05 Temmuz Salı 2022

CHP'ye tepki gösteren Yılmaz Özdil'i topa tuttular: Kılıçdaroğlu'nu eleştirmek dinen suç ilan edildi

CHP'ye tepki gösteren Yılmaz Özdil'i topa tuttular: Kılıçdaroğlu'nu eleştirmek dinen suç ilan edildi

Her fırsatta fikir ve ifade özgürlüğünden bahsederek algı operasyonu yapmaya çalışan muhalif kesim, bu kez CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu eleştiren gazeteci Yılmaz Özdil'i hedefe koydu. Kılıçdaroğlu'na her fırsatta destek veren türkücü Erdal Erzincan, Özdil'i 'Alevi düşmanı' olmakla suçladı. Özdil ise "Kılıçdaroğlu’nu eleştirmek dinen suç ilan edildi…" diyerek tepkisini dile getirdi.

Geçtiğimiz günlerde katıldığı programda CHP yönetimini Kemal Kılıçdaroğlu özelinde eleştiren gazeteci Yılmaz Özdil, CHP seçmenlerine seslenerek "Bu nasıl Atatürk partisi. Mustafa Kemal gelse partiden ihraç edecekler. Böyle parti olur mu ya? Diyarbakırlı adamı getiriyorsun Nişantaşı'ndan aday yapıyorsun garanti. Kendin Tuncelilisin İzmir'den aday oluyorsun. Tunceli'den aday olsana kardeşim." ifadelerini kullandı.

Özdil'in bu açıklamaları, CHP kanadında sert tepkiyle karşılandı.

KILIÇDAROĞLU'NU EŞLEŞTİRİNCE 'ALEVİ DÜŞMANI' İLAN EDİLDİ

 

Kemal Kılıçdaroğlu'na her fırsatta destek veren türkücü Erdal Erzincan, sosyal medya hesabından Özdil'i Alevi düşmanı ilan edip, "Yılmaz Özdil genlerinde biriktirdiği Alevi düşmanlığını değişik bir şekilde dışa vuruyor" ifadelerini kullandı.

ÖZDİL: ELEŞTİRMEK DİNEN SUÇ SAYILDI

 

Yılmaz Özdil de Erzincan'ın ifadelerine tepki göstererek, "Kılıçdaroğlu’nu eleştirmek dinen suç ilan edildi… Mesela, Deniz Baykal’ı eleştirdiğimizde Sünni düşmanlığı mı yapmış oluyoruz? Yuh be birader!" şeklinde yanıt verdi.

 

MEZHEP ATIŞMASI

 

Erdal Erzincan, Özdil'in bu cevabı sonrası yeni bir paylaşımda bulunarak "Tunceli ile birlikte Kılıçdaroğlu vurgusu yapmanın başka bir alt metni yoktur. Bu memleket hepimizin değil mi? Eğer öyle olduğunu düşünüyorsak daha özenli açıklamalar yapmamız gerekmez mi?" ifadelerine Yılmaz Özdil, tekrar cevap vererek "Kılıçdaroğlu’nu eleştirdiğim konuşmamda İzmir ve İstanbul milletvekillerini de eleştirdim, onlar da mı mezhep?" dedi.

Yeni Yorum