24 Haziran Pazartesi 2024

CHP tabanında FETÖ huzursuzluğu: ''Bizim bunlarla ne işimiz olur?''

CHP tabanında FETÖ huzursuzluğu: ''Bizim bunlarla ne işimiz olur?''

Millet İttifakı'nın yeni ortakları parti tabanında tepkiyle karşılandı. CHP'nin, PKK’nın sözcüsü konumundaki HDP'den sonra Gelecek ve Deva Partileri ile iş birliği yapmasına karşı çıkan isimlerden biri de CHP Zonguldak Milletvekili Şerafettin Turpcu oldu. Turpcu, Eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Gelecek ve Deva Partileri'nin liderlerinin FETÖ'yü övdüğü videoları paylaşıp, "Bizim bunlarla ne işimiz olur? " diye sordu.

 

Millet İttifakı'nın Gelecek ve Deva partileri ile iş birliği girişimleri CHP tabanında huzursuzluk yarattı. CHP’de tepki sesleri yükselmeye başladı. 

Eski CHP Milletvekili Şerafettin Turpcu, CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı olarak gösterileceği iddia edilen eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün bir videosunu paylaştı.

 

Turpcu, "Bunların hep birlikte yıktıkları Atatürk’ün laik cumhuriyetini, bunlarla ayağa kaldıramayacağımıza göre bizim bunlarla ne işimiz olur?" diye sordu. 

 

Turpcu, Gelecek Partisi Genel Başkanı Davutoğlu'nun ve Deva Partisi Genel Başkanı Ali Babacan'ın da FETÖ övgülerine dikkat çekti.

Parti içinde eleştirilerinin dinlenmediğini belirten CHP'li Şerafettin Turpcu, parti yönetimine de tepki gösterdi. 

 

İşte Turpcu’nun ilgili tweetleri:

 

Kaynak: ulusal.com.tr

Yeni Yorum