETÖ kumpaslarının sözcülüğünü yapan Özgür Özel’in yakın zamanda FETÖ tarafından gerçekleştirilen hain girişimlere verdiği destek hala hafızalarda…

 

Özellikle 17/25 Aralık kumpasında FETÖ’cü teröristlerin sözcüsü konumunda hareket eden ve 15 Temmuz hain darbe girişimi döneminde kapatılan FETÖ medya kuruluşlarına giderek teröristlere sahip çıkan CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel’in Manisa’dan Ankara’ya uzanan yükseliş hikayesinde tüm kapıları açan kişinin FETÖ’nün Manisa imamı olduğu ortaya çıktı.

 

MADDİ VE MANEVİ DESTEK OLUNDU, ÖZEL YETİŞTİRİLDİ

 

2016 yılında Manisa Turgutlu Cumhuriyet Başsavcılığı’na FETÖ/PDY soruşturması kapsamında ifade veren Enis Uludemir isimli örgüt üyesi, ifadesinde FETÖ’nün özel olarak yetiştirdiği isimleri nasıl eğittiğine dair önemli bilgiler verdi.

FETÖ imamlarından burjuva eğitimi aldığını söyleyen Uludemir; içki, kadın, cinsellik gibi konularda kendini kamufle etmesi için özel yetiştirildiğini anlattı.

FETÖ’DEN ÖZGÜR ÖZEL’E ‘PARLATMA’ OPERASYONU

 

İfadesinde FETÖ’nün Manisa’daki siyasi faaliyetlerinden de bahseden Enis Uludemir, Saihli’de eczacılık yapan Özgür Özel’in 2007 yılından itibaren örgüt tarafından maddi ve manevi olarak desteklenmeye başladığını anlattı.

 

İfadesinde Manisa’da CHP adına çıkarılacak FETÖ’cü ismin kim olacağı konusunda FETÖ Manisa imamı ile dönemin Salihli Sanayi ve Ticaret Odası Başkanı Talat Zurnacı arasında istişarelerin yapıldığını ve Özgür Özel ismine karar verildiğini anlatan Uludemir, FETÖ’nün Manisa’da Özgür Özel için itibar yönetimi çalışması yaptığını iddia etti.

FETÖ’CÜLERİN BYLOCK YAZIŞMALARINDA DEŞİFRE OLMUŞTU

 

CHP Manisa Milletvekili ve Grup Başkanvekili Özgür Özel’in FETÖ ile bağlantıları daha önce de defalarca gündeme gelmişti.

 

Kapatılan FETÖ gazete ve televizyonlarının önünde nöbet tutarak FETÖ’cü teröristlerin hakkını arayan Özel’in adı FETÖ’cülerin kendi aralarındaki yazışmalarda da sıkça geçmişti. Gazeteci Nedim Şener, bu yazışmaları köşe yazısında deşifre etmişti.

 

Nedim Şener’in “ByLock’ta Özgür Özel’e FETÖ selektörü” başlıklı yazısından ilgili bölüm şöyle:

 

12 Kasım 2015 günü emniyet müdürlüğü önünde şunları söylemişti: “Kamuoyunda çeşitli isimlerle anılan, FETÖ terör örgütü diye yetkililerin ifade ettikleri Manisa’daki bir inanç grubuna bir cemaate kendilerine Hizmet Hareketi olarak ifade eden kişilere yapılmış operasyondan sonra bugün emniyet müdürlüğünde gözaltında olanları ziyaret ediyoruz, dört tanesiyle görüştüm yukarıda…”

 

‘BUGÜN ÖZGÜR ÖZEL’E ÇALIŞILDI’

 

FETÖ’cüler Bylock yazışmalarında bu konuya epey yer vermiş. FETÖ’nün “Gazete Mesulü” Murat Şimşek ile ED-Eğitim danışmanı Seyit Ahmet Akçalı arasındaki 12 Kasım 2015 tarihli yazışma şöyle:

 

– Abi bugün daha çok Özgür Özel’le çalışıldı.

– 5 ayrı haber yapıldı.

– Abi yarın ‘Halil hocayla görüşelim’ diyorlar.

– Hepsini teker teker gezdi.

– 0 53.. 423 .. .. (Ö.Özel’in telefon numarası)

– Abi, bütün abiler ve ablaları ziyaret etti.

 

‘ÖZEL’E DESTEK OLALIM’

 

Büyük Bölge Talebe Mesulü (BBTM) Tahsun Gündüz ile FETÖ mensubu İsmail Muslu arasındaki ByLock görüşmesi:

 

(12 Kasım 2015)

 

– CHP Milletvekili Özel bugün gözaltına alınan 5 bayanı tek tek ziyaret ederek destek olmuştur. Kendilerini arayarak teşekkür edelim, destek olalım. 0 53.. 423 .. ..(Ö.Özel’in telefonu).

 

‘SOMA RAPORUNU ÖZEL’E VERSEK KULLANIR’

 

FETÖ’cülerin Özgür Özel’e ilgisinin öncesi de var. Mesela, FETÖ’nün MİT Mahrem Yapılanması altında, 2013 yılında oluşturduğu “Siyaset Yapılanmasının” başında olan “Cafer” kod adlı Ahmet Hamdi Parlak ile Askeri Mahrem Yapı’dan Ali Topdağ, ByLock yazışmalarında Özgür Özel’den şöyle bahsediyor.

(Tarih 27 Ağustos 2015)

 

– Manisa CHP milletvekili Özgür özel ile diyaloğumuz nasıl?

– Soma maden kazası ile ilgili bilgi notları var.

– Versek kullanır ve iyi de olur.

– Problemli bir ifade varsa çıkarıp verelim.

(Tarih 3 Eylül 2015)

– Kahvaltı bugün olmaz.

– ABD’den geldiğinizi söyledim, sizi görmek ister.

– O zaman akşam olur.

– Ona göre tekrar sor.

– Akşam saat kaç civarı diyeyim?

– ‘21’den sonra’ dersin.

 

KARŞILIKLI SELEKTÖR MÜ

 

Bu yazdıklarım Özgür Özel’in bana yalanlarla attığı iftiralardan değil, Ankara ve İstanbul savcılıklarında açılmış dava ve yürütülen taraflara da ulaşan soruşturma dosyalarından; yazmakta olduğum bir kitabın içinden küçük bir detay.

Ben Özgür Özel gibi yalana sarılmam, iftira atıp onu delilim olmadan FETÖ ile ilişkilendirmem. Sadece beni FETÖ’yü yanlamakla, selektör yapmakla itham etmişti, acaba yazdıkları gibi Özel FETÖ’cüleri, FETÖ’cüler Özel’i yanladı mı? Karşılıklı selektör yaptılar mı? Bunun anlamak şu sorulara cevap vermesinden geçiyor.

Yeni Yorum