21 Eylül Perşembe 2023

Devlet Bahçeli’den Kemal Kılıçdaroğlu’nun Diyarbakır ziyaretine tepki

Devlet Bahçeli’den Kemal Kılıçdaroğlu’nun Diyarbakır ziyaretine tepki

Kemal Kılıçdaroğlu'nun Diyarbakır ziyareti sırasında “Bana her şeyi açık açık sorabilirsiniz” sözlerini hatırlatarak tepki gösteren MHP Lideri Devlet Bahçeli, CHP Lideri'ne sorular yöneltti.

 

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Diyarbakır ziyareti sırasında yaptığı konuşmaya tepki gösterdi.

Twitter üzerinden CHP Lideri'ne sorular yönelten Bahçeli, şunları söyledi:

 

“DEMOKRAT BİR İMAJ VERMEYE HEVESLENMİŞTİR”

 

“CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Diyarbakır ziyareti, yaşanan ibretlik sahneleri, yapılan ilkesiz açıklamaları, yaygınlaşan itibarsız tavırları deşifre etmekle kalmamış, bölücülüğün CHP bünyesine nasıl tutunduğunu belgelemiş, resmetmiş ve teyit etmiştir.

 

Kılıçdaroğlu, düzenlenen toplantıya katılanlara hitaben gerçekleştirdiği konuşmasının bir yerinde, 'Bana her şeyi açık açık sorabilirsiniz' diyerek sözde demokrat bir imaj vermeye, gerçeklerle bağdaşmayan her düşünceye açık bir profil çizmeye heveslenmiştir.

 

“BÜYÜK KÜRDİSTAN’IN KURULMASINDAN YANA MISIN?”

 

Tarihsel kökü Diyarbakır’da kurulan Akkoyunlulara dayanan bir vatan evladı olarak Kılıçdaroğlu’na benim de sorularım vardır ve cevabını almak en doğal hakkımdır. Sayın Kılıçdaroğlu, madem bu kadar geniş gönüllü ve hazır cevapsın, o zaman hodri meydan.

 

PKK, 1978 yılında, Diyarbakır’ın Lice ilçesinin Fis köyünde birinci sözde kongresinde, Marksist-Leninist çizgide büyük Kürdistan’ın kurulmasını hedef olarak belirlemişti. Sayın Kılıçdaroğlu, dört parçalı büyük Kürdistan’ın kurulmasından yana mısın, değil misin? Açıkla.

 

“CEVABI UZUN UZUN VERMENE GEREK YOK”

 

Terörist Demirtaş’ın annesini ziyaret etmeyi düşünüyorsan, hemen arkasından Şanlıurfa’ya geçip İmralı canisi Abdullah Öcalan’ın ailesini de ziyaret edip onlarla hasret gidermeyi planlıyor musun? Cevabı uzun uzun vermene gerek yok. Evet/hayır demeni yeterli kabul edeceğim.

Sayın Kılıçdaroğlu, son sorum şudur: 28 Şubat 2022 tarihinde yuvarlak masa etrafında buluştuğun zillet ortaklarına bağımsız büyük Kürdistan’a taraftar olup olmadıklarını sorup onların gerçek niyetini, kafalarının içinde saklı duran kanaatlerini öğrenmeyi aklından geçiriyor musun?

 

“CHP GENEL BAŞKANI İSTİKRARSIZLIĞIN VE ZALİM EMELLERİN KURYESİDİR”

 

Kemal Kılıçdaroğlu’nun Diyarbakır ziyareti, Türkiye’nin öncülüğünde Antalya Diplomasi Forumu’nda bir araya gelen Rusya Dışişleri Bakanı ile Ukrayna Dışişleri Bakanı’nın ateşkes ve barış arayışını kundaklama girişimidir ve dış bağlantılı siyasi bir operasyondur.

 

Ülkemiz tarihi bir buluşmaya ev sahipliği yapıyorken Kılıçdaroğlu’nu dürte dürte harekete geçirip fitne görevine sevk edenler, hem küresel husumetin hem de bölgesel çatışmaların devamını projelendiren odaklardır. CHP Genel Başkanı istikrarsızlığın ve zalim emellerin kuryesidir.

 

“BİR İYİ BİR DE KÖTÜ HABERİM VAR”

 

Sayın Kılıçdaroğlu, sana bir iyi, bir de kötü haberim var:

 

Kötüden başlayayım, hevesin kursağında kalacak.

 

İyi habere gelince, inanıyorum ki, Rusya ile Ukrayna arasında kalıcı nitelikli çözüm ve barış iklimi eninde sonunda tezahür edecek. Taşeronluğunu yaptığın çıkarcı dostlarına söyle, Türkiye’nin önünü hiç kimse kesemeyecek."

Yeni Yorum